Impress Me juaj Online Dating Profilin Foto

Rifreskimi i fundit: korrik. 12 2020 | 3 min lexuar

Nëse ju mendoni se zgjedhja juaj e foto që të lidhen me profilin tuaj në internet nuk ka të vërtetë rëndësi, mendoj përsëri. Fakti është foto profil është një nga faktorët kryesorë në përcaktimin nëse një dater online do të jap profilin tuaj një vështrim të dytë. Dhe në qoftë se keni qenë të menduarit rreth nuk më shoqërojnë një foto me profilin tuaj, nuk presin për të marrë çdo përgjigjet. Shumë daters online të specifikojë kërkimet e tyre nëpër profilet online takim për të treguar vetëm rezultatet e njerëzve me foto. Online photo Profili takim është një komponent jetik në përcaktimin suksesin tuaj në botën e online takim.

Reagimi juaj gut mund të jetë për të vënë foton më të mirë që ju keni për veten kur zgjedh foton tuaj për internet profilin tuaj takim. Është e kuptueshme që ju do të dëshironi të bëni veten të duken si tërheqës të jetë e mundur në internet në fund të fundit, ju jeni duke kërkuar për një të drejte datë? Mirë, ajo mund të jetë një ide e mirë për të marr një profil që është një përfaqësues pak më shumë se sa ju me të vërtetë shikoni, jo si ju dëshironi ju shikuar.

Siç u përmend më lartë, foto profil është një nga gjërat kryesore që të bindur një burrë ose grua për qasje tjetër si një ndeshje të mundshme në internet. Nëse ju vënë një foto që nuk përfaqëson me saktësi se si ju me të vërtetë shikoni (foto juaj është disa vjet më i vjetër, ju keni fituar 20 lbs që nga foto juaj është marrë, ose foto juaj është ndryshuar për të bërë ju duken më tërheqëse) data e juaj mënyrë të pashmangshme do të marrë përshtypjen e gabuar se si ju duken. Ju drejtuar një rrezik të lartë për zhgënjyes datën tuaj dhe zhvillimin e çështjeve të besimit të drejtë të fjalës, kur ju të takohen personalisht dhe duken mjaft pak të ndryshme se ai ose ajo ishte duke pritur.

Njëkohësisht, sigurohuni që foto juaj është edhe realist dhe hije. Edhe pse ju nuk doni të jepni një përshtypje të pasaktë rreth asaj se si ju me të vërtetë shikoni, mbaj mend, ju jeni ende duke u përpjekur për të marrë një datë. Mos postoni një foto në internet profilin tuaj takim të kohës kur ishin katër muaj ka kaluar afati për një prerje flokësh ose ditën e keni harruar për të vënë në make-up. Pyetni një mik ose dy që fotot e ju të sjellë nga cilësitë tuaja më të mira, ndërsa ende duke i dhënë një përshtypje realist të asaj që ju duket si në një ditë të mirë.

Nëse ju keni mundësinë për të vënë fotot e shumta të veten, bëjnë këtë. Për fotot tuaja të profilit kryesore ajo është ndoshta më e mirë për të marrë një kokë dhe sholder shtënë bukur kështu që shfletues profili juaj mund të marrë një kuptim të mirë të asaj që ju duket si. Por, të përfitojnë nga opsionin shumëfishtë foto duke e përdorur atë si një mundësi për të nxjerr disa nga tiparet tuaja më unike dhe tipare të personalitetit. Zgjidhni fotot që tregojnë ju bëjnë qejf, duke marrë pjesë në aktivitete në natyrë, ose duke paraqitur në mjedise të bukura natyrore.

Shtesë Online Dating Profilin Foto Tips
– A nuk e vënë fotot e ju me njerëz të tjerë. Personi shfletuar profili yt nuk mund të di që personi që ju janë dhe mund të jenë më të tërhequr për personin duke paraqitur me ju.

– Sigurohuni që ju jeni duke qeshur në foton tuaj. Ju dëshironi të jepni një ndeshje potencial përshtypjen se ju jeni një person i lumtur i gatshëm për të filluar një marrëdhënie të lumtur dhe pozitiv.

– Mos postoni fotot që zbulojnë të dhënat personale në lidhje me punën tuaj apo hapësirë ​​jetese. Nëse ju postoni një pamje të ju në këmbë para shtëpisë tuaj me adresën e tregon një shenjë për ndërtimin e zyrës tuaj, ju mund të zbuluar më shumë informata për anëtarët e online takim se ju të kërkuar për të. Mbani foton tuaj si anonim të jetë e mundur.

– Mbani në mend atë që ju doni të portretizuar me të tjerët kur zgjedh foton tuaj. A nuk e vënë fotot e ju pijshëm apo i dehur, ndezje kamera, ose Flipping zogut nëse ju jeni duke kërkuar për një marrëdhënie serioze romantike.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio