Pesë Jeta Mësimet e mësuara Nga Cats dhe Relationships

Rifreskimi i fundit: qershor. 28 2020 | 5 min lexuar

Kur unë të parë u takua të dashurin tim, Christopher, pesë vjet më parë, Unë kisha vetëm një palë këpucë të sheshta - çizme scuffed nga kolegj. Duke menduar përsëri në përvojën time universitare, Unë dyshoj unë madje veshur ato 10 kohët, si takë të lartë bëhet më e udhëtimeve të mia për të dhe nga klasa, përveç nëse një inç e akull të veshura kampusin, në të cilën pikë unë mbështetur në një pykë. mirë, Unë embellished fundit (disi.) Një vajzë girly në çdo mënyrë, Unë nuk e di se si të bëjnë sweatpants goxha ose të ndjehen rehat duke treguar fytyrën time pa një maskë kozmetikë, dhe unë kurrë nuk e parashikoi këtë ndryshimin. Por, ajo e bëri, dhe unë shpresoj që të bëjë për gratë e tjera, po ashtu.

Jo se ka ndonjë gjë të keqe me përbërjen dhe stilettos - gëzojnë ato! Vetëm mos varen nga to. Kur unë shoh në revista dhe breshëri e vazhdueshme të medias na rrethon, Unë nuk duhet të pyes veten pse kaq shumë gra janë në tokë të lëkundur në departamentin e besimit. Unë ndaj me ju mësimet e mëposhtme e kam mësuar nga shokët e mi i familjes së maces dhe njeriun drejt-shtënat në jetën time:

1. Përqafuar shenjat tuaja individuale: Në një nga datat e mia të para të verës me Chris, I panik se si zbehtë kam shikuar dhe të drejtuar për vetë-regjës lëkurësh. Kur them unë jam i zbehtë, Unë do të thotë unë jam alabastër kufi i tejdukshëm, kështu që kjo të shpejtë-fix solli asgjë, por vija e portokalli dhe keqardhje. Kur ai (me dashje) pyetur nëse unë do të vënë në vetë-regjës lëkurësh, Unë kam ardhur të pastër (edhe pse jo në kuptimin literal, si që i përfshirë një javë të lulëzim.) Ai më pyeti se pse unë do ta bëjë këtë duke pasur parasysh unë kishte një ton të bukur dhe të rrallë të lëkurës. Unë kurrë nuk do të dëgjuar se dikush i referohen lëkurën time në këtë mënyrë, dhe unë ndjeva aq budalla për duke u përpjekur për të ndryshuar diçka unike me një produkt që ndjeu metalik dhe e la pizhame e mia dhe dresses bardhë muddied.

Partnerët tanë na duan të duken si veten, dhe ne duhet të duam të, po ashtu. Është e ngjashme me të paturit e një fotografi profili takim që duket asgjë si ju, photoshopped kaluara në pikën e njohjes. Ne jemi të gjithë unik, dhe ato gjëra që na bëjnë të ndryshëm edhe të na bëjnë të dal nga turma. Gjej besimin për të treguar shenjat tuaja reale dhe të mos dëshirosh të tjerët ".

Sa për macet, e njëjta gjë vlen. A basme është shënuar jo më të bukur se një tabby - kjo është e gjitha në sytë e beholder.

2. Mos turp trupit: Dy nga macet e mia janë të vogël, dy janë të ndërtuar mesatar, dhe dy janë të mëdha. Ata nuk e dinë këtë. cat im më i madh hedhje në macet gjysma e madhësisë e tij dhe pyet veten pse ata nuk janë të kënaqur me mundje datë të luajë. Në qoftë se vetëm gratë mund të ndaluar trupin-bashing Ne të dy përbuzin dhe kaq të çuditshme të lehtësuar. Ne kemi ardhur në të gjitha llojet e formave dhe madhësive, por kam dëgjuar kaq shumë nga miqtë e mi shkoj në dhe në lidhje me të metat e perceptuara të trupit. Këto perceptime janë shoqëruar më pas me frikën se si njerëzit e shohin trupat e tyre në krahasim me modelet e Victoria 's Secret. Kjo lloj vetë-flasin çon në përgjithësimet që bëjmë për jo vetëm organeve tona, por organet në përgjithësi. I temena kur dëgjoj kuotat si, "Gratë Real janë curvy." Gratë e bukura vijnë në një grup të formave, kështu që le të përqafojnë çfarëdo figura na sheh në formën tonë shëndetshëm. Burrat nuk duan të dëgjojnë të na copëtojnë trupat tanë, dhe ne të gjitha-edhe-shpesh të vënë ato në situata ku ata nuk mund të fitojë, pa marrë parasysh përgjigjet e tyre. Kate Upton, Kate Winslet, dhe Kate Moss janë të gjithë të ndryshëm ndërton, por nuk janë ata të gjithë konsiderohen universale e bukur?

Për herë të gjatë, Unë nuk mund të qëndrojë që këmbët e mia nuk u ngjit-hollë, kështu imagjinoni habinë time kur Chris më tha se ai e donte këmbët e mia dhe rekomanduar që të veshin më shumë pantallona të shkurtra dhe funde. Personi e drejta do të donte trupin tuaj dhe nuk keni forcë për të riformuar atë. Gjithmonë mbani mend se.

3. Gëzojnë ushqimin: Ah, emocion i trajton. Kur kam shkundur atë qese me joshje, të gjitha gjashtë nga macet e mia ngarkuar përpara me këmbët e mia. Ata duan ushqim deri në pikën ku kjo është një ngjarje. Kush mund të fajësojnë ata? Ashtu si shumë gra, I luftoi me ushqim si kam vuajtur lart-cekur turpin e trupit të mos ndihen të përkryer shtathedhur në një bikini. Unë peshojnë pesë paund më shumë tani se kur Chris dhe unë u takuan për herë të parë, por në këmbim të se, Unë kam ndarë shumë pica me të gjatë së premtes binges TV natën. Unë nuk do të tregtisë ato për çdo numër në shkallë. Unë jam shumë më e kënaqur me trupin tim në 31 se unë kam qenë ndonjëherë në rininë time.

Ushqimi i shëndetshëm është një gjë e mrekullueshme, dhe unë jam një besimtar i fortë në duke u kujdesur për veten (shih më poshtë.) Shijuar jetën dhe të gjitha shijet e saj, megjithëse, është një gjë shumë e madhe, po ashtu. A nuk përqëndrohen aq shumë në konsum tuaj kalori që ju të humbni gjurmët e shijuar ushqimin - dhe bisedën që e shoqëron atë.

4. Të kujdeset për veten: Kur macet e mia janë të lodhur, ata flenë. (Ata janë të gjithë shteruar absolutisht, nga rruga.) Kur një mace shqetëson ata ose pushton një hapësirë ​​të caktuar, ata nuk kanë asnjë hezitim në shprehte përbuzje. Aq shpesh, theksojmë mbi folur mendjet tona, ose ne le dikush të na trajtojnë në një mënyrë që ne nuk do të trajtojmë dikë tjetër. Cats, dhe burrat për këtë çështje, kanë një tendencë për të fërshëllejë dhe të marrë atë gjatë me, duke lëvizur në me jetën e tyre dhe jo duke mbajtur për pakënaqësi apo hidhërim. Ata zakonisht nuk marrin gjërat në mënyrë personalisht, dhe ata e dinë se është më mirë për të lënë ndjenjat tuaja të vërteta tregojnë se për të kryer një akt dhe të hedhur në erë më vonë.

Ndershmëria është kritike në marrëdhëniet, dhe partneri i duhur do të të dojë edhe kur ju jeni më pak se loveable me botën e jashtme. Nëse ju nuk mund të shprehin atë që ju me të vërtetë dëshironi, atëherë si do partneri juaj të japë atë për ju?

Kjo është një e tillë vështirë, sidomos për ata prej nesh që përpiqen drejt agreeableness. Në qoftë se kjo është ndonjë ndihmë, të përpiqen të mendojnë për formulimin gjërat në një mënyrë që ju nuk do të marrë vepër në qoftë se ata janë thënë për ju. Ne ate menyre, ju jeni duke thënë se çfarë mendoni, pa pasur nevojë për të humbur fle mbi çështjen. Sa më shumë që ta bëni këtë, aq më të natyrshme ajo do të vijë tek ju. Ne shtepine time, talljeje dhe purring janë të dy të zhurmave të zakonshme, dhe ata të dy tregojnë një lloj respekti: për të tjerët dhe veten.

5. Ekzistojnë në këtë moment: Unë jam i habitur gjithmonë se si macet e mia shikojnë zogj me një fokus të ngjashme me mënyrën se si Chris luan video games. Adage vjetër e ndalimit për erë trëndafilat është i famshëm për një arsye - e cila sjell më mbrapa me takë të lartë.

Koleksioni im i vjetër këpucëve kishte disa ngjyra të mrekullueshëm dhe embellishments strappy, dhe unë ende kanë mjaft çifte pak pritur në dollap tim për veshje e duhur, ose të paktën për këtë vorbull polar për të humbur kontrollin e saj. Kur Chris dhe unë shkova në udhëtimin tonë të parë së bashku në Las Vegas, I mbushur rreth pesë çifte, duke imagjinuar sequins pafund dhe pupla (me sa duket, në kokën time, Vegas do të thoshte salcë si një showgirl.) Sa nga këto çifte kam përfundojnë veshur? Zero. Në vend të kësaj, sandale mi synuara mundi strip konkrete që javë, dhe më kujtohet ndjenja aq mirënjohës kam pasur ato. vajzat panumërta luftuan rreth nesh në këpucë platformë, gjymtuar nga përgjoj-shputë torturës. Unë sinqerisht kërkuar për të ofruar atyre një stol dhe disa band-ndihmat, ditur se njëzetat e mia të hershme të vetë do të kishte luftuar së bashku me ta.

Macet e mia kurrë nuk do të humbas në ketri-shikuar vetëm kështu ata mund të qetë lesh e tyre përsëri në vendin e, dhe unë kurrë nuk mund të ketë mbajtur deri me Chris pasur I sandale veshur me një 4 ashensor inç. Shumë herë, pushimet më të mira të mbështetet në këpucë dhe shpenzimeve të ndjeshme orë duke bërë praktikisht asgjë.

Jeta është e gjitha për rritje, dhe marrëdhëniet mund të na ndihmojë të kuptojmë më mirë veten si pengohemi dhe të ketë sukses. gjithashtu, Marrëdhëniet mund të përfitojnë nga vetë-besimit, ndershmëri përgjegjës, dhe kënaqin në disa trajton tani dhe pastaj. Shpresojmë, ne gjejmë një ekuilibër të mirë të hisses dhe (kryesisht) purrs gjatë rrugës.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio