Pesë Online Dating Profilin Gabimet Për të shmangur

Rifreskimi i fundit: Maj. 24 2020 | 2 min lexuar

Kur është fjala për online takim, profilin tuaj takim është kritike. Ju keni për të siguruar që ju keni përfshirë të gjitha informatat e rëndësishme për veten por edhe ju doni të mbani atë të freskët dhe interesante. Në fund të fundit, ju nuk doni të dalë jashtë!

Këtu janë disa këshilla se çfarë për të shmangur postimi në internet profilin tuaj takim:

Bad / pa kriter Photos

Le të përballen me atë, së pari përshtypjet janë gjithçka dhe nëse foto profilit tuaj është një foto nga ju shotgunning një birrë ose Flipping off kamera, ju mund warding off datat e mundshme. Edhe në qoftë se ju të vini një foto më të përshtatshme, provoni duke shmangur fotot që janë blurry, që janë shumë larg që ju nuk mund të shihni fytyrën tuaj ose me ju veshur syze dielli. Një foto e thjeshtë e të qeshur të vërtetë e bën mrekulli.

Spelling shpeshta dhe Gabimet Grammar

Jo të gjithë është një gramatikë pro dhe kjo është e përkryer gjobë. Megjithatë, nëse profili juaj është e ndotura me ortografike dhe gabime gramatikore, njerëz mund të lënë mënjanë nga profilin tuaj pa asnjë mëdyshje. Drejtuar një kontroll bazë magji nëpër profilin tuaj për të kapur ndonjë gabim të mëdha. Unë do të sugjeroj mos përdorur shkurtesave tekst dhe zhargon (të tilla si "ur" në vend të "tuaj" ose "bc" në vend të "sepse") si juaj duan profili juaj të jetë sa më i qartë dhe konciz të jetë e mundur.

Kumbues si gjithë të tjerët

Ton e njerëzve duan të lexojnë, udhëtim, të shkojnë në kinema, ushtrojnë dhe të shkojnë jashtë për darkë. Nëse jeni të vërtetë të pasionuar për gjëra të caktuara, si udhëtime, përpunuar më shumë mbi pse ju pëlqen, ku ju keni qenë dhe ku ju doni të shkoni. Kjo mund të ndihmojë të bëhet një motorino bisedë në qoftë se ju ofrojnë një shumë detaje të vogël. Ju gjithashtu mund të provoni duke folur për gjëra më shumë unik në lidhje me veten tuaj. Hej, ju kurrë nuk e di kush tjetër mund të duan klasa qeramikë ose spelunking!

Shtrirë Rreth Details Vogla

Është e kuptueshme që ju doni të shfaqë karakteristikat tuaja më të mira në profilin tuaj, por të gënjyer në lidhje me të dhënat personale, madje edhe ato të vogla, është një ide e keqe. Shtrirë për lartësinë tuaj, pesha juaj apo edhe mosha juaj nuk mund të duket si një punë e madhe në fillim, por në qoftë se ju më në fund takohen me një datë të takuar në internet, ata mund të merren në befasi dhe të fillojnë të pyes veten se çfarë tjetër ju gënjyer në lidhje. Ndershmëria është politika më e mirë.

Duke folur Too Pak ose Too Much

Askush nuk dëshiron për të lexuar një roman të shkurtër kur lexoni një profil online dating. Kur profilet janë shumë të gjata, shumë njerëz kanë tendencë për të akorduar jashtë dhe klikoni mbi të me profilin e ardhshme. E njëjta gjë mund të thuhet për profilet që janë shumë të shkurtër. Një profil të detajuar veten në një ose dy fjali mund të bëjë që ju duken të painteresuar. Gjetja e mesme të përsosur midis dy është kyç, kështu që të mbajë profili yt i detajuar dhe pikë.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio