Si për të përballuar Pas një Break Up

Rifreskimi i fundit: shtator. 23 2020 | 2 min lexuar

Vendos larg Ben & Jerry-së. Dhe kuti e indeve. Sepse kjo është koha për të marrë atje dhe të vënë jetën tuaj të kthehet së bashku. Ajo nuk do të jetë si një film të mrekullueshëm romantike ku ju menjëherë merrni mbi dikë dhe të lëvizin në të ardhshëm në injoroj një sy. Por, duke marrë nga atje dhe duke e mbajtur mendjen tuaj aktiv ju nuk do të mendojnë sa më shumë rreth shpërbërjes dhe me kalimin e kohës ndjenjat do të zbehet dhe atë fije të padukshme që është latching mbi zemrën tuaj do të thyejnë me ndihmën e tre opsioneve të mëposhtme:

Mbani Busy

Nëse kjo është puna juaj apo punë vullnetare apo një përzierje e të dy apo kolegj apo punë përvojë, të mbajtur fokusuar në atë. Mos harroni se këto gjëra janë për të ardhmen tuaj dhe nuk e le disa break-up të marrë në mënyrë, edhe pse ajo mund të ndjehen shumë e vështirë në atë kohë të mos. Gjithashtu ju ndoshta mund të merrni një klasë mbrëmje. Vetëm mos të veshin veten jashtë në procesin e. Vetëm të marrë atë që ju jeni në gjendje për!

Njerëz

Bisedoni atë me njerëzit që ju intereson. Ndërsa vënë në një cik e ashpër e sipërme për botën e jashtme nuk ka turp në zbërthimin dhe i lënë ndjenjat tuaja në pushim-up vulnerably rrjedhin jashtë për familjen dhe miqtë. Kjo do të qartë mendjen tuaj dhe kokën e atyre lotëve që janë duke shpërthyer për të marrë jashtë nëse ju e dini atë apo jo. Kështu që shumë njerëz të përpiqen për të përballuar me një shpërbërjes më vete dhe nuk është i shëndetshëm. Duke biseduar me njerëzit që ju duan për atë që po dëmton ju nga ana e tij ju do të jetë në gjendje për të marrë në botë me një ndjenjë shumë më të ndritshme të lehtësi dhe sytë e të ndritshme.

Argëtim

Unë e di se nganjëherë ajo mund të jetë e vështirë që të ketë argëtim kur ju jeni dëmton. Por të përpiqen më e vështirë e juaj për të nxitur nëpërmjet saj, sepse ajo do të jetë e vlefshme në fund. Dal (kur ju nuk jeni thyen!) dhe të kënaqeni me familjen ose miqtë në pijetore, në koncerte apo musicals, etj … Lini problemet tuaja në shtëpi. Mbani veten të interesuar dhe i lumtur me hobi të tilla si leximi, duke dëgjuar muzikë dhe duke parë TV. Mos lejoni veten të humbni qenë personi që ju jeni, sepse një herë ju bëni mund të jetë një rrugë të vështirë prapa aty ku ishit. Merrni kohën tuaj me gjetjen e dashuri të re. A nuk e ndjeni nën presion nga askush për ta bërë këtë. Në kohën tuaj, le dashurinë në.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio