Salcë për një datë të parë

Rifreskimi i fundit: Mar. 27 2020 | 4 min lexuar

Ne jemi të gjithë viktima të një komploti të madh të modës: gratë Grown janë duke u bërë për të besuar se ata nuk kanë marrë një çelës për atë që të veshin! Si tjetër mund të shpjegojë përhapjen dhe popullaritetin e Makeover dhe mbrojtësi stil tregon televizion? Ne kemi shkuar nga nënat tona shrieking, 'Ju nuk jeni duke e lënë shtëpinë në se!’ për gratë që nuk dyshon duke u modës 'punk'd nga shfaqjet stilit kabllo. E gjithë kjo i dhënë, ende 24/7 Këshilla e ka na dytë guessing wardrobes tona dhe aftësinë tonë për të marrë veshur për atë ngjarje shumë të rëndësishme: I parë Data. Por ju me të vërtetë nevojë për një veshje e përsosur në kurth fëmijën të në vendin fqinj?

Unë jam i bindur se rrobat nuk e bëjnë gruan apo të shkaktojë njeri të bien kokë e këmbë për një zonjë në Manolo Blahniks. Unë kam ende për të dëgjuar një njeri i thonë 'unë rashë në dashuri me të kur kam parë pashë atë në se Calvin Klein fustan veror . . . Të kujtohet i, mjaltë, me butonat poshtë e pasme.’ Më shumë gjasa ai kujton duke u ndezur nga të jeni duke parë në një nga vjetra këmisha e tij button-down.

Ende, Unë kam përvojë të konsiderueshme të parë datën dhe unë kam pasur pjesën time të pawings panik përmes closets e mia në kërkim të 'përsosur’ Asambli për atë mbrëmje fillestar jashtë. Unë kam kaluar edhe vite respektuar çiftet më hookups tyre fillestare, dhe e kombinuar me të kaluarën time Fashionista, Unë kam dalë me disa rregulla të përbashkëta kuptim për një salcë sukses i parë-date.

1. A nuk veshin e zezë. Është e mjaftueshme tashmë e errët në këtë klub, restorant apo film teatër ju ndoshta do të erës deri në. Misioni juaj është që të dal, nuk shkrihen me vendbanimin tuaj. Përveç, Sondazhi ime jozyrtare e guys vetme gjeti se ata gjejnë ngjyrë totalisht të dëshpëruar dhe i mërzitshëm.

2. A nuk veshin dollap tuaj. Kjo nuk është koha për shtresë këmishën tuaj të preferuar nën atë triko mrekullueshëm ju thjesht nuk mund të rezistojë nga shëtitore dhe mbuluar ato me litarë e zinxhirë dhe margaritarë. Me këtë karamele shumë sy, djalë i juaj mund të ketë probleme duke parafytyruar se ku të përqëndrohet. Ju jeni duke u përpjekur për të fituar një garë të personalitetit, nuk 'Runway Project.’

3. A nuk shfaqen në çdo gjë që ju bën të duken si ju keni qenë të mbështjellur, përdredhur ose e lidhur deri në nyje. Kjo vetëm e gabuar çon në-rrugë të menduarit nga ana e tij, si, 'Si e ka ajo të marrë në atë të marrë-up . . . dhe se si jam unë duhet të merrni atë nga ajo?’ Përveç, duke hedhur jashtë lë të kuptohet se e fantazive personale e dikujt robëria përbën mënyrë shumë informacion mbi datën e parë.

4. Fokusimi në kërkim të madhe mbi bel. Shanset janë, më e mbrëmje ju do të jetë i ulur poshtë. Kaloni burimet tuaja duke paraqitur një tablo të bukur që ai mund të shohë. T'i japë atij diçka për të folur për: një bluzë në një ngjyrë të madhe, një top të mirë-bërë që tregon off shpatullat tuaja, ose një palë vathë që kapin dritën jeweled. Ai nuk mund domosdoshmërisht di modës, por shumica e njerëzve e dinë se çfarë u pëlqen në ngjyra dhe forma: se ngjyra mbi ju, forma e këmishë në kthesa tuaja.

5. Përqafojnë ngjyra. Ju nuk duhet të vishen në një spërkatje Technicolor, por një ngjyrë pak rreth fytyrën tuaj do të sjellë nga sytë tuaj dhe buzëqeshje tuaj. Hije e drejtë do të bëjë që ju duket rozë kur ju ndjeheni i sëmurë nga ushqimi apo diçka thotë ai. Meshkujt duan të kuqe – nga motor zjarri në domate qershi te mjedër kuqe të pasur. Ndjeshmëri dhe kërkesa sofistikimi që ju zgjidhni hijen e duhur për tonin e lëkurës tuaj. Miratimi i një hije nënshkrim. Përdorni ngjyrë të pasur për të marrë afër dhe personale.

6. Fit dhe kënaqem. Mos u shqetësoni për madhësinë. Fokusimi në përshtatje. Kur veshje është mbi ty ajo duhet të përshtatet ty dhe jo masën tuaj imagjinare. Të jetë e vërtetë: ne të gjithë kemi çanta ne nuk duan të mbajnë dhe rrotullon ne dëshirojnë do ta rrokullisë. Gjëja e rëndësishme është për të zotëruar artin e maskuar dhe të investojnë në pasuritë tuaja. Kur kjo veshje është i shtrirë në dysheme, Unë ju garantoj se ai nuk do të jetë në kërkim në madhësinë mbi tag.

7. Së fundi, një datë të parë nuk është e njëjtë me i madh zbulojë. Lë pas dore tiparet tuaja më të mira, por jo të gjitha prej tyre në të njëjtën kohë. Një neckline zhytje nuk ka nevojë për të konkurruar me një anë kofshë të lartë. Më pak është më shumë. Më pak ju tregoj tani, më shumë ju do të keni për më vonë.

Vjedhin KËTË JETË: Dress Ditari

Miku im Heather mban fotot Polaroid të veten në veshjet e saj të preferuar. Ajo gati të pranojë se për të pasur më shumë rroba se ajo mund të mbani mend, kështu që ajo ka përmbushur një rekord të inventarit të saj të modës dhe atë që duket e mirë të saj. Kur ajo shkon pazar ajo merr një fotografi pak së bashku për frymëzim dhe moderimit. Ju mund të marrë e saj të ide një hap më tej dhe të kategorizojnë duket tuaj të preferuara. Shënim cila është kostum tuaj të preferuar Intervista, shënoj cilat veshje që ju bën të ndjeheni si një milion bucks dhe vënë së bashku një koleksion ëndërr të stileve e parë data.

Këtu janë disa udhëzon stil në rast se ju nuk jeni të bindur e vet tru tuaj të modës. Edhe, ju mund të gjeni shumë këshilla Couture në www.thelastsinglegirlintheworld.com.

Dyqan si një pro në kryeqytetet e botës së modës me ku të veshin 2005 udhëzon për qytete të ndryshme: Las Vegas, New York City, Paris, Itali (Firence, Roma, Milan), San Francisko, Los Angeles dhe London

Detyrat e shtëpisë Televizioni: shikojnë një episode disa të Çfarë të mos veshin. Kjo është zbavitës dhe ju mund të ngushëllojë veten duke thënë: "Unë nuk do të veshin atë!’ Ose britanik ose version amerikan do t'ju japë guximin për të sulmuar dollap tuaj dhe të menduar përsëri me stilin tuaj.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio