A është Online Dating një zgjedhje e mirë për Ju?

Rifreskimi i fundit: shtator. 17 2020 | 3 min lexuar

Online Dating shpejt ka bërë numri një zgjedhje për teke për të takuar njerëz deri më sot. Internet dating industri ka qenë vazhdimisht në rritje në popullaritet dhe për arsye të mirë. Nëse ju jeni në gardh rreth asaj që të provoni online takim si një mënyrë për të gjetur romancë, konsiderojnë këto pesë arsye pozitive pse duke përdorur një shërbim online dating mund të jetë një zgjedhje e mirë për ju.

1. Zgjedhja më e madhe
Një shumë të vetme duke përdorur një shërbim online dating ka një zgjedhje më të mirë të ndeshjeve të mundshëm se sa një të vetme duke përdorur metoda më tradicionale takim si bar apo kafe lokale dyqan. Me online takim ju keni të drejtë të kërkoni nëpër disa profileve kërkim të që dikush të veçantë. Kur ju të shkojnë në dyqan kafeje qoshe ju vetëm keni një shans për të përmbushur një pjesë të vogël të njerëzve të vetme, dhe nganjëherë kurrë nuk takohen askënd në të gjitha. Me online takim ju kanë rritur në masë të madhe shanset tuaj për të gjetur dikë interesante.

2. Get What You Want

Shumë shërbime online takim ju lejon të kërkoni përmes profileve në bazë të disa fraza kyçe ose nëpërmjet një procesi të filtrimit. Duke vetëm duke kërkuar përmes profileve që kanë fjalën “I krishterë” ose “sportive tifoz” në to, ju keni një mundësi në rritje për të gjetur dikë që ndan pikëpamjet dhe interesat tuaja dhe eliminuar ato që nuk bëjnë. Kur ju i përmbushni një burrë apo grua në një bar, ju keni asnjë mënyrë për të thënë të drejtë të fjalës, nëse ata janë të krishterë apo ateist, tifoz i një San Diego ngarkues-së ose në qoftë se ata mendojnë se futbolli është një sport i dhunshëm. Duke përdorur funksionet e kërkimit dhe filtrim në shërbimet online takim për të identifikuar profilet e ndeshjeve të mundshëm, ju mund të eleminuar koha e kaluar duke kërkuar përmes profileve të njerëzve që nuk e ndajnë interesat tuaja.

3. Personal Info Mund Qëndro Private

Një gjë e madhe për online takim është anonimiteti i saj. Kur inicimin kontakt me dikë që ju janë tërhequr për internet, ju nuk duhet të jepni nga ndonjë informationÖnot personale madje-mail adresën tuaj. Ju mund të marrë kohë për të vërtetë të marrë të dini një person para se të dhënë informacion personal si numrin tuaj të telefonit, ndryshe nga format e tjera të takimit njerëzve. Nëse keni takuar dikë në një vend teke, ju jeni të detyruar për të dhënë larg numrin tuaj të telefonit në mënyrë për të mbajtur në kontakt, edhe në qoftë se ju keni takuar vetëm personin dhe nuk e di sa duhet për atë apo të saj për të dini nëse ata kanë qëllime të mira.

4. Frika dhe Siklet mund të reduktohet

Nëse ju vendosni për të kontaktuar dikush pse email ju mund të merrni kohë për të vërtetë të planifikoni se çfarë ju doni të thoni për atë person me online takim. Nëse ju shikoni dikë nëpër dhomë dhe të përpiqen për qasjen e tyre, nganjëherë nerva dhe siklet mund të merrni më të mirë prej jush. Ju mund të keni planifikuar se çfarë keni qenë duke shkuar për të thënë, por kur ju qasje atë të gjithë shqetesohet asnjehere që vjen nga goja juaj. Me online takim ju mund të ulen dhe të mendojnë për email-it tuaj, lexuar atë më shumë se një herë çift, dhe për të dërguar atë duke e ditur se ju keni shprehur veten për të mirë të aftësisë suaj. Ngathtësi social që mund të vijnë me afrohet dikush në fluturojnë në person është eliminuar praktikisht.

5. Kjo është një Një në Një Përvoja

Në një bar, klub, dyqan kafeje, apo teke të tjera tradicionale vend takimi, ajo është pothuajse e pamundur për të bërë një lidhje personale me dikë jeni të interesuar në. Nuk ka konkurrencë aktiv për vëmendjen në këto tubime sociale dhe një një për një ndërveprim mund të jetë shumë e vështirë për të ardhur nga. Me online takim se është e drejtë personale nga fillimi. Ju komunikojnë një mbi një në një bisedë private email me personin që ju janë të interesuar në dhe janë në gjendje për të formuar një lidhje personale e drejtë off bat, në vend se të konkurrojnë në një dhomë plot me të vetëm djema dhe gals të tjera të të gjithë jashtë për të njëjtin qëllim.

Për teke ushqyer deri me tradicionale skenën takim, dhe duke kërkuar për një ndryshim, online takim mund të jetë rruga për të shkuar. Ju mund të takoni shumë njerëz me interesa të ngjashme pa ndarjen e informacionit personal dhe, sapo ju të gjeni profilin përsosur, ju mund të formojnë një lidhje të menjëhershme personale. Kjo është sigurisht një vlerë të provoni.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio