Si për Takon A Girl Kush tregon pak dashuri

Rifreskimi i fundit: shtator. 26 2020 | 2 min lexuar

Nëse jeni takim një vajzë që tregon pak dashuri ju mund të joshet për të hedhur në peshqir. Ju mund të jetë një për të gjithmonë të filloni kontaktet fizike të tilla si hugging, cuddling, ose kissing. Ndërsa ajo është e hapur për të tregon tuaj të dashurisë, ajo duket të jenë të pakëndshme inicimin këto gjeste e vetme e saj. Nëse ju keni zbuluar këtë nga datën tuaj dhe kjo ju shqetëson, të marrin masa tani në mënyrë për të shmangur tensionin e panevojshëm në marrëdhënien tuaj.

Përshkruani ndjenjat tuaja

Është e rëndësishme për të kuptuar se të dashurën tuaj nuk mund të lexojnë mendjen tuaj dhe mund të ketë asnjë ide se si ndikon sjellja e saj ju. Ekspert marrëdhënie, Dr. Karen Sherman thekson se është e rëndësishme për të të treguar të dashurën tuaj se si ndjeheni. Mbase, sjellja e saj unaffectionate ka lënë ju ndjeheni të refuzuar, larg prej saj, i irrituar, apo edhe të padëshirueshëm. Çfarëdo qoftë ajo, tërheqë atë mënjanë për një diskutim serioz dhe të shprehur se si veprimet e saj të ndikojë në ju.

Kërkoni Feedback

Pasi ta keni sjellë ndërgjegjësimin për atë që ju pengon, është koha për të gërmoj më të thellë. Bëni pyetje për të ndihmuar në identifikimin rrënjët e sjelljes dashurën tuaj. Ajo mund të ketë qenë në marrëdhënie të mëparshme në të cilat datat e saj nuk kërkojnë një shumë të dashurisë. Veç kësaj, në qoftë se marrëdhënia juaj është ende mjaft i ri, ajo mund të duhet më shumë kohë për të ngrohtë deri tek ju dhe kërkesat e marrëdhënieve. Pasi dy prej jush kanë pinpointed arsyet e mundshme për shkak të mungesës së saj të dashurisë, stuhi idesh mënyra e të dy prej jush mund të kenë nevojat tuaja të përmbushen.

Bëhu Yourself

Mbaj mend, ju duhet të shprehin ndjenjat për të dashurën tuaj në një mënyrë që vjen natyrshëm për ju, edhe në qoftë se ajo nuk ia kthej ato. Në artikullin e tij "10 Karakteristikat e njerëzit shumë të dashur", Dr. Kory Floyd liston shumë përfitime të treguar dashuri të tilla si të paturit e vetë-respekt më të lartë, më pak frika e intimitetit, dhe elasticitet më të madh nga stresi. Përveç kësaj, hulumtuesit Andrew Gulledge, Michelle Gulledge, dhe Robert Stahmann demonstruar se dashuri fizik rrit kënaqësinë e marrëdhënie për të dy partnerët. Përkundër mungesës dashurën tuaj të dashurisë, sinqeriteti juaj për të shfaqur dashuri ju lejon të maksimalizuar në këto rezultate pozitive dhe kemi marrëdhënie të përmirësuara në të ardhmen.

Bëni vendim të vështirë

Ajo mund të vijë në një pikë kur ti e kupton se, pavarësisht nga përpjekjet më të mira të dashurën tuaj, ju jeni ende të pakënaqur në marrëdhënie. Dr. Sherman thotë se një faktor i rëndësishëm në çdo marrëdhënie është të mësuarit për të pranuar një të tillë dallimet e njëri-tjetrit. Nëse ju gjeni se mungesa dashurën tuaj i dashuri vazhdon të shqetësojë ty, ajo mund të jetë më e mirë për t'i dhënë fund marrëdhënie përzemërsisht dhe për të gjetur dikë që mund të përmbushë nevojën tuaj për dashuri.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio