Si Do You Know You Are In Love?

Rifreskimi i fundit: Jan. 24 2021 | 3 min lexuar

Më kujtohet hera e parë kam ra në dashuri. Dhe unë mendoj se e vërteta ndoshta është se ju e dini atë në zemrën tuaj në çast. Ju e dini dallimin në mes të të gjitha atyre shtypja dhe ndjenjat e forta keni pasur për njerëzit dhe mënyrën që ju ndjeni për këtë një person. Në duke thënë se, se si ju e dini boils poshtë për disa arsye që unë kam të listuara më poshtë.

Dobësi

Kur ju e doni dikë që ju jeni në tuaj më të rrezikuar. Ju dëshironi për të kënaqur ata, përshtypje atyre, t'i bëjë ata të lumtur. Thonë ata humbasin portofolin e tyre për shembull ju jeni një e parë në kërkim të saj. Dhe kjo nuk është në këtë mënyrë të 'Oh, se personi i varfër humbur portofolin e tyre.’ Kjo është më e thellë se kaq. Ju nuk mund të mbajnë ndonjë gjë e keqe ndodh me ta. Ata janë shumë të mirë të një personi për ndonjë gjë të keqe që të ndodhë me ta. Ata nuk e meritojnë asgjë të keqe që të ndodhë me ta. Ata kanë hapur ju deri në ndjenjat që keni menduar nuk ekzistonte dhe kjo është më e mrekullueshme se ju mund të keni imagjinuar kurrë. Ju filloni të keni në muzikën që u pëlqen. Ti nuk e di, ajo vetëm mund të jetë fillimi i një bisede. Dhe në qoftë se kjo është pashpërblyerë, kështu që të jetë ajo. Gëzimi që ju merrni nga rruga që ju ndiheni rreth tyre refuzon asnjë të lënduar (ose marrëzi pranë!) që ju janë ndjenja sepse ju nuk mund të kenë ato. Pra qenë në thelb të pambrojtur dhe i humbur në gjithçka rreth tyre është ndoshta mënyra kryesore që ju do të dini dhe duke e ditur se ju do të heqë dorë nga të gjitha ëndrrat tuaja për të qenë me ta. Unë mendoj se ndoshta si dija, sepse unë jam shumë ambicioze dhe gjëja e fundit që dua është që të jetë i lidhur poshtë e re, por nëse ai do të kishte dashur me mbrapa dhe ai donte të qetësohem unë njoh në atë kohë unë do të duhet për të që unë e di unë nuk do ta bëj për çdo njeri.

Duke folur rreth tyre Vazhdimisht

Kjo është një e vështirë, sepse ju e keni këtë në lidhje me njerëzit që ju keni crushes më shumë, por ajo është një faktor në qenë në dashuri shumë. Është vetëm se kjo është përveç faktorëve të tjerë në këtë listë, kur ju jeni në dashuri në krahasim me qenë të magjepsur. Mbaj mend duke folur shumë për motrën time për djalë unë kam qenë në dashuri me. Unë nuk them e saj por ajo e dinte. Ajo e pranoi ajo e bëri moshat pas sepse unë nuk mund të mbyllur-up për mënyrën se si ai ishte i mrekullueshëm, sa qesharak ai ishte, si lloj ai ishte, se si ai do të përfshijë mua, një i trembur, në biseda.

Qenë Mbi të lumtur me të Tyre treguar You Kujdes

Po, ju mund të merrni shumë i lumtur nga dikush ju dashuroj tregon çdo formë të vëmendjes, por kur ju e doni dikë kjo është më shumë se kaq. Ajo ndjehet pak si një lidhje. Në jetën e tyre ata folën për ju! Cila tingëllon pak i trishtuar, por është e natyrshme kur ju e doni dikë, sepse ju shohin ato si të përsosur ku ju nuk e shihni veten si të përsosur. Dhe kur ata e përmend emrin tuaj ajo tingëllon si një melodi. Si gjë më të mrekullueshme që ju keni dëgjuar ndonjëherë. Dhe kur them lidhje kjo mund të jetë një lidhje e mundshme romantike por në qoftë se është pashpërblyerë, ajo mund të jetë një lidhje e miqësi. Gjë është, nëse ata nuk ju dua përsëri, por ju i doni ata që ju ende i doni ata në jetën tuaj në disa kapaciteteve dhe është e hapur për të debatuar nëse kjo do të ishte situata healthiest në botë, por është patjetër se si emocionet e njeriut në punë të luajë.

Një Dëshirë e madhe

Nuk është një dëshirë e madhe të thellë për të qenë në kompaninë e tyre dhe kur ju mendoni se ju kurrë nuk mund të shohin ato përsëri nuk është kjo ndjenjë bosh brenda. Është e vërtetë torturous. Pastaj në qoftë se ju keni një pije pak, ajo merr më keq. Ju filloni duke qarë. Dhe ju ndoshta nuk do të ndjehen si kjo mbi një dëshirë e fortë. Kjo është një ndjenjë e zbrazët të mos pasur ato në jetën tuaj dhe ndjenja si jeta juaj kurrë nuk do të jetë i plotë pa to. Ashtu si është një jetë e gjysmë. Çdo gjë që ju të arritur nuk do të marrë parasysh. Por ju merrni me se. Kjo është një rrugë e gjatë, por ju do të dalë në anën tjetër.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2021 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio