Unë nuk mund të besoj unë jam Blerja Kjo Book

Rifreskimi i fundit: prill. 07 2020 | 6 min lexuar

Dhjetë vjet më parë, askush nuk do të kishte menduar se më mirë dhe më e lehtë rruga për të takuar njerëz të do të ishte përmes një kompjuteri. Mirë, me mend se çfarë? Ajo është e. Janar 2002: 11.000.000 njerëz vizituan faqet online dating. Korrik 2002: Tetëmbëdhjetë milion njerëz kanë vizituar faqet e internetit online dating. Dhjetor 2002: 35.000.000 vizituar faqet e internetit online takim. Maj 2003: 45.000.000 vizituar faqet e internetit online takim (comScore Media Metrix, New York Times, Qershor 30, 2003). Kjo është mbi 40 qind e të gjithë të rriturit të vetme në Amerikë. Dhe pavarësisht nga perceptimi se ky është medium i një personi të ri, grupmosha të lartë në aspektin e zgjerimit është e gra, 35-44, e ndjekur nga meshkujt, 35-44. Grupi tjetër më i madh? Burrat dhe gratë, 45-54 (Yahoo, Inc, Shtator 2002).

Arsyet që Internet dating skews vjetër se lojrave të internetit janë të qarta. Beqar ca tridhjetë priren të jenë më të zhurmshme dhe më të sigurtë financiarisht, që do të thotë se puna është e rëndësishme, por kështu është dashuria, cila është arsyeja pse paguajnë për shërbimin nuk është një çështje. Më shumë, njerëzit në të tridhjetat e tyre në fund janë ndjenja e presionit të martohen dhe të kenë fëmijë. Zgjerimi i sektorit të mesme të moshës nuk duhet të vijë si surprizë shumë e madhe ose. Ka mbi se njëzet milion divorcees atje, dhe unë duhet të mendoj se skena bar është shumë më pak tërheqës kur ju të gjeni veten piknik atë me fëmijët tuaj’ miq.

Kjo është aq i mirë sa ajo merr?
Si kudo si interneti është bërë, online dating është ende një hap i guximshëm për brezat e njerëzve të cilët janë të mësuar me mënyrat më tradicionale të takimit. Por fakti që mjetet e tjera të takimit janë më të vendosur nuk i bëjnë ato të natyrshme të superior. Mendoni për këtë. Ku njerëzit zakonisht takohen bashkëshortet e tyre?

Bare? Vërtet, ju patjetër keni një shans më të mirë të takimit “një” në qoftë se ju jeni i dehur. Dhe të gjithë e dinë se populli cilësisë më të lartë rri rregullisht në bare. (Jo për të marrë ndonjë gjë larg nga kazinove dhe shtëpitë publike të kombit tonë të madh.)

Partitë? Ashtu si bare, përveç me pije alkoolike të lirë dhe dip qepë. Por nëse ju jeni jashtëzakonisht tërheqës, guximtar, ose të qetë, picking dikë deri në disa orë në një parti nuk është gjithmonë gjëja më e lehtë për të bërë. Të jesh në gjendje për të kërkuar, “Si nuk e dini të presë?” jep palëve një avantazh të lehtë mbi bare.

Punë? Fakt: thyer me një bashkëpunëtor do të prish ndonjë prej gëzimit minimale që ju mund të ketë pasur më parë në punë. Në një sondazh që unë vetëm të fabrikuar në kokën time, 86 për qind e popullsisë në vend do të jenë të papunë sesa punë në të njëjtën zyrë si një ish. Kjo është një dëshmi bindëse kundër interoffice takim drejtë atje.

Kishë? Ju mendoni se ju duhet të jetë i qetë në një bar? Provoni duke marrë shifrat e dikujt në Shtëpinë e Perëndisë, veçanërisht në qoftë se mëngjes dhe Dad janë ulur të drejtë tjetër për bashkëshortin tuaj të synuar në të ardhmen. Pyesni veten: çfarë do të bënte Jezusi? Unë jam guessing se ai do të goditur në internet, si dhe.

Martesa e rregulluar? A bit vjetruar, mbase, por duke hequr elementin e zgjedhur definitivisht e bën takim një tërësi shumë më e lehtë. Plus i madh. Le të mbaj këtë si një “konsiderojnë.”

Datat Blind? Unë do të marr nga humbësit e mia, falemnderit.

Në rregull, kështu që çfarë kemi këtu? Martesa e rregulluar ose Internet? Një shfaqje e shpejtë e duarve zbulon se shumica e Amerikës ende ka besim instinktet e tyre të meta takim më shumë se prindërit e tyre’ Instinktet meta dating. Prandaj, martesa e rregulluar është jashtë dhe fiton internet dating.

Mahnitës, ky proces demokratik i yni.
Të gjitha shaka mënjanë, dating online është shumë më e lehtë dhe më e lirë se të gjitha opsionet e mësipërme. Lehtë dhe të lirë nuk janë dy fjalë ju dëshironi të përdorni për të përshkruar veten, por ata janë të përsosur për internet qëllimet tona dating. Për të njëjtat pesëdhjetë dollarë ju mund të hidhte në erë të pijshëm në një bar lokal në një natë e shtunë ndërsa i afrohet absolutisht askush, ju mund të ketë gjashtë muaj të emailing pafund në AmericanSingles.com. Më shumë, qasje është më e lehtë (ju nuk duhet të ketë një Suave linjë të marr-up), refuzim është më e lehtë (vjetër gjë pi-in-the-fytyrë vetëm nuk punon mbi kompjuter), dhe shkalla e suksesit është më e lartë (sepse të gjithë në këto vende është i vetëm, në krahasim me shumë patronët bar të cilët janë vetëm jashtë të ketë argëtim me miqtë e tyre).

Megjithatë, Avantazhi kryesor i internetit takim është ky: ju jeni marrë të dini të ardhmen thirrjen tuaj bashkëshort / dashurin / pre para se të takohet atij / asaj. Kjo është e rëndësishme dhe kjo është e denjë për eksplorim të mëtejshëm.
Ne të gjithë e dimë rëndësinë e tërheqje fizike në një marrëdhënie. Unë kam pasur tre shokët marrëdhëniet e gjalla-në serioze e të cilëve u shpërbë për shkak të mungesës së interesit të ndërsjellë seksual. Pra, unë nuk jam duke mohuar se shkëndijë e paprekshme që ne të gjithë të “kimi” është një komponent thelbësor për një marrëdhënie të nis të lulëzojë. Unë jam duke thënë, megjithatë, se rruga ju i përmbushni dikush mund të diktojë kursin e tërë bisedës suaj fillestare, ndërveprimet tuaja të ardhshme, dhe për këtë arsye, Pjesa tjetër e jetës tuaj.

Tekst: “Atje, Unë jam Fred.” Subtext: “A mund të Shih Ti Naked?”

Unë kam këtë teori se pse është kaq e tepër të vështirë për të takuar njerëz në bare dhe partitë. Ajo punon diçka si kjo:

Është e shtunë natën. Boys’ natë jashtë. Vajzat’ natë jashtë. Gjithkush ka një qëllim-të dyfishtë(një) rri me miqtë dhe (b) takuar dikë të gjinisë së kundërt. Nëse ju jeni një djalë, shumicën e kohës që ju të shkoni në shtëpi duarbosh. Ndoshta keni biseduar me dikë, ndoshta jo, por ndoshta më e natës suaj është shpenzuar duke folur me miqtë tuaj se si të nxehtë dhe të paarritshëm të gjitha gratë e shikoi dhe si e pabesueshme do të ishte në qoftë se keni pasur kurajon për t'iu qasur një të vetëm një prej tyre. Nëse ju jeni një grua, ju ndoshta keni kaluar natën fending off përparimet e gjashtë djemtë slimiest në botë, të cilët janë kaq të imunizuar ndaj refuzimit që, pas një nga ju, ata menjëherë shkuan pesë këmbët poshtë në bar për të goditur mbi gruan e ardhshëm më tërheqëse se ata do të mund të gjeni. Yep, kjo është një treg mish atje, ende pak njerëz janë duke bërë ndonjë takim të cilësisë. Ja ku teoria ime nis në.

Tradicionalisht, kjo është detyrë e njeriut për t'iu qasur një grua në një bar apo parti. Ai mund ta bëjë këtë në një numër mënyrash. Marr-up linja janë zakonisht një fillim i mirë. Një gjithmonë mund të provoni këto fituesit pagabueshëm:

“Unë e di qumësht bën një të mirë të trupit, por fëmija, sa ju keni qenë të pijshëm?”

“A besoni në dashuri në shikim të parë, ose duhet të shkoj në këmbë nga përsëri?”

“A mund të ketë një pamje të ju, kështu që unë mund të tregojnë santa atë që unë dua për Krishtlindje? “

“Këpucë e bukur. Dëshironi të keni marrëdhënie seksuale?”

Por edhe në qoftë se ju jeni si simpatik dhe të sinqertë si linjat e mësipërme do të tregonte, si një njeri, ju jeni duke filluar nga një pozitë të vështirë. Edhe në qoftë se ju thonë se diçka e thjeshtë dhe e drejtpërdrejtë si, “Atje, Unë jam Evan,” vetëm duke i afrohet një grua, ju jeni duke bërë një gjë shumë të qartë: Ju doni të merrni në pantallona e saj. Ajo e di atë. Ju e dini se. Pa marrë parasysh sa ju shtrat atë, ky fakt është ajo që sjellë mbi ju tek ajo për të filluar me.

Tani në qoftë se ju doni të ekstrapoloj gjërat edhe më tej, ju mund edhe të thonë se i dytë ju afrohet një grua, ajo shumë mirë mund të marrë parasysh nëse ju do të jetë babai i fëmijëve të saj. Mos qeshni. Është e vërtetë. Dhe kjo është një presion të madh për një djalë. Sidomos në qoftë se ju besoni këtë factoid sajuar që një grua bën mendjen e saj brenda pesë sekonda në qoftë se ajo do të duan të fle me ju. Në të vërtetën, një djalosh nuk ka asnjë rol në këtë çështje. Por kjo nuk e ndalon atë nga duke u përpjekur. Si rezultat, mijëra e bisedave të pakëndshme të zhvillohet çdo ditë në qendrat e pijshëm në të gjithë Amerikën, shumë për hidhërim e të gjitha palëve të përfshira, me përjashtim të banakiere, i cili për fat të mirë mbyt brengat e të gjithëve në shtrenjta pijeve top-raft.

Sigurisht, asnjë nga ky burrë / grua / seks / subtext martesës mund të diskutohet. Në vend të kësaj ne jemi të detyruar për të kërcyer këtë valle të çuditshme mating që ka ndodhur për mijëra vjet, ose të paktën që prej ardhjes së skenën bar. Si delikate mund të jetë në marrjen e muhabet me një të huaj të përgjithshme? Për shumicën e njerëzve, Përgjigja është “jo shumë.”

Cila është arsyeja pse ringjallet dikë në një bar apo parti nuk është i bazuar në asgjë më shumë se një përshtypje të parë. Cila është arsyeja pse bota reale dating sucks dhe rregulla online dating. Cila është arsyeja pse ju jeni duke e lexuar këtë libër për të filluar me. Por ju e dinte se.

Kontrasti “marr” me ngadalshme, Metoda më personal i online takim dhe ju gjithashtu mund të përfundojë si mikun tim Tereza (një i ri Internet dating convert), i cili kohët e fundit më tha në telefon: “Në të kaluarën unë do të shkoj në një marrëdhënie dhe pastaj të marrë të dini personin unë u takim. Tani unë të marrë të dini personin para se unë të fillojë takim ata.” I rëndomtë, por e vërtetë. Sa shpesh keni takuar dikë në një bar, marrë një numër telefoni dhe një puthje, dhe pastaj filloi të mësuarit në lidhje me njëri-tjetrin gjatë datën që pasoi parë? Sa herë keni fetar, në një marrëdhënie sepse dikush ishte tërheqës edhe pa e marrë parasysh se a dy prej jush ishin të pajtueshme? Për ta thënë më troç, që ndër ne nuk ka pasur marrëdhënie seksuale me dikë pa e ditur edhe ngjyrën e syve të tij? Apo nëse ajo ka vëllezërit e motrat? Ose fëmijët e rritur? Ose sa kohë ai është jashtë me kusht?

Mos të jetë i zënë ngushtë. Ajo që quhet natyra e njeriut. Por vetëm për shkak se është normale që të duan të hidhen në thes me një të huaj të bukur, logjika dikton se një sjellje e tillë nuk ka gjithmonë të ndërtojë themelin më të fortë për një marrëdhënie afatgjatë. Dhe kjo është ajo që ne jemi të gjithë pas, nuk është ajo? Mirë, nuk është ajo?

Gjobë, nuk përgjigjen se.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio