How To Qasja një grua Online - Nga Perspektiva e një gruaje

Rifreskimi i fundit: Jan. 21 2021 | 5 min lexuar

Para se unë u martuar Kam përjetuar pjesën time të drejtë e online takim, duke përfshirë edhe shumë e-mail nga suitors potencial në internet. Unë me të vërtetë e kam marrë për të parë të mirë, e keqe dhe shëmtuar. Dhe unë kam bisedoi me shumë shoqe të mia për përvojat e tyre të online takim. Ky artikull përmbledh atë që punon mirë për një e-mail të parë me një grua dhe çfarë e bën të drejtuar gjakut tonë të ftohtë dhe duart tona goditi DELETE para fundit të paragrafit të!

  • Mos të jetë miqësore - Kjo tingëllon e qartë dhe ju do të jetë i befasuar se sa shumë njerëz të harrojmë këtë, kur ata dërgojnë hapjen e tyre e-mail. Është sikur pjesë logjik mashkullore e trurit merr përsipër dhe ata duan për të marrë të drejtën për biznesin (duke folur në telefon / takim apo edhe seksi). Për fat të keq ne gratë nuk funksionon në këtë mënyrë. Ne si për të dip gishtin tonë në dhe të shohim se si ne mendojmë me ju së pari. Ne si për të romanced dhe përjetojnë bisedë miqësore dhe vëmendje nga ju. Mendoni se si 'na ngrohja deri' në qoftë se ju pëlqen. Gjithmonë hapur me një miqësore, bisedor e-mail (jo shumë e gjatë) dhe ju do të merrni shumë përgjigje më shumë.
  • A e mbani atë dritë dhe interesante - Ka një ekuilibër midis interesant / vëmendje grabbing dhe jashtë murit / off-vënien. Unë e di se ajo mund të ndjehen si presion kur jeni duke u përpjekur për të shkruar një e hapjes e mirë e-mail. Këshilla më e mirë që unë mund të jap është për të veten. Lexoni seksionin më poshtë se si për të shmangur të qenë i mërzitshëm dhe këtu janë disa këshilla për ju për t'ju ndihmuar të paraqesë veten si interesante dhe le të saj e di se ju jeni me vlerë duke iu përgjigjur. Lexoni profilin e saj me kujdes dhe të komentojë mbi diçka që ju të gjeni atje. E lidhin atë përsëri në diçka që ju keni përjetuar nëse është e mundur për të krijuar një lidhje. Komplimentet punojnë me kusht mirë ata nuk janë zmadhuar dhe janë të vërteta. Një kompliment i vogël është e bukur për një e-mail e parë. Ju gjithashtu mund të flasim për diçka që ka ndodhur për ju në ditën tuaj, diçka që tregon pak e kush jeni. Nëse ju jeni një djalë i këndshëm të ndjehen të lirë për të përdorur një humor pak, thjesht nuk e teproj. Humor thatë lehtë mund të keqinterpretohet me e-mail. Gratë lidheni përmes emocioneve dhe eksperiencave të përbashkëta, dhe në qoftë se ju mund të krijoni një lidhje me të jeni gjysmë rrugë nuk ka.
  • A e mbani atë të shkurtër - Edhe pse ne duam që ju të jetë miqësore dhe argëtim ne nuk duam një ese. Një faqe e tërë e të shkruarit do të mund të na dërgoni për të fjetur nëse lexojmë atë në të gjitha, megjithatë riveting ajo mund të jetë. Në më të mirë ne mund të skremuar lexuar atë dhe ne do të jemi gjykues dhe pyes veten në qoftë se ju jeni vetë fiksuar kur ne hapim e-mail për të parë një faqe të tërë të shkruarit! e-mail juaj ka nevojë të jenë të qasshme dhe të lehtë për ne për të lexuar, që do të thotë të shkurtër dhe vëmendje grabbing. Shkoni për cilësinë mbi sasinë. Një disa paragrafë të shkurtër dhe me ndikim dhe një kompliment është një recetë për sukses.
  • Mos të jetë i mërzitshëm - OK unë të kuptojë se mund të jetë e vështirë të dini se çfarë të them, kështu që unë jam duke shkuar për të ju jap disa lë të kuptohet shpejtë. Boring po shkruan një listë të gjëra rreth vetes si tipare tuaja, ose duke dërguar një mesazh të cilat vetëm pyet atë nëse ajo është deri për të folur me asnjë informacion tjetër. Në qoftë se ajo nuk ka marrë një të ndjehen për personalitetin tuaj nga e-mail tuaj ajo nuk do të di nëse ajo dëshiron të flas me ju. Dhe kështu që ajo vetëm nuk do të shqetësojë për të përgjigjeni. Ju dëshironi që ajo të ndjehen të detyruar për të shkruar përsëri. A jo vetëm të rishkruaj profili yt, ajo do të lexoni se në qoftë se ajo është e interesuar.
  • Mos të jetë i dobët - Shumë njerëz do të overcompensate dhe të përpiqet shumë e vështirë. Kjo mund të duket si mbi-përdorimin e komplimente dhe / ose humorit, dhe gjithmonë vjen jashtë në të mirë si i dobët, dhe në të keqe si të dëshpëruar. Shkruani saj sikur keni qenë duke biseduar me një mik femër, që do të ju ndalojë nga të qenit shumë formal dhe të bjerë në sërë mendje e duke u përpjekur shumë për të bërë përshtypje e saj. Humor Përdorimi dhe komplimente por me masë. Ashtu si kripë e bën më mirë ushqimin ajo është e mirë vetëm kur përdoret me masë, i njëjti parim vlen edhe këtu.
  • A nuk e renditur të gjitha kërkesat tuaja - Ndonjëherë njerëzit do të renditur të gjitha gjërat që ata janë në kërkim për në një grua në këtë e-mail e parë. Dhe ndonjëherë ata do të renditur të gjitha tiparet që ata nuk duan (servilizëm - edhe më keq!) Kjo vjen off si i ngurtë dhe do të kthehet një grua të ftohtë. Ajo nuk ka gjasa që të përgjigjeni në qoftë se ju bëni këtë.
  • Mos shllak off gratë e tjera që keni takuar në internet - Për fat të keq kjo shumë ishte e zakonshme në internet ditëve të mia dating, dhe ajo gjithmonë u kthye me të ftohtë. Është shumë e pakëndshme për një grua për të dëgjuar një njeri slagging off një grua tjetër ai ka datë. Në pjesën e pasme të mendjet tona ne jemi të pyesin nëse ne do të ndajnë të njëjtin fat si të saj dhe kjo na bën të ndjehen më tenderhooks pyesin nëse ju jeni të qenë si gjykues prej nesh si të ishit këtu. Shmangur këtë si sëmundje epidemike.
  • A nuk flasin seks në të parë e-mail! - Unë e kuptoj se kur ju të gjeni një grua tërheqëse mendoni fizik, dhe nuk ka asgjë të keqe me këtë. Megjithatë ne gratë janë shumë të ndjeshme në lidhje me duke u afruar thjesht për seks. Për shumicën e grave që përdorin një online dating site, kjo nuk është një arsye kryesore ne jemi atje, ne jemi duke kërkuar për Takim dhe / ose një partner të jetës. Unë e di se e njëjta gjë është e vërtetë për shumicën dërrmuese të njerëzve të cilët janë në vend takim shumë, dhe për fat të keq ka edhe shumë njerëz të cilët janë vetëm atje për shkak se ata duan për të marrë të përcaktuara. Dhe radarët tona janë tuned me ndjeshmëri për të zbuluar ata njerëz. Ne do të shfaqë ato shumë shpejt, kështu që të shmangur duke u etiketuar si një nga "ata burra". Shmangni të përmendet asgjë seksuale në para të tuaj e-mail. Unë e di se ka këshillë atje nga mashkulli 'marr artistë' që flet për ndërtimin përshkallëzim dhe tensionin seksual, dhe kjo është e gjitha mirë dhe të mirë, megjithatë sipas mendimit tim ajo nuk punon për online takim. Të paktën ajo vetëm punon kur bëhet një mënyrë të caktuar. Flirtim Fun është e shkëlqyer, por ju nuk do të bëjë atë shumë të këtë fazë nëse ju keni ardhur të gjithë shumë seksual në komunikimet tuaja të para. Për ne gratë është i pagdhendur. Ajo ndjehet si një shkurtore dhe ne besojmë se ne jemi një nga masat që ju janë duke u përpjekur këtë qasje në. Mbaj mend, ajo dëshiron të ndjehen të veçantë. Puna në një lidhje e parë, pastaj disa flirtim i butë.
  • Mbi të gjitha të marrë mendjen tuaj të vendosur të drejtë - Ajo mund të jetë qiellor, dhe mos harroni ajo është vetëm një grua nga shumë. Nëse keni probleme lidh me gratë në internet dhe për të gjetur përgjigje për mesazhet tuaja, shikoni në mendjen tuaj të vendosur për herë të parë. A keni ndjenja të dëshpëruar? A keni vënë të gjitha shpresat tuaja në një e-mail kur ju dërgoni? Nëse është kështu kjo do të vijnë të gjithë në e-mail dhe do të vënë gratë off. Puna në besimin tuaj dhe mendje të vendosur në mënyrë që ju e dini se ka shumë mundësi për ju. Datat e juaj do të vijnë dhe rezultati i ndonjë 1 e-mail nuk është e rëndësishme. Kjo do të ketë të drejtë të dërgojë argëtim, Mesazhet angazhohen dhe të lehta zemre që do të merrni një përgjigje të mirë.

Have fun!


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2021 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio