How To Get Over Dating Bumps Online

Rifreskimi i fundit: shtator. 28 2020 | 3 min lexuar

Të keqkuptime më të zakonshme të online takim është fakti se njerëzit ende e perceptojnë atë si një aktivitet i rrezikshëm social. Sa herë i mirë kanë kuptim (dhe shpesh bashkangjitur për fat të mirë) miqtë gasped në tmerr kur tha në lidhje me site online mblesëri që e keni nënshkruar vetëm deri në? "Çka në qoftë se ju i përmbushni një person dyshimtë?", "A është e sigurt në të gjitha?"Dhe" Të gjitha të dhënat tuaja private do të jetë në dispozicion për të gjithë në botë për të parë!"Janë pyetje të famshme dhe komentet që një tipike merr kur bën njoftimin se ata janë gati për të dhënë faqet online takim një të shkuar. Ndërsa është e vërtetë se ka rreziqe i vrazhdë për online takim, kjo do të ishte një e pavërtetë e për të thënë se ajo do të jetë më e rrezikshme se, them, picking up dikë nga një bar. Në të vërtetë, Statistikat e fundit tregojnë se në 2013, 17% çiftet e martuara fillimisht u takuan në internet.

Qartë, online dating është një formulë që punon edhe për lloje të caktuara të njerëzve. Ata që kanë gjetur sukses në këto vende kanë qenë më parë në gjendje për të takuar partnerët e përshtatshëm për shkak të një numër arsyesh. Ashtu si çdo gjë tjetër, megjithëse, kjo nuk është një metodë e emergjencës në tokë tjera të rëndësishme tuaj. Megjithatë, në qoftë se ju keni konsumuar më rrugët në kërkimin tuaj për lumturi, online dating është një opsion si të mirë si çdo tjetër. Përdoruesit herë të parë mund të përshkuar pak nga pafundësinë e online takim. Së pari, nuk ka asnjë pikë në përhapjen veten shumë thinly. I sigurt, kjo është një çështje shumë e thjeshtë të postimi një foto ose dy, shkruar disa rreshta që vitrinë e mirë personalitetit tuaj, shtypni Enter dhe uroj për më të mirë. Nga ana tjetër, do të ishte më mirë për të kryer një hulumtim pak dhe të mësuar më shumë për llojet e ndryshme të faqet online takim që janë në dispozicion. Ajo gjithashtu do të jetë një ide e mirë për të marrë më shumë informacion në lidhje me faqet që kanë klientelë që janë gjeografikisht tërheqës.

Kur nënshkrimin e deri në faqet e ndryshme, mos harroni të lexoni me gjobë shtypura. Po, këto vende janë jashtëzakonisht popullor me normat e fluturues suksesit. Ende, ajo nuk dhemb për të mësuar në lidhje me koston e tarifave mujore të anëtarësisë. Disa vende janë të njohura për të ngarkuar tarifat shtesë në mënyrë për ju për të fituar qasje në një profileve më të gjerë të anëtarësisë, ndërsa të tjerët mund të ketë kosto shtesë për ups suksesshme ndeshje. Gjithmonë mbani mend se këto vende janë biznese të cilat ofrojnë një shërbim për ju. Është patjetër një shërbim të mirë, por ju ende nuk duan të jenë të zënë duke paguar më shumë se sa ju me të vërtetë keni për të. Ka shumë vende të mirë në dispozicion për ju që nuk kushton një bombë.

Shumica e njerëzve që ishin me fat të mjaftueshme për të përmbushur të tjerët e tyre të rëndësishme nëpër faqet takim vetëm e bëri këtë me përpjekje dhe durim. Mos harroni se kjo nuk është një metodë e emergjencës e hooking me dikë. Ashtu si në jetë, takim partnerët e mundshëm janë rezultat i kohës, fat dhe këmbëngulje. Si i tillë, nuk ndjehen disheartened nëse dështojnë në tokë një datë pas muajit tuaj të parë në nënshkrimin për këtë shërbim dating. Roma nuk u ndërtua në një ditë dhe as do të marrëdhënia juaj. Merrni kohë për të shkuar përmes personaliteteve të njerëzve të tjerë dhe të lidheni me ata që ju ndjeheni të apelojë për ju më. Asgjë nuk mund të ndodhë, por të paktën ju e dini që ju keni bërë hapin e parë.

Nëse ju keni pasur mundësi për të "takuar" dikush ju pëlqen online dhe pastaj të siguruar me sukses një datë, nuk e vënë shumë presion në këtë takim. Ashtu si të gjitha datat e tjera të para, kjo ndoshta do të jetë një takim pikëllues. Ende, mendoj përsëri për të gjitha datat që ju keni pasur në të kaluarën. Me siguri ato tuaj të preferuar ishin ato ku keni qenë në gjendje të le flokët tuaj poshtë dhe të kënaqeni me pritjet minimale. Një rregull i përgjithshëm i gishtit do të ishte që të le një anëtar të familjes ose mik i ngushtë e dinë kohën dhe vendin e takimit tuaj si dhe. Shanset janë data juaj nuk do të çonte në ndonjë gjë të rrezikshme, por ajo gjithmonë paguan për të luajnë të sigurt.

Përdoruesit e parë me kohë të online dating sites mund shumë mirë të gjeni atë një eksperiencë të frikshme. Një mënyrë pozitive për të parë atë do të ishte se kjo është thjesht një nga më të efektshme dhe të dobishme takim mjetet e kohës moderne. Mos harroni se shumica e anëtarëve të faqes nënshkruar për të njëjtin qëllim si veten: për të kërkuar dashuri. Pra liroj ato supet, të shkruani atë profil dhe të fillojnë në internet udhëtimin tuaj takim!


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio