Si një njeriu Job Mund Trego personalitetin e tij romantike

Rifreskimi i fundit: korrik. 09 2020 | 2 min lexuar

Në rregull, kështu që ju e dini se si Astrologjia është përdorur për moshat për të vlerësuar tiparet e personalitetit dhe parashikojnë pajtueshmërinë bazuar në përqasjen e planeteve?

... Në gjëra të tilla si kur keni lindur dhe nëse ju jeni një "shenjë e ujit" apo një "shenjë dielli?"

Mirë, Unë e kam zhvilluar një sistem të ngjashëm të bazuar mbi koncert të një djalë.

Kjo është e drejtë: Linja e tij e punës mund të tregojnë nëse janë apo jo të dy prej jush do të "punojnë" në takim dhe çiftëzimit arenën.

Edhe pse sistemi nuk mund të jetë jashtëzakonisht "shkencor,"Vlefshmëria është i bazuar mbi vëzhgimin e gjerë, soditje, interpretim, intervista dhe kaluar kohë me disa terren të dokumentuara "minjtë".

Nëse ju doni të marrë disa nga punë me mend nga i cili të lidh me sukses deri me, me rezultate të qëndrueshme, lexojnë dhe të marrin parasysh.

Shkrimtarëve dhe poetëve (Lloj artsy)

Dating Writer

Këta individë kanë tendencë të jenë idealist, romantik, dhe të angazhohen. Ata e shohin gotën proverbiale si gjysmë e plotë. Ata janë shpesh conversationalist i madh, dhe me të vërtetë kënaqësi për të rri me. Ata janë version mashkull i mikut tuaj më të mirë. Por kini kujdes: këto "shpirtrat e lirë" nganjëherë mund të jetë phobic angazhimin dhe zhduket.

MËSUESIT

Dating Teacher

Nëse ju jeni takim një mësues, të shkojë në krye të klasës.

Edhe pse ka disa përjashtime nga rregulli, burrat që japin mësim janë zakonisht lloj, i durueshëm, e mirë me kafshët dhe fëmijët, dhe janë një "studim i shpejtë." Vendose këtë në faktin se ata janë të mëdha multi-taskers me aftësi mesatare e mësipërme arsyetimit.

Kontabilistëve dhe numrat crunchers

Dating Kontabilist

Burrat në këtë kategori janë zakonisht tip konservator. Ju mund të "numëroj" në këto cuties duke u orientuar detaje, i përpiktë në orar, dhe darë të parave, si dhe. Ata kanë standardet e vështirë. Nëse ju jeni në ambicioz, drejt-laced, lloj praktike, ju do të gjeni lumturi këtu.

POLICIA, Zjarrfikës, Dhe infermieret Mashkull

Dating Polici

Çfarë femër nuk ka si të jetë "shpëtuar?"Guys në këto fusha janë të njohur të jetë i guximshëm, mbrojtës, autoritar, dhe i kujdesshëm. Dhe nuk kam përmend se ata janë zakonisht në gjendje të mirë fizike? Shumica janë të orientuara shumë të njerëz, me një ndjenjë të nderit dhe përgjegjësisë.

Ju do të gjeni ata të jenë partnerë "të barabartë" në marrëdhëniet.

Geeks kompjuter

Dating Geek kompjuter

Ju do të klikoni me këto miqtë në qoftë se ju jeni logjik, i informuar, introverted, dhe janë solvers mira problemit; ata janë shumë të.

PAPUNË kronike

Dating papunë

Le të përballen me atë, ne të gjithë e dimë, ose kanë datë dikë në këtë kategori.

"Puna" e tij është e shtirë për një patate shtrat.

Ja script.

Ai është ende duke u përpjekur për të "gjetur veten e tij." Apo është gjithmonë poshtë për fat të tij. Apo është ende duke u përpjekur për të ndjekur ëndrrën e tij për të qenë një yll roku në tridhjetë. E drejtë? Po të jetë kështu, ju mund të dëshirojnë të marrin në konsideratë mundësitë tuaja dhe "pip rozë" të shpejt.

Jakë BLUE VS. ZYRE–CILAT ËSHTË MIRË?

Vendimet, Vendimet. Çfarë është një vajzë për të bërë?

A është më mirë që të datës një njeri blu jakë ose një cutie jakë të bardhë?

Mirë, të gjitha varet.

Ja 4-1-1.

Djema jakë blu janë shpesh me këmbë në tokë dhe të mirë me duart e tyre. Ata janë zakonisht të lehtë të jetë me, me egot në kontroll. Relativisht, ata janë përgjithësisht më i qetë.

Djema jakë të bardhë shumë herë kanë potencial më të madh fituar, kanë tendencë të jenë cerebrale, dhe janë solvers mëdha problemit.

Megjithëse këto nuk janë rregulla të vështirë dhe të shpejtë, ju do të gjeni ata të zbatueshme për shumë situata takim. Çfarëdo që ju bëni, zgjidhni me mençuri.

Në fund të fundit, dashuria është "biznes". i rëndësishëm


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio