Si në datën në Facebook

Rifreskimi i fundit: Aug. 11 2020 | 2 min lexuar

A keni vërejtur ndonjëherë një cutie i cili komentoi në Facebook foton e mikut tuaj? Facebook në fakt mund të jetë një mënyrë e madhe për të takuar njerëz dhe data. Megjithatë, ka rregulla që duhet të ndiqni në mënyrë për të siguruar që ju të mos e-sabotuar veten.

Rregull #1: Mos mik shumë shpejt
Dërgimi i një kërkesë për miqësi para një bisedë aktuale apo hyrje është e mërzitur. Në qoftë se ju vendosni të Facebook kërcell i vetëm përpara se të bëjnë një veprim, sigurohuni që ju jeni të matur si ju nuk doni të accidently si një foto. Një rregull i mirë i gishtit është për të ndjekur një herë ju keni siguruar një numër telefoni, atëherë ju mund mik në Facebook.

Rregull #2: Shmangni poking dhe shumë angazhim Facebook
Në shumicën e syve, poking është një mënyrë për të thënë hi vërtetë pa kalon në revistë deri guximin për të bërë atë. Në të vërtetë, poking shihet si duke marrë rrugën e lehtë jashtë. E njëjta gjë vlen për angazhimin shumë në profilin interesin tuaj. Nëse ju pëlqen mbi ose mbi koment mbi fotot dhe statuset, kjo do të bëjë që ju duken të dëshpëruar. Ndërsa ju mund të mendoni se poking dhe angazhimi Facebook janë mënyra për të treguar anën tuaj flirtues, ata në të vërtetë nuk janë të. Më shumë, ajo do të tregojë që ju jeni më të interesuar në të angazhohen në internet atëherë në person. Është e rëndësishme për të marrë marrëdhënien tuaj off-line.

Rregull #3: Shmangni postimet papërshtatshme
Është e sigurt të supozohet se interesi juaj dashuria është miq me të gjithë në Facebook. Nga anëtarët e familjes të coworkers për CEOs e kompanisë, postimi ose tagging postimet papërshtatshme ose figura jo vetëm që do të jetë e turpshme, por kjo është një mënyrë e madhe për të bërë shtrydhje tuaj drejtuar në drejtim të tjera.

Rregull #4: Sigurohuni që faqja juaj është top-notch
Le të përballen me atë, kurdo ne e pranojmë një kërkesë për miqësi të vazhdojë të kërcell atë person. Kjo është arsyeja pse profili juaj duhet të pastrohen. Nëse ju mund të mendoni se një foto të papërshtatshme apo pas është qesharak, nuk mund të jetë humor shtrydhje tuaj për. Për të shmangur çdo gjykoni, është e rëndësishme për ta kthyer profilin tuaj në atë që gjyshja juaj nuk do të jetë i zënë ngushtë për të parë.

Duke ndjekur këto rregulla, ju së shpejti do të jetë në rrugën tuaj deri më tani me sukses në Facebook.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio