Si të Qasja Gratë nëse nuk jeni Shy?

Rifreskimi i fundit: nëntor. 21 2020 | 2 min lexuar

Ju jeni një djalë i turpshëm dhe kjo pengesë e juaja ka detyruar të ju të mbetet i vetëm të gjitha këto vite.

A përshkruan Deklarata e mësipërme situatën tuaj? A jeni duke kërkuar për të lehtë-to-ekzekutuar, por mënyra efektive për të hequr qafe e problemit? Nëse po, Diskutimi më poshtë duhet të ju ndihmojë.

Për të kapërcyer drojë, ju do të duhet të keni besim në veten tuaj dhe një kulm të disa faktorëve mund të ju ndihmojë për të arritur këtë besim. Lexo më të dini se çfarë saktësisht ju duhet të bëni.

Shiko të sigurt

Është e vërtetë që nuk mund të ndryshojë pamjen e tij ose të saj. Si rezultat, një njeri nuk mund të bëjë asgjë për mënyrën se si tërheqës ai duket, por ai me siguri mund të bëjë gjëra të caktuara që të duken më të sigurt.

Është e kuptueshme që ju janë duke dështuar që të afrohet ndonjë grua për shkak të drojë tuaj, por një gjë që ju duhet të kuptojnë është se askush tjetër përveç jush (dhe ndoshta disa njerëz shumë të afërt për ju) e di që ju jeni i trembur.

Kështu, ju lehtë mund të përpiqen për të shoqërohem me njerëz pa i lënë ata të kuptojnë se ju jeni një nga ata të rezervuara (lexoni turpshëm) Burrat të cilët gjithmonë kanë qëndruar larg nga vajzat. Kjo do të bëjë më të lehtë për ju për të fshehur ndruajtje tuaj; sapo ju të menaxhuar për të kryer këtë të mbuluar-up me sukses, ju automatikisht do të fillojë ndjenjë më të sigurt.

Për të kërkuar të sigurt ju duhet të përqëndrohet pak në mënyrë që ju vishen. Shmangni veshur rroba që nuk do t'ju lejojë të dal në turmë. A Jo, ju nuk do të duhet të veshin ato pantallona fluoreshente dhe këmishë me ngjyrë të ndritshme për t'u parë në turmë. Vetëm të zgjidhni rrobat tuaja pak e ndjeshme; në qoftë se ju i vishni rroba që duken të mirë për ju, ju automatikisht do të rrëmbyer vëmendjen e femrave rreth jush.

Kanë synime realiste

A jeni duke planifikuar për të woo vajzën më të popullarizuar dhe më tërheqës rreth? Si një njeri i turpshëm, ju duhet të shmangur duke u përpjekur që.

Është e vërtetë se drojë juaj do të reduktojë ndjeshëm sapo ju të filloni të shikoni më të sigurt, por kjo nuk do të thotë që ju janë bërë të zgjuar sa të ndjell vajzën nxehta rreth.

Çdo vajzë që është tashmë popullor dhe është i njohur për të qenë një më tërheqës në grupin e saj zakonisht është jashtëzakonisht i sigurt. Besim ju mbledhur shumë kohët e fundit nuk do të jetë e mjaftueshme për t'iu qasur një vajzë të tillë; besimi i saj do të thyer tuajat në momentin që ju do të kontaktojë e saj.

Kështu, Qëllimi juaj duhet të jetë gjetja e një vajzë që i përshtatet nivelit tuaj; gjithmonë të shmangur afrohet gratë që t'ju trembur.

A nuk i strukur larg nga e bërë kontaktin me sy

Kur ju më në fund qasje dikë, nuk i strukur larg nga e bërë kontaktin me sy. Gratë merrni wooed lehtë kur një burrë shikon në sytë e tyre, pa asnjë frenim.

Kjo është, megjithatë, ndoshta puna më e vështirë një njeri i trembur ndonjëherë mund të kërkohet për të bërë; por, herë të parë i.e pengesë. Afrohet grua përshkohet ju do të keni për të vënë përpjekjet tuaja më të mira për të kalojnë tjetër.

Marrja e kontaktin me sy është shumë më e lehtë se ajo që ju jeni në të vërtetë duke supozuar. Pasi bën kontaktin me sy, përpiqen për të ruajtur atë për disa minuta; nervozizmi juaj fillestar me siguri do të jetë zhdukur.

Këshilla më lart duhet të ju ndihmojë për të dalë nga guaska e drojë. Të tjera se duke ndjekur këto këshilla, ju gjithashtu mund të punojnë në përmirësimin e aftësive tuaja bisedor dhe brushing ndjenjën tuaj të humorit.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio