Çfarë Çdo Njeriu duhet të Shmangni në Datën e Parë

Rifreskimi i fundit: Aug. 06 2020 | 4 min lexuar

Datat e para mund të jetë e frikshme për të dy burrat dhe gratë, veçanërisht kur është fjala për të bërë atë përshtypje të mirë të parë. Ndërsa data juaj e parë do të më shumë gjasa të shkojë pa probleme, ka disa gjëra që çdo njeri duhet të shmangin kur të marrë një grua për një datë të parë.

Mos Ever Trego Up Late

Duke qenë të përpiktë për një datë të parë është një vlerë absolute duhet. Duke treguar deri në datën tuaj të vonë do të japë një datë tuaj përshtypje të gabuar. Ajo mund të ketë përshtypjen se ju jeni gjithmonë i vonuar, se ju nuk e kujdesit të mjaftueshme për të që të shfaqen në kohë, ose, deri sa të mbërrini, ajo mund të mendoni se ajo ka qenë e u ngrit. Sidoqoftë, ai është i detyruar për të vënë atë në një humor të keq dhe mund të japin një notë kosi në fillim të datës tuaj. Nëse ju duhet të shfaqen me vonesë për shkak të forcave jashtë kontrollit tuaj, sigurohuni që ju e quani datën tuaj për të le të saj e di ose, në qoftë se një nga ju nuk ka një celular, telefononi në restorant apo takim zhvillohet në mënyrë që ata mund të le të saj e di.

Mos Trego Up shprishur dhe Dirty

Është e rëndësishme për t'i dhënë vetes kohë të mjaftueshme para se data për të freskohem dhe të duken më të mirë tuaj. Në qoftë se ju të tregojë deri në një datë kërkim parë push të ashpër, pambajtura, dhe nuhatje shokuar, data juaj do të merrni përshtypje të gabuar në lidhje me ju. Data juaj mund të mendoni se ju shikoni në këtë mënyrë gjatë gjithë kohës dhe menjëherë të fikur. Jepini vetes mjaft kohë për të dush, rruajtje, dhe hekur rrobat tuaja. Se gjysmë shtesë ore mund të jetë koha që ju nevojitet për t'i dhënë vetes buzë tërheqëse data juaj është në kërkim të, dhe mos harroni, nuk ka kohë për të marrë të pastrohen për një datë mund të jetë e dëmshme për rezultatin e saj. Një ujdisur mirë njeri i veshur bukur do të fitojë nga mbi një llom stinky çdo herë.

Mos Check Out femra të tjera para saj

Kur ju shkoni në një datë me një grua, ju keni angazhuar veten të saj për periudhën e datës. Për shkak të kësaj, ajo është absolutisht jashtë linjës për t'u kontrolluar nga gratë e tjera, ndërsa ju jeni në një datë të. Kjo është e vrazhdë dhe e papranueshme. Vazhdimisht duke u hutuar nga ecje tjetër grua nga do të më shumë gjasa të bëjë datën tuaj të pasigurt dhe definitivisht nuk i jep asaj përshtypjen se ju jeni të interesuar në e saj. Nëse jeni vazhdimisht në kërkim mbi shpatullat e saj në të nxehtë bjonde në tryezën e ardhshme, një nga dy gjëra janë të garantuara praktikisht të ndodhë: 1) Data juaj do të ndjehen shumë keq për veten, duke menduar ajo është e shëmtuar apo të padëshiruar, ose 2) Data juaj do të merrni jashtëzakonisht të zemëruar dhe i mërzitur me ju, duke e bërë për një makinë të keqe në shtëpi dhe një shans zvogëluar të një datë të dytë.

A nuk mbizotërojnë Conversation

Kur në një datë të parë, ju mund të ndjeni nevojën për të bërë përshtypje vajzë tuaj me tregime dhe tidbits interesante rreth jush. Mrekulli, por nuk do të shkojnë jashtë bordit. Mos harroni një bisedë është në mes të dy njerëzve, jo një njeri duke folur në një tjetër. Kjo është një ide e madhe për të ndarë disa histori intriguese dhe mendimet me datën tuaj, por sigurohuni që ju jeni duke i dhënë kohë të mjaftueshme për të marrë pjesë në mënyrë të barabartë në bisedë. Pyetni pyetje e saj për veten e saj, kjo do të tregojë atë që ju jeni të interesuar rreth saj si një person dhe do t'ju japë mundësinë për të mësuar më shumë rreth saj.

A nuk ankohem dhe Ankohen

Po, ne kemi të gjithë e kishin ditët tona të këqija, por një datë (veçanërisht një datë të parë) nuk është vendi për të ajrit të gjitha ankesat tuaja. Shanset janë, data juaj është duke pritur që të ketë një të mirë, kohë fun kur ajo takohet me ju. Nëse ajo është e përshëndet me një "trafik Gosh ishte një painÖI tilla urrej këtë townî ajo menjëherë do të shndërrohet off. Ankuar përcakton qëndrimin për një stresues, Data e pakënaqur. Edhe në qoftë se ju keni pasur një ditë të tatimit, nuk e kalojnë natën whining në lidhje me të. Vetëm të jenë të lumtur për të kaluar kohë me gruan ju intereson. Smiles janë ngjitëse, por kështu janë frowns. Nëse ju e dini atë apo jo, Gjendja juaj e keqe mund të ndikojë në datën tuaj dhe se si ajo ndjen për ju. Ju dëshironi data juaj për të kujtuar ty si qesharake dhe optimiste, jo një Downer.

Mos të jetë shumë Fizikisht Agresive

Është shumë e rëndësishme për të lexuar në sinjale data yt, të jep para se të shkojnë në për një puthje (ose më shumë). Mos automatikisht mendoj se vetëm për shkak se ju keni pasur një datë të mirë se data juaj është gati të marrë marrëdhënien tuaj fizike në nivelin e ardhshëm. Nëse jeni të interesuar në kissing datën tuaj, nisem me mbajtjen e dorës, një përqafim, dhe ngadalë të ndërtuar deri në një puthje. Gjithmonë respektojnë dëshirat Data suaj. Nëse ajo thotë se nuk ka ndonjë avancim fizike, marrë përgjigjen e saj në vlerë nominale dhe back off. Një njeri që është shumë agresive kur është fjala për intimitet mund të kthehet një grua off dhe do të mund të bëjë në fakt grua të frikësuar apo të shqetësuar.

A nuk e them e saj Ju do të thirrjen e saj Nëse ju nuk kam ndërmend të

Thënë me një grua 'Unë do të thërrasë Youi kur ju nuk kanë ndërmend ta bëjnë këtë, është një ide e keqe. Nëse gruaja u interesuar në një datë të dytë me ty, Zhgënjimi i saj do të madhërohet vetëm nëse ajo pret rreth për thirrjen tuaj vetëm për të mësuar se ju kurrë nuk pati synimin thirrje për një datë të dytë. Nëse ju nuk doni të thirrjen e saj, përfundojë vetëm datën duke thënë "Ishte takimi i bukur ju ose një të thjeshtë 'Mirupafshim, të ketë një pushim të bukur të eveningî. Në këtë mënyrë ju nuk janë duke udhëhequr atë në ose duke marrë pritjet e saj up. Në një shënim të kundërt, në qoftë se ju dëshironi të caktoni një datë të dytë, sigurohuni që ju le të saj e di.

Planifikimi për datat e para mund të nervore wracking, por duke ndjekur disa udhëzime të thjeshta, ndërsa në datën do të ndihmojë për të siguruar datën mirë të mundshme. Nëse ju jeni miqësore, në kohën e duhur, i respektueshëm, dhe i vëmendshëm, shanset janë që ju dhe data juaj do të ketë një kohë të madhe dhe, nëse tërheqje është i ndërsjellë, Data juaj e parë mund të jetë fillimi i një marrëdhënie të bukur.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio