Përshtypjet e parë – Emrat e përdoruesve

Rifreskimi i fundit: Mar. 26 2020 | 2 min lexuar


On JDate, Unë kam qenë nyfunnyguy32 derisa i kaloi në mysterE32 për asnjë arsye të dukshme. Thuaj atë që ju do për monikers mia zgjedhura, por ata nuk të tingëllojë si gjithë të tjerët. Mystere është një lojë fjalësh duke përdorur, qartë, fjalë “mister” dhe fillestar ime e parë. Unë në fakt të merrni komplimente mbi të nga koha në kohë. Nyfunnyguy nuk do të jetë një emër i mirë në qoftë se unë ishin duke jetuar në Nju Jork, por, për një grua në Los Angeles, një djalë i East Coast cili shkruan komedi është një bazë e mirë për të filluar një bisedë. Edhe kur unë u identifikuar dikur nga emrin tim në një bar Santa Monica, “Hej, Nyfunnyguy!”, ai ripohoi një vendimtar, nëse gjë e turpshme ñ reklamat im kishte qenë i efektshëm. Unë dyshoj se ajo do të kishte thënë “Hej, Mike1234” në qoftë se ishin emri im.

Gjëra të tilla si përdoruesve dhe titujt janë një gjemb në anën e një shumë të daters online të. Unë do të thotë, askush nuk të vërtetë mendon për këtë stuff, bëjnë ata? Për pjesën më të madhe, përgjigja është jo. Përveç nëse kjo është egregiously keq ose ñ më rrallë N jashtëzakonisht të mirë. Një emër përdoruesi i mirë në fakt mund të fillojë një bisedë të – Unë fillova duke folur me një BePatientImBlond për këtë arsye shumë. Unë e kam ndihmuar klientët e tjerë (i cili do të mbetet user-i panjohur), dhe jo vetëm kanë marrë atyre reagime të mëdha në profilet e tyre, por famë në përdoruesve të tyre, si dhe.

Shfletoni nëpër disa anëtarë duzinë dhe numërimin e sa usernames dal. Jo shumë, Unë ju siguroj. Të gjithë sepse nuk ka asnjë mendim apo kreativiteti i punësuar në zgjedhjen e një. Por pse nuk shkojnë milje ekstra? Zgjidhni një subjekt që është e dashur për ju. Ajo nuk duhet të thotë çdo gjë rreth jush, apo me të vërtetë ndonjë gjë për ju. Vetëm diçka fun. Spin idenë rreth në kokën tuaj, do ta mbajë atë deri në dritën nga kënde të ndryshme. Herët ose vonë, diçka do të pop. Se diçka do të jetë emrin e përdoruesit. Ato më të mirë janë zakonisht entenders dyfishtë apo luan në fjalë; duke njohur dhe duke e bërë atë të ndryshme. Like Misteri, për shembull. Çfarëdo që ju sugjeroj, ka një punny, nëse jo qesharak, përgjigje.

Klub boulingu? LuckyStrike.
Vallëzim? Two2Tango.
Urbanistikë? UrbanMiff.

Oh, eja! Sigurisht ju jeni do të shkruaj për të UrbanMiff! Ferr, Unë mendoj se jam gonna të përdorim këtë emër veten time.

Emrat e përdoruesve janë çuditërisht të rëndësishme, jo sepse ata janë dealbreakers, por për shkak se ata janë fjalë për fjalë identitetin tuaj në një faqe interneti. Dhe pse dikush do të duan të jenë të TopekaTim kur ai mund të jetë JayhawksRock?

Ashtu si lloji i tillë shkrim me germa të zeza që ju bën të marr një tabloid kur ju jeni duke qëndruar në vijën arka ushqimore, usernames mund të ketë një ndikim në vendimin tuaj për të parë brenda. Të gjitha gjërat e mbetur të barabartë, nëse foto është mesatare, po ju thënë mua se ju jeni NUK do të shikoni në dikë që ka bërë ju të qeshni duke përdorur vetëm një linjë të? Deri në fund të cekët të pishinë ju shkoni! Pjesa tjetër prej nesh janë gonna të disa ide usernames mbi këtu.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio