Kush thotë se Ju nuk mund të Hurry Dashuria?

Rifreskimi i fundit: Maj. 23 2020 | 2 min lexuar

Mund të vërtetë të ndez flakët e dashurisë në 90 minuta ose më pak? Dhe pse 90 minuta dhe jo 27 minuta ose 6 orë? Kjo tingëllon i çmendur dhe i cekët ose e bën atë? Kur kam botuar librin tim të parë, Si për të bërë njerëz si ju në 90 Sekonda ose më pak, njerëz menduan se ishte i çmendur dhe i cekët shumë, derisa ata mësuan se ne në të vërtetë të vendosë nëse janë apo jo ne si njerëz në dy sekonda e parë të duke parë ato. Nga koha 90 sekonda kanë kaluar, ju mund të jetë edhe në rrugën tuaj për të kthyer një përshtypje të parë në një marrëdhënie të qëndrueshme, të jetë ajo për miqësinë, biznes, ose romancë. Nëse ata janë të vetëdijshëm për këtë ose jo, ashtuquajturit njerëz të talentuar shoqërisht ju e dini, ata njerëz që thjesht mund të ecin në një dhomë plot me të huajt dhe filloj një bisedë bindëse me këdo dërgojë sinjale me trupat e tyre dhe të flasin në mënyra që e bëjnë njerëzit e tjerë menjëherë si, trust, dhe të ndiheni rehat me ta. Pasi ju e dini se çfarë ata bëjnë dhe se si ata e bëjnë këtë, ju mund të krijojë atë lloj përshtypje të parë tepër.

Në miqësi dhe biznesin, kjo çmuar 90 sekonda mund të keni një fillim fluturues. Duke pasur parasysh rrethanat e duhura, me të dy prej jush duke dërguar sinjale të caktuara dhe duke folur në një mënyrë të caktuar në kohën e duhur, ajo gjithashtu mund të jetë një prelud për dashuri, duke marrë ju nga tërheqje të lidhjes në intimitet me angazhim. Për një përqindje të vogël të çifteve, këto ngjarje shpalosen pothuajse menjëherë, duke shkaktuar ato që të bie në dashuri në shikim të parë. Shumica e çifteve intuitivisht e kuptojnë procesin por të duhet të kërkoj kuturu rrugën e tyre përmes nga gjykimi dhe gabim para javëve, muaj, ose ndonjëherë edhe vite më vonë ata më në fund klikoni. Por procesi nuk ka pse të jetë kështu
zgjatura dhe ju nuk keni për të lënë atë në dorë të fatit.

Në mënyrë për të shkruar ky libër, Kam studiuar burra dhe gra në të gjithë botën si ata e lidhur dhe e bëri një ndikim emocional mbi njëri-tjetrin. I analizuar pothuajse dy mijë marrëdhënie romantike nga çiftet që ra në dashuri në shikim të parë për ata që ishin miq për vite përpara se të bëhet i përfshirë romantike. I foli për çiftet që do të qenë së bashku për 50 vjet dhe adoleshentët të cilët kishin qenë plot pasion në dashuri për disa muaj. I intervistuar partnerët e kaluara dhe aktuale të njëjtave burrat dhe gratë për të zbuluar atë që ata patën gabuar herën e parë, çfarë kanë mësuar nga përvojat e tyre, dhe se si ata e mori atë të drejtë me partnerët e tyre të reja. Unë madje foli gigolos në vendpushimet kohë e mirë të Evropës jugore të mësojnë sekretin e tyre për të bërë lidhje të menjëhershme me burrat dhe gratë, kudo, në çdo kohë, dhe pa hezitim. Kam biseduar me njerëz që kishin humbur partnerë për sëmundje apo aksidente, dhe kishin besuar ata kurrë nuk mund të dua përsëri derisa rrethanë solli dashuri të re në jetën e tyre. I dha seminare dhe punëtori për të testuar idetë në këtë libër, dhe si pasojë u ftuan të dasma. Unë kam njohur dhe ka punuar me popullore dëshpërimisht të pasigurt dhe fizikisht të pafavorshme që, mrekulli e mrekullive, romancë gjetur qëndrueshme përtej ëndrrave të tyre wildest edhe pasi ata kishin hequr dorë
të gjitha shpresat. Ky grup i fundit përforcuar diçka që unë kam njohur gjithmonë: Nuk është dikush për të gjithë dhe ata shpesh e gjejnë njëri-tjetrin kur ata paktën presim atë.


Nëntëdhjetë minuta është sa kohë që ju do të duhet të shikojmë thellë të mjaftueshme në një person tjetër për të marrë një ndjenjë të fortë për atë që i bën ato tik-tak dhe për të lejuar ata që të shikojmë thellë të mjaftueshme në ju për të bërë të njëjtën gjë.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio