Pesë Pyetjet daters Online janë të lodhur e dëgjimit

Rifreskimi i fundit: korrik. 06 2020 | 3 min lexuar

Në një botë ku më shumë se një e treta e martesave të fillojë në internet, e do të mendojnë që daton në Internet nuk do të jetë një koncept i tillë të vështirë të kuptoj.

Megjithatë, disa njerëz janë ende të habitur duke filluar një marrëdhënie online dhe jo në vendin e ngjarjes bar lokal apo atë të vështirë mik-e-nje-mik të ngritur.

Ky nocion bën të modës së vjetër kurioz, e cila i bën ata të bëjnë pyetje. Këtu janë vetëm disa ne jemi të gatshëm të dalin në pension së bashku me datat e verbër dhe tavolina të vetme-së.

Çfarë nëse personi rezulton të jetë një vrasës? Pastaj, që do të thith. Megjithatë, çfarë nëse të tjera të rëndësishme tuaj rezulton të jetë një vrasës? Apo një njeri i çuditshëm? Ose ka disa fetish me fruta ekzotike? Kjo është ajo takim është: duke shpresuar se personi tjetër nuk është një psiko.

A nuk e keni gjetur atë të jetë i papërcaktuar? Në të vërtetë, kjo është një nga keqkuptimet më të mëdha të online takim. Kur dikush është prapa një tastierë, ata ndjejnë një presion shumë më pak, që lejon ata me të vërtetë të hapur. Është e kundërta e plotë e shpejtësi takim dhe nga koha që ju të takohen ballë për ballë, të gjithë flasin vogël është për zogjtë! Ne kemi të gjithë kohën për të marrë poshtë për subjektet që vërtet kanë rëndësi dhe duke lënë mënjanë tall vështirë.

Çka në qoftë se ata nuk e shohin si fotot e tyre? Së pari, Unë mund të premtoj se kur ata të takohen me mua unë nuk do të shndritura nga veshi në vesh në ndriçim të përsosur, cila është ajo që sugjeron foto im unë të duket si. Kjo është ajo që fotot janë të për. Nëse ata të kthehet të jetë mezi njëjti person në foto e tyre, Unë vetëm mund të shpresoj personaliteti i tyre përputhet mesazhet që vringëllonin mua për të përmbushur ato. Nëse personi ne jemi të interesuar të ka gënjyer në lidhje me të cilët ata janë të, megjithatë, flamuj të kuq do të hapet dhe kudo.

A jeni të dëshpëruar? Jo më pak ose më shumë të dëshpëruar se kushdo tjetër në kërkim të dashurisë. Njerëz të vetme janë të gjithë të irrituar, shpresëdhënës, padurueshëm dhe furishëm, nuk jemi ne? Shkarko fund është: kjo nuk është aq e lehtë për të takuar njerëz atje më. Kjo nuk është edhe aq e lehtë për të shkuar në qendër, por kjo është arsyeja pse kemi blerë rrobat tona në internet!

Përse nuk do të ju vetëm më lejoni të ju ngritur me dikë? Sepse datat verbër janë të njohur gjerësisht si e tmerrshme. Vetëm për shkak se miqtë tanë si dikë, nuk do të thotë që ne do të dhe të kesh një palë të tretë që të gaboj në rastin e fatkeqësisë bën gjithçka më keq.

Si mund të vërtetë të merrni për të dini dikush në internet? E njëjta mënyrë unë e di gjithë të mikut tim të preferuar Sex dhe episodet Qyteti, Rezultatet e mammogram halla tim dhe plan natyror profesorit tim të vjetër e lindjes. Në këtë ditë dhe moshë, ne ndajmë gjithçka mbi internet. Ne të mbajtur në kontakt në internet, ne rekindle internet, ne artikulojnë çdo detaj e fundit jointeresant të jetës sonë në internet; kjo është vetëm e drejtë që ne të gjetur dashurinë atje shumë.

A nuk është e shtrenjtë? Jo, nëse ju bëni atë të drejtë. Nuk ka asnjë arsye të vërtetë për të pasur një milion profile të ndryshme sillen në web. Gjeni një vend që punon për ju, të nënshkruar dhe paguar ato. Unë premtoj se të gjithë do të përfundojë si më e lirë se sa rroba të reja ju blerë për të shkuar jashtë, ose pije të pasur për të blerë veten duke pritur për dikë për të ofruar, etj.

Mos ju doni të takoni njerëz rrugën normale? Absolutisht. Prit. Është 2014? Kjo është mënyra normale!

Takuar njerëz personalisht kurrë nuk do të jetë goditur off menu. Vetëm për shkak se ne zgjedhim në datën në internet nuk do të thotë që ne veshin pafta me pjesën tjetër të botës.

Nëse shoku i shpirtit tonë është një klik larg ose një bllok larg, ne vetëm duam të bie madly në dashuri. Nuk ka pyetje në lidhje me të.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio