Si për të Kiss në 5 Hapa të lehtë

Rifreskimi i fundit: nëntor. 30 2020 | 2 min lexuar

Kissing është një akt i intimitetit dhe kur bëhet si duhet dhe me personin e duhur, ajo mund të çojë në gjoks-pounding, nofulla-rënë magji. Derisa kjo mund të tingëllojë frikësuese, ajo nuk është. Duke ndjekur këtë hap-pas-hapi udhëzues të lehtë, ju së shpejti do të jetë në rrugën tuaj për të parë fishekzjarre.

Hap 1: Fillimin e një Puthje
Koha është gjithçka. Duke rënë lë të kuptohet se delikate, ju mund të merrni puthi pa ardhur jashtë dhe duke thënë atë. Komunikimi për një puthje mund të përfshijnë: u kapur shkurtimisht shikuar në buzët date tuaj, pak të ikje vetë buzët e tua, qeshur me cik rastit thumbues si ju ia ngul sytë në sytë Data suaj, ose duke e bërë goja juaj kissable me lip gloss / shkop djalë dhe Minty frymëmarrje të freskët. Sigurisht, një herë ju keni qenë me partnerin tuaj për një kohë, shenja dhe ndjenja të tjera do të ndihmojë që ju të dini kur koha e duhur është që të puth ato.

Hap 2: Vendosja e Mood
Anuar në për një puthje është edhe sexier kur një kompliment është dhënë. Duke thënë “ju jeni aq i bukur / i bukur” në një mënyrë intime mund të ndihmojë të amp deri pasion. Duke ulur volumin dhe tonin e zërit tuaj si ju bllokoj sytë tregon datën tuaj që ju të keni ndjenja të thella për ta, ndërsa gjithashtu joshës ata për të lëvizur më pranë jush.

Hap 3: Thyerja e puthjeve pengues
Nëse kjo është puthja juaj e parë, puthje e parë me një partner të ri, ose ju jeni pak nervoz rreth puthjes, duke thyer barrierën puthjeve jo vetëm që do të ndihmojë për të qetësuar ato nerva por ajo do të tregojë synimet tuaja romantike. Në vend që të shkojnë në për puthje të madhe, ligët në për një përqafim dhe puthje faqen Date tuaj. Çelësi i këtij hapi është vendosje. Bëni ndjenjat tuaja dhe synimet e qarta duke e vendosur puthje afër veshit ose në gojë ndërsa vazhdueshme për disa sekonda. Pëshpëritje diçka koket në veshit të tyre ndërsa buzët e tua zgjatem është një tjetër mënyrë për të ndihmuar të thyejnë barriera puthjeve.

Hap 4: Shkuarja në për puthje
Mbani puthje thjeshtë. Shumë shumë pasion në puthjen e parë mund të jetë një kthesë-off. Me buzët e tua ndarë me zë të ulët, ose të mbjellë një puthje të drejtpërdrejtë ose butësisht bllokohet buzët me datën tuaj. Në këtë hap, ajo është gjithashtu e rëndësishme për të ndjekur datat tuaja të çojë. Kushtoj vëmendje mënyrës se si data juaj përgjigjet dhe lëviz gjatë puthje. Nëse ata të ligët në ose zgjatem, ju mund të jeni në gjendje për të lëvizur në një puthje më të pasionuar. Nëse nuk, dhënë fund puthje duke tërhequr prapa, hapur sytë tuaj për të bërë kontaktin me sy, dhe i qeshur.

Hap 5: Post-Kiss Bliss
Kjo është faza e muaj mjalti i procesit të puthjes. Nëse ju ka gëzuar puthje tregoni partnerit tuaj përmes mbajtjes dore dhe i qeshur. Nëse jeni duke shkuar për të puthjes së vazhdueshme, të sigurt për të mbajtur kontakte tuaj fizik. Ju gjithashtu mund të kaloni deri stilin tuaj puthjeve përmes kënd i qasjes, shpejtësia dhe gjatësia e puthur, puth qëndrueshmëri dhe intensitetin, dhe pozicionimi cik. Nëse jeni duke bërë puthur për një kohë, thjesht ia ngul sytë në sytë e njëri-tjetrit dhe të gëzojnë këtë moment.

Ndërsa kjo është shpresë e parë e shumë puthje për ju dhe datën tuaj, është e rëndësishme që të argëtohem në ndjenjat e këtë çast. Le të vetëtin vezullim në sytë tuaj, mbani qeshur, dhe japin në të “ju jeni në krye të botës” ndjenjë.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio