Si Planets Mund Parashikoni juaj Dashuria Destiny

Rifreskimi i fundit: shtator. 12 2020 | 3 min lexuar

Në astrologji, ka diçka që quhet një tabelë lindjes. Kjo është në thelb një fotografi e vendin e saktë në zodiakut gjitha planetet dhe trupat tjerë qiellor janë në momentin e lindjes tuaj nga lokacioni keni lindur. Është si një hartë, hedhjen nga personalitetit tuaj dhe duke treguar atë që ju doni / nevojë në aspekte të ndryshme të jetës tuaj. Gjithkush e di se Venus është planeti i dashurisë, dhe shenjë ajo është e vendosur në në lindjen tuaj mund të japë pasqyrë në atë që ju duhet në dashuri. Çfarë do Venus tuaj thonë për ju? (Nëse keni nevojë për të gjetur një shenjë për ju Venus, klikoni këtu).

Venus në Capricorn: Ju duhet dikush që mund të mbajë ju interes, ose ju lëvizë shpejt. Ata duhet të përputhen me pasionin tuaj, dhe të jetë entuziast për jetën. Ju mund të tërheqë shumë suitors potencial, por ju shkoni nëpërmjet tyre shpejt në qoftë se ju nuk jeni të fokusuar në atë që ju dëshironi. Ju keni për të kapërcyer nevojën intensive që gjithmonë të ketë atë ndjenjë krejt të ri.

Venus në Demi: Ju duhet dikush të qëndrueshme dhe përgjegjës. Nëse ata janë të egër dhe të çrregullt, ju jeni drejtimin në mënyrë tjetër. Ju do të doja dikë që të ju pre pak me finer gjërat në jetë, dhe dikush që mund të përputhen me natyrën tuaj sensual. Ju merrni kohë kur zgjedh një partner, dhe kërkojnë angazhimin e plotë. Watch për të qenë shumë posesiv ose xheloz.

Venus në Binjakët: Ju duhet stimulim mendor mbi çdo gjë tjetër. Nëse ju nuk mund të ketë një bisedë të mirë me dikë, ju do të bredhin. Ju duhet dikush që është interesante, një tip intelektual, por që është më e bazuar se ju jeni në mënyrë që ata mund të ju dhe vathë t'ju qetësuar. Ju mund të shkoni për dikë më të ri se veten, ose i cili vepron më të rinj se ata janë të.

Venus në Cancer: Ju duhet një lidhje emocionale me dikë mbi çdo gjë tjetër. Ju doni një partner i cili mund të hapur deri tek ju emocionalisht, mbështesin dhe ju inkurajojmë, por edhe do t'ju shtyjë jashtë zonës tuaj rehati. Marrëdhëniet mund të merrni e shurdhër në qoftë se ju nuk merrni disa shanse me partnerin tuaj çdo aq shpesh. Watch për tendencën për ju që të jetë një prind në marrëdhënie.

Venus në Leo: Ju duhet të jetë yll në marrëdhënie, kështu që ju doni një partner i cili do t'ju japë vëmendjen dhe për të lëvduar ju duhet. Ju mund të jetë një egoist pak në kohë në dashuri, por ju janë të ngrohtë dhe plot pasion, si dhe, dhe çuditërisht besnik. Ju dëshironi që të jetë dashuri si diçka nga romani romancë tuaj të preferuar ose film, dhe janë shumë romantike.

Venus në Virgjëresha: Ju duhet dikush që është praktike dhe përgjegjës, dhe kush do të ju lejojnë të marrë kohën tuaj. Ju nuk duan të nxitojnë kur zgjedh dikë që të jetë me, dhe doni të bëni të sigurt se është e drejtë e parë. Ju mund të jetë pak i turpshëm në dashuri, dhe mund të kenë nevojë ata për të bërë lëvizjen e parë. Ju duhet një partner i cili mund të qetësojë nervat tuaja kur keni merak për marrëdhëniet.

Venus në Peshorja: Ju duhet dikush që merr angazhimin seriozisht, sepse ti i sigurt bëni. Njëkohësisht, ju duhet të keni një sasi të caktuar të hapësirës në një marrëdhënie të rritet, dhe ju doni dikë që e kupton se marrëdhënia gjithmonë mund të merrni më të mirë. Ju vlerësoj romancë dhe kalorësi, dhe duan të jenë të trajtohen me respekt dhe si të barabartë.

Venus në Akrepi: Ju duhet dikush që është i pasionuar por që mund të trajtojë intensitetin tuaj, sepse ju mund të jetë e madhe në kohë në dashuri. Ju mund të mbyt ose kapem për partnerin tuaj, veprojë kontrollin apo manipuluar ato, kështu që është e rëndësishme për ju për të punuar në atë para se të qenit me dikë ose ju do të shtyjë ata larg. Ju jeni tërhequr për njerëz të fuqishëm të cilët duket i fortë.

Venus në Shigjetari: Ju duhet dikush i cili është aventureske, guximtar, dhe mund të qesh me ju. Ju nuk marrin dashurinë shumë seriozisht, kështu që ju duhet dikush i cili është më praktik me dashuri, dhe nuk do të ju lejojnë të humbur shumë. Ju duhet një lidhje fizike me dikë, dhe duhet të mbani mend një njeri emocional është shumë e rëndësishme. Ky pozicion mund të tregojnë një bachelor përjetshme / Bachelorette.

Venus në Bricjapi: Ju duhet dikush të pjekur, përgjegjës, dhe pak tradicionale me dashuri. Ju jeni tërhequr për njerëzit që janë të suksesshëm, kanë arritur ose janë në rrugën e tyre për të arritur një status të lartë në jetë, dhe ju mund të shkoni për partnerët më të vjetër. Që ju jeni aq tradicional, ju mund të përdorni dikë që do të sjellë disa erëz aq marrëdhënie nuk merr bajat.

Venus në Ujori: Ju duhet dikush i cili është person i tyre, ka një personalitet unik, dhe ju ndeshjet intelektualisht. Ju pëlqen që miq me dikë për herë të parë, dhe mendojnë se miqësia është themeli i përsosur për dashuri. Problemi është, ju mund të keni një kohë të vështirë duke shkuar përtej miqësisë, kështu që ju duhet dikush që do të hapë ju deri emocionalisht dhe të sjellë pasionin.

Venus në Peshqit: Ju duhet dikush që kupton nevojat tuaja emocionale, do të ju mbrojnë kur ju ndjeheni të pambrojtur, dhe nuk do të përfitojnë nga ju. Ju do të bëni ndonjë gjë për dikë që e doni, dhe mund të manipulohen lehtë për shkak të se. Duke qenë një romantik i tillë në zemër, ju duhet dikush më praktik dhe i bazuar. Ju jeni tërhequr për lloje artistike.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio