Keni një shtrydhje? Ja Si për të, le ta dinë

Rifreskimi i fundit: Jan. 18 2021 | 2 min lexuar

Ne e kemi përjetuar të gjithë atë, fluturat në stomak tuaj kur ju shohin atë nga nëpër dhomë; gulçim kur ju lajnë kaluar shtrydhje tuaj ose të qëndrojë pranë tij apo të saj në ashensor; u rrit norma e zemrës kur armët tuaja të ligët kundër njëri-tjetrit në teatër film. Këto janë të gjitha sinjalet që ju jeni në rënie për dikë. Duke njohur kjo është e lehtë, por lënë dikush di ndjenjat tuaja është shumë më e komplikuar. Këtu janë disa mënyra për të lënë të kuptohet për të shtypur tuaj se ju janë duke u zhvilluar ndjenjat përtej miqësisë dhe për të gjetur nëse ata ndjehen të njëjtën gjë.

Qasja e ndershme
Mënyra më e lehtë është për të marrë frymë thellë dhe nxjerr të fshehtën për atë apo të saj direkt. Just set a time when you can get your crush alone and tell him or her your true feelings and ask if they feel the same. Ju do të vënë atë të gjithë jashtë në linjë dhe ndoshta të vendosur vetë për refuzim të menjëhershëm, por kjo është mënyra më e shpejtë për të marrë të gjitha off gjoksin tuaj. Kjo metodë merr një sasi të madhe të vetë-respekt, megjithatë. If you are not a self-confident superhero, ndoshta një qasje më delikate do të ishte më i mirë.

Rritja e Flirt Faktori
Një mënyrë e mirë për të ndjehen mundësinë e një mik duke u bërë më shumë se një mik është që të bëhet ngadalë flirtier me objekt dashuri juaj. Qeshur shumë, duke e bërë shumë e kontaktit sy, an occasional wink, and quick, shikimet private kur në një mjedis shoqëror mund të japin shtrydhje juaj shenja delikate që ju jeni duke u dhënë atyre më shumë vëmendje se të tjerët. Nëse ju paguani vëmendje të veçantë për të shtypur tuaj mbi njerëzit e tjerë ajo tregon shtrydhje tuaj që ju të keni ndjenja të veçanta për atë apo të saj.

Get More Fizike
Merrni çdo mundësi që ju mund të për të arritur jashtë dhe prek shtrydhje tuaj. A Jo, I dont do të thotë pushtimin e hapësirës e tyre dhe duke i bërë ata të ndjehen të parehatshme. Mundësitë e thjeshta të marrë për të prekur krahun e tyre ose dorën si ju të angazhohen në bisedë. Dërgo shtrydhje tuaj një përqafim kur thënë lamtumirë apo përshëndetje njëri-tjetrin. Futen ato në një mënyrë koket kur shaka me ta dhe të ligët në mbyllje kur ata janë thënë ju një histori apo sekret. Increased physical contact is a good way to drop hints that you would like to be closer to him or her, both relationship-wise, dhe fizikisht.

Bëhu Plentiful me komplimentet tuaja
Filloni komplimentuar shtrydhje tuaj kur ata marrin një prerje flokësh ose të veshin një veshje të këndshme. This will not only make your crush feel better about themselves but will also let them know you think they are attractive. Marrja comments si ìyou kanë një ndjenjë të tillë të madhe të humorî kur shtrydhje juaj e bën një shaka apo ìyou janë aq smartî kur diskutohet një çështje e rëndësishme është një mënyrë e mirë për të le shtrydhje tuaj e di që ju të vërtetë si ata.

Asnjë taktikë është i pagabueshëm, dhe ajo ende mund të kërkojë nga ju banesë nga i thënë shtrydhje juaj ndjenjat tuaja, nëse ata dont merrni aluzion, por ata mund të ju ndihmojë të marrë një kuptim më të mirë të asaj se si shtrydhje juaj ndihet në lidhje me ju. Me ndonjë nga këto taktika, është e rëndësishme për të lexuar crushís përgjigjet tuaja. Nëse ata i përgjigjen komentet apo veprimet tuaja duke u zënë ngushtë apo i mërzitur, shanset janë ata dont ndjehen të njëjtën gjë për ju. Nëse ata i përgjigjen flirtim me më shumë flirtim, kjo është një shenjë e mirë që ata janë të shkatërrimtar për ju shumë.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2021 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio