Si të Merrni hapat e parë juaj Me Online Dating

Rifreskimi i fundit: Jan. 12 2021 | 3 min lexuar

Ju keni marrë zhyten edhe më thellë dhe janë të gatshëm të fillojmë të shikojmë për një linjë të rëndësishme të tjera. Kjo është një emocionuese, Përvoja ende frikësuese. Të gjitha të papritur ju keni një mundësi për të parë dhe për të bashkëvepruar me më shumë teke, se që e ke takuar në një vit! Por prisni internet dating nuk është asgjë si përmbushjen e njerëzve në person dhe kjo sigurisht nuk ka ardhur me një libër rregull ...

Kuptojnë Vocab: Një nga hapat e parë dhe më konfuze merret me zhargon. Këto janë momentet e para të ndërveprimit, çfarë lloj përshtypje nuk ju duan të largohen dhe se si në botë mund të zgjidhni çfarë të bëni?

Ashtu si në "jetën reale" fjalët që përdorim për të përcaktuar një lloj të ndërveprimit, të tilla si një shtrëngim duarsh, hua veten e tyre për të shpjeguar atë që sapo ka ndodhur në mes të dy njerëzve. Kjo ide ende vlen për opsionet tuaja online:

Si - Mendoni për këtë si një buzëqeshje të gjithë nga bar. Ajo mund të rrëmbyer vëmendjen e dikujt. Megjithatë, kjo nuk është aq e angazhuar si në qoftë se ju shkoi dhe i tha:, "Hello".

Shkelje syri Wink -A është dërguar po aq shpejt sa ajo është shkarkuar.

I preferuar - Kjo është se personi që ju ka biseduar me në linjë në Starbucks. Ju ndjeu një shkëndijë menjëherë; po ju sapo u takuan ata në kalimin, por ju nuk mund të presim që të përplasem në to përsëri.

Mesazhimi - Ky është një mesazh teksti nga "i" personit që ju keni qenë duke pritur për të dëgjuar nga të gjithë ditën. Ata janë krejtësisht në ju.

Marrja e një zgjedhje se si të komunikojë mund të përcaktojë llojin e reagimit ju merrni.

Shoku dhe Amaze: Nëse keni nevojë për të lexuar një profilet pak përpara se të shkruajë juaji, kjo është në rregull.

– Është e vështirë të dini se çfarë për të përfshirë në një profil dhe sa në qoftë se ju jeni e re në online takim. Ju nuk doni të shkruani një haiku, por ju nuk doni të lindi njerëzit në lot me detajet e recital tuaj të klasës 5 piano.

– Sigurohuni që të jepni të dhënat personale, ka një mijë njerëz që e duan filma dhe 'duan për të gjetur një partner në krim,'Çfarë në të vërtetë i ndryshëm për ju? (A ju shkoni në shkollë pastë dhe tani punojnë në fushën e marketingut. Mbase, ju kohët e fundit kap me vela pas motoskafit?)

– Përcaktoni se çfarë ju jeni duke kërkuar për në një partner, në qoftë se ju nuk e bëni njerëz mund të mendojnë profilin tuaj është e rreme.

Bëhu Bold: Ju keni bashkuar online takim nuk të jetë një femër e injoruar, ju doni të gjeni dikë!

– Ju keni asgjë për të humbur! Cilat janë shanset që ju do të kandidojë në këtë personi? Zero pakalueshëm; mos vetëtijnë tyre, në qoftë se ju në të vërtetë doni të mesazh.

– Mos lejoni dyshim juaj e brendshme të fitojë. Ti nuk e di se kush mund të jenë të interesuar në ju, nëse ju jepte një provoni. Ju nuk bashkohet me online takim për t'u ulur në qoshe dhe thur ju bëri? Nëse ju e bëri, Unë mendoj se ju jeni në faqen e internetit të gabuar.

Provoni diçka të re: Nuk ka asgjë të keqe me të duke e ditur "llojin tuaj,"Por provoni duke folur me dikë që është i ndryshëm nga marrëdhëniet e kaluara.

Kur ju keni mijëra e opsioneve në kërkim në ju nga ekrani me ngjyra të ndezura e kompjuterit, nuk ka asgjë të keqe me testimin e ujërave për të mësuar atë që ju dëshironi. Mbase, ju shkoni në një datë me një klloun dhe kuptojnë, "Unë thjesht nuk mund të jetë me dikë që honks hunda e tyre për të jetuar." Nuk ka asgjë të keqe me këtë, ose ndoshta ju mësojnë kjo është ajo që ju keni qenë duke pritur për të gjithë së bashku. Ti nuk e di se çfarë mund të ndodhë.

Bëhu Yourself: Si Dr. Seuss vënë atë, "Unë jam ai që jam dhe kjo është një gjë e madhe për të." Nëse Dr. Seuss tha atë, ajo e mori për të të jetë e drejtë. Është e vështirë për të filluar një marrëdhënie me dikë në qoftë se ju jeni duke u përpjekur të pretendojë të jetë dikush tjetër.

Po "hottie8675309" është jashtëzakonisht tërheqës, por ju nuk mund të gjeni çdo gjë në profilin e tyre ju kanë të përbashkët. Ju mendoni për veten tuaj, "E pra ata të quajtur 'Rrushin e dënimit ' si librin e tyre të preferuar. Unë mendoj se kam lexuar që në shkollë të mesme. "Para se ju e dini se ju jeni në një datë me dikë që ka shkruar disertacionin e tyre PhD në 'Rrushin e dënimit. ' Good luck me atë!

 


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2021 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio