Si për Takon Dikush Nga Park Dog

Rifreskimi i fundit: nëntor. 22 2020 | 2 min lexuar

Imagjinoni këtë, ju jeni duke hedhur frisbee me mikun tuaj mbuluar me qime në park qen lokal dhe vëreni martohem tuaj potencial shpirti në distancë. Çfarë do të bëni tani? Nga Paraqitjet e para që nënshkrimin e marrëveshjes për një datë të, ne kemi hartuar disa këshilla se si deri më sot dikush nga parku qen.

Majë #1: Mësojnë qen tuaj një Trick endearing

Ndërsa është e sigurt të them se të gjithë në parqe qen do qentë, ka diçka që do të duhej për një qen që e di një mashtrim frikë-i denjë. Duke përdorur një komandë që s'bie në sy, ju mund të mësojnë qen tuaj një mashtrim që jo vetëm përcjell personalitete tuaja, por do të të tjerëve charm.

Majë #2: Le Dog juaj Luaj me Dogs Tjera

Duke treguar se qeni juaj nuk është vetëm i pëlqen qentë e tjera, por gëzon duke luajtur me ta ju bën që shumë më i arritshëm. Plus, nëse ju bëni shkoj mirë, qentë tuaj potencialisht do të jetojnë nën të njëjtën çati dhe askush nuk dëshiron të sjellë në një qen i cili nuk do të marrë së bashku me të tjerët. Kryesore është që të marrë qentë tuaj të jenë miq parë.

Majë #3: Filloni me një Biseda Rastesishme

Nëse kjo është një ditë e bukur jashtë apo fakti se të dy nga qentë tuaj janë duke luajtur me njëri-tjetrin, filloj një bisedë rastësor. Ajo është e gjatë kësaj bisede, ju do të merrni për të mësuar më shumë për këtë person. Nisem i ngadalshëm dhe të shohim se ku ajo të çon.

Majë #4: Numrat Exchange Phone për një Date Doggy

Pasi të keni biseduar disa herë të ndryshme, pyes kur ata zakonisht vijnë në park qen. Pastaj sugjeroj që ju të shkëmbyer numrat për të koordinuar një datë për t'u dukur. Kjo datë fillestar nuk do të jetë aq frikësuese sa ajo është e përqendruar rreth qentë tuaj.

Majë #5: Zgjasë një Data Ftesë – Nuk Dogs

Pasi ju e dini se ata janë të interesuar, pyesni ata jashtë në një datë darkë. Takim në një më intime sans vendosjen e qenve do të çojë në bisedë edhe më të thellë dhe me shpresë që do të çojë në diçka më shumë.
Me këto këshilla, ju tani e dini saktësisht se çfarë duhet të bëni herën tjetër që ju shihni atë cutie në park qen.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio