Si të Merrni në humor për Dashurisë?

Rifreskimi i fundit: korrik. 03 2020 | 2 min lexuar

Ka qenë një kohë kur ju dhe burri juaj apo mik djalë thjesht nuk mund të mbajë duart larg njëri-tjetrit, por tani gjërat kanë ndryshuar dhe ju mezi ndjehen si duke bërë dashuri. A ka kjo të ngjajë e situatës ju jeni në momentin? Për të siguruar që ju të keni sa më shumë argëtim sa ju përdorur të ketë me partnerin tuaj më herët, mësojnë se si për të marrë në humor për dashuri.

Bëni të përsosur ambienti

Shumica e çifteve gjatë ditëve të para të marrëdhënieve të tyre duhet vetëm një qoshe private për të goditur të përsosur duke e bërë dashuri humor. Megjithatë, si marrëdhënie rritet më të vjetër, ajo fillon duke humbur bukuri ajo dikur e përdorur për të posedojnë. Duke pasur ambienti të drejtë mund të ndihmojë ata njerëz për të marrë në humor për dashuri më të lehtë.

Ju mund të provoni duke dimming dritat e dhomë gjumi tuaj dhe të vënë disa muzikë romantike në. Sigurohuni krevat juaj nuk është cluttered; shumica e njerëzve thjesht nuk mund të ndjehen romantike në një mjedis të çrregullt. Mos lejoni gjumi juaj të jetë shumë e nxehtë apo të ftohtë si të dy mund të jenë turnoffs çastit. Nëse ju keni një ajër të kondicionuar apo ngrohje sistem të instaluar, rregullojë atë. Hapja apo mbylljes dritaret gjithashtu mund të ju ndihmojë në normalizimin temperaturën e dhomë gjumi tuaj dhe të bëjë vend më të përshtatshëm për marrjen komod.

Vrasin stresin

Stresi është një nga shkaqet më të zakonshme të përzënë reduktuar seksit. Statistikat e marra kohët e fundit zbulojnë se rreth 15% meshkujt kanë epsh të ulët kryesisht për shkak të stresit që ato kanë në jetën e. Testosteroni është hormon që kontrollon makinë seksi në meshkuj. Si një njeri rritet më të vjetër (30 ose më shumë), Niveli i tij testosterone fillon të vijnë poshtë; Stresi shkakton prodhimin e kortizolit dhe ul nivelin e tij testosterone edhe më tej. Kështu, një njeri i shqetësuar nga stresi zakonisht ka epsh të ulët se burrat e tjerë të moshës së tij.

Nëse ju doni të sjellë përsëri shkëndijë dhe doni të merrni në humor për dashuri si spontanisht si ju përdorur për të bërë disa vjet prapa, ju do të keni për të gjetur mënyra për të vrarë stresin partneri juaj po përballet dhe në të njëjtën kohë të marrë veten de-theksuar. Në mënyrë ideale, ju duhet të ndihmojnë njëri-tjetrin në rivendosjen ndjenjën e bashkë duke mundur stresin. Jepini atij një masazh dhe pastaj kërkoni atë që të kthehen favor, të marrë një dush të nxehtë së bashku, të përgatisë darkë së bashku, shkoni për një shëtitje në kopsht pas darkës; të gjitha këto do t'ju ndihmojë ju dhe partnerin tuaj për të lëshohem dhe për të marrë në të përsosur duke e bërë dashuri humor.

Sigurohuni që ju të ndjehen sexy

Të ndjehen si duke bërë dashuri, ju duhet së pari të ndjehen sexy. Nëse ju nuk jeni të sigurt në lidhje me mënyrën që ju shikoni për shkak të peshës që ju të fituara në vitet e fundit, përpiqen për të goditi palestër dhe humb një pjesë e saj. Kjo do të ju bëjë më të sigurt dhe ju përsëri do të fillojë ndjenjë sexy. Ju gjithashtu mund të provoni të brendshme femrash të reja, por sigurohuni që ju jeni të rehatshme në të; kjo është për shkak ngushëllim është gjithashtu shumë e rëndësishme për ndjenjë sexy.

Për të marrë në humor për dashuri, ju duhet të bëni gjëra që do të eliminojnë mërzinë nga marrëdhënien tuaj. Pasi marrëdhënia juaj bëhet emocionuese, ju nuk do të gjejnë të vështirë për të marrë në kuadër të drejtën e mendjes për të bërë dashuri.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio