How To Have Një Amazing First Date

Rifreskimi i fundit: nëntor. 19 2020 | 5 min lexuar

Një datë e parë mund të jetë një kohë e tensionuar për të dy palët. As e di se çfarë të presin, edhe në qoftë se ju keni folur me personin online ose në telefon dhe ndoshta mendoni se ju e dini ata mjaft të mirë, shumica e njerëzve priren për të ndjehen nervoz para një datë të parë. Pra, këtu janë disa këshilla për të kanë një datë të madhe e parë.

  • Mbani data e parë e shkurtër - Për shkak se data e parë mund të jetë një e tensionuar pak ajo është ideale për ta bërë atë të shkurtër dhe të ëmbël. Në këtë mënyrë ju mund të keni një kohë të madhe së bashku dhe të përfundojë në një të lartë. Pa marrë parasysh se sa ju mund të keni lidhur kur ju u biseduar online, ajo mund të jetë krejtësisht ndryshe kur ju të takohen në person, dhe ju kurrë nuk e di se si ju do të merrni më deri sa ju të kaloni kohë me ta në jetën e vërtetë. Pra, duke pasur këtë në mendje mbajë datën e parë të shkurtër.

Duke bërë në këtë mënyrë nëse ju nuk ndiheni rehat me ta atëherë ju mund të lënë në fillim. Megjithatë në qoftë se ju DO me të vërtetë si ata, ajo është gjithashtu e rëndësishme për të mbajtur datën e shkurtër. Një gabim i madh njerëz bëjnë kur ata janë takim është që të kalojnë shumë kohë së bashku shumë shpejt. Edhe pse është e natyrshme që të duan të kalojnë kohë së bashku, kur ju pëlqen njëri-tjetrin, ajo do të lejojë lidhje për të zhvilluar më shumë natyrisht nëse ajo zhvillohet më ngadalë me kalimin e kohës. Në këtë mënyrë ju mund të merrni të dini njëri-tjetrin gradualisht. Gjithashtu ju do të vlerësojmë njëri-tjetrin më shumë në qoftë se ju nuk jeni të drejtë shumë në dispozicion në fillim. Njerëz të shëndetshëm mbajnë jetën e tyre të veçanta, si dhe shpenzimet e kohës takim.

Duke pasur këtë parasysh mos bërë rezervimet darkë për një datë të parë. Nëse ajo rezulton të jetë i tmerrshëm (dhe kjo mund) ju do të duhet të ulen përmes të paktën një orë, zakonisht më e gjatë, me ta, ose të jetë shumë i vrazhdë për të lënë në fillim.

  • A duart diçka mbi dhe argëtim - Edhe pse një pije në bar është një zgjedhje e zakonshme për një datë të parë kjo nuk është e gjitha që krijues. Gjithashtu ajo mund të jetë pak e vështirë për të thyer akullin, kur ju jeni ulur përballë njëri-tjetrit në një mjedis formale. Në një mënyrë të ngjashme grabbing një kafe mund të jetë një zgjedhje e mirë për një datë të parë për shkak se ajo është e shpejtë dhe e lehtë, megjithatë në qoftë se ju vërtet doni të bëni një përshtypje pse nuk shkoni për diçka të pazakontë dhe duart në vend. Zgjidhni diçka ku ju jeni duke bërë një aktivitet së bashku, më shumë duart në më mirë si kjo mund të ndihmojë thyejnë akullin. Shembuj të mirë janë gatim së bashku, duke shkuar për një shëtitje në një mjedis të bukur, qeramikë ose diçka ku ju duhet të punojnë si një ekip. Kjo do të marrë presion off e të dy prej jush si ju do të jetë duke bërë diçka së bashku. Kjo i lejon personalitete tuaj për të ardhur përmes më të natyrshme, në vend se data shndërrohet në një 'interviste' të gjithë në tryezë, të cilat shpesh mund të ndodhë kur takohen në një bar.
  • Të jetë i sigurt - Kjo duhet të jetë pjesë e një Mantra dater-së, veçanërisht për gratë e vetme. Ajo shkon pa thënë se ju duhet të mbani gjithmonë sigurinë në mendje dhe të zgjedhë për të përmbushur në një vend publik për herë të parë që ju të takohen dikë. A nuk bien dakord për të shkuar për darkë në shtëpinë e tyre. Pa marrë parasysh se sa mirë ju mendoni se ju e dini dikush nga duke folur në internet, ju kurrë nuk mund të vërtetë të them se si i besueshëm dikush është deri sa ju keni shpenzuar kohë me ta. Edhe, të vërtetë të akorduar në intuitë tuaj (instinkt i mirë). Ajo është atje për të mbrojtur ju dhe zakonisht intuita juaj do të ju tregojnë kur diçka ose dikush nuk ndjehen të drejtë. Dëgjoni atë dhe gjithmonë të vënë sigurinë e parë.
  • Sigurohuni që ju jeni në kuadër të drejtën e mendjes para se të shkoni në datën tuaj - shumë njerëz thjesht shkoni në datën e tyre drejt nga puna, dhe ndërsa nuk ka asgjë të keqe me këtë, është e rëndësishme për t'u siguruar që ju të tregojë deri në kuadër të drejtën e mendjes për datën tuaj. Nëse kreu i juaj është ende në listën tuaj 'për të bërë' ju nuk do të jetë shumë kënaqësi në datën! Në mënyrë të ngjashme në qoftë se ju dal theksoi, pakënaqur dhe moaning ju nuk do të bëjë një përshtypje të mirë të parë. Merrni disa minuta për t'u çlodhur dhe të përgatisë veten para se kreu jashtë në datën tuaj. Merrni disa breaths thellë dhe të bëjë një ushtrim relaksim nëse është e përshtatshme. Përgatitja e mendjen tuaj - parashikoj se si ju do të donte për të shkuar datën. Edhe në qoftë se ju do të shkoni direkt nga puna ju mund të bëni këtë duke në autobus.

Disa gra të shpenzojnë orë duke u përgatitur fizikisht, por nuk e kalojnë çdo kohë duke përgatitur mendërisht. Ndërsa është mirë të bëni të sigurtë që ju të ndiheni të sigurt me pamjen tuaj, orëve të shpenzimeve në të vërtetë mund të shtoni presionin. Në vend të shpenzojë vetëm kohë të mjaftueshme për të bërë veten të duket i zgjuar dhe të ndjehen mirë, pastaj kaloni disa minuta edhe përgatitjen mendjen tuaj. Idealisht ju do të shkojnë në datat tuaja të ndiheni optimist dhe relativisht e qetë. Ajo mund të jetë e bukur për të luajtur disa muzikë uplifting ndërsa jeni duke u përgatitur dhe madje kanë një valle rreth dhomës. Duke thënë e tij nuk do të anulojë datën në qoftë se ju nuk jeni në gjendje të përsosur e mendjes ose në qoftë se ju jeni nervoz. Shpesh herë ju merrni nga shtëpia dhe në datën që ju do të pushojnë dhe të argëtohen.

  • Bëhu veten - Ndonjëherë kur njerëzit shkojnë në datat e para ata nuk janë vetë. Ata ndryshojnë personalitetin e tyre që të përpiqen për të bërë përshtypje të personit tjetër. Ndoshta nerva e tyre për të marrë më të mirë prej tyre dhe ata përfundojnë duke u sjellë kaq të çuditshme, duke u përpjekur shumë e vështirë, clamming up ose edhe të vënë në një front për të mbuluar nervat. Kjo është krejtësisht i panevojshëm dhe mund të dëmtojë shanset tuaj për të krijuar një lidhje dhe të kesh kënaqësi me datën tuaj. Unë e di se mund të jetë nervore wracking takim dikush për herë të parë në mënyrë më lejoni të ju them një sekret të vogël. GJITHË ndihet nervoz në një datë të parë! Pra data juaj gjasa do të ndiheni po aq i shqetësuar sa ju. Kjo është e natyrshme kështu që le veten off hook. Në vend të shqetësuese në lidhje me nerva tuaj të përqëndrohet në të mësuar diçka të re në lidhje me këtë person në para jush dhe mendoni se duke i bërë ata të ndjehen rehat. Në këtë mënyrë ju do të gjeni veten duke pushuar krejt natyrshëm. Sigurisht në qoftë se ju keni zgjedhur për të bërë një duart mbi aktivitetin si të përshkruara më lartë kjo mund të ju ndihmojë të relaksoheni. Kur ju jeni ndjenjë të relaksuar personaliteti juaj i vërtetë do të shkëlqejë përmes. Vetëm të jenë të veten. Ju jeni të përsosur pikërisht si ju jeni.
  • Have fun - Në kulturën perëndimore ne të gjithë duket të marrin takim shumë seriozisht. Harrojeni për të gjetur se nëse ky person është një partner i përshtatshëm jetës në këtë fazë. Një datë të parë NUK ESHTE PER gjetur nëse JANE TE PERSHTATSHME i dashuri / e dashura MATERIAL. Që vjen më pas. Shanset janë ato nuk janë të – datat më parë nuk e çojnë në marrëdhënie dhe në qoftë se ju e dini se kjo ajo mund të ju ndihmojë për të menaxhuar pritjet tuaja. Datat e para janë thjesht të merrni ju atje takim dhe bashkëveprojmë me njerëz të rinj, dhe ata janë për shijuar veten dhe të kesh kënaqësi. Nga rruga 'që ka fun' në këtë rast nuk do të thotë duke marrë me të vërtetë i dehur apo duke bërë seks, dy prej të cilave duhet shmangur në një datë të parë (në qoftë se ju doni një datë të dytë që është). Për klientët e vetme unë punojnë me I gjithmonë rekomandoj duke marrë nga atje dhe daton në botën e vërtetë. I highly ju rekomandojmë të lexoni artikullin tim mbi daton si terapi për të mësuar më shumë.

Have fun takim!

 


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio