Guide Instant mat-së Për diktim Fake daters Online

Rifreskimi i fundit: tetor. 21 2020 | 3 min lexuar

Ndonjëherë ata janë vetëm duke shpresuar për vëmendje. Ndonjëherë ata janë gazetarët duke u përpjekur për të bërë një pikë. Dhe nganjëherë ata vetëm duan të scam ju. Çfarëdo motivimi i tyre është, një copë e konsiderueshme e internet dating profilin janë fakes plotë - Profilet imagjinar i projektuar për të mashtruar daters ndershëm në internet. Dhe në qoftë se ju nuk e mbani një sy jashtë, ju mund të jetë viktimë tjetër.

Kjo praktikë me hije, quajtur si catfishing, Ora njerëzve Mbeturinat s dhe para çdo ditë të vetme. Ndërsa shumica dërrmuese e daters online janë njerëz të mrekullueshëm, ka disa vezë disa të këqija nga atje. Për fat të mirë, të përhershme në internet priren të mos jenë thika të mprehta në sirtar, kështu ata zakonisht bëjnë gabimet e thjeshta që tip off dinakëri e tyre. Nëse ju doni të siguruar që data juaj i ardhshëm është marrëveshje e vërtetë, të mbajtur këto këshilla të thjeshta në mendje gjatë udhëtimit tuaj online drejt romancës.

1) Drejtuar një Reverse Image Search

Një llogari të rreme do të thotë gjithashtu fotot rreme. Kur grabitësit online të ndërtuar një profil të rreme në internet, ata zakonisht do të kap fotot ata gjejnë jashtë internetit. Në mënyrë të veçantë, ato që ata e gjejnë pas ata google "djalë të nxehtë" ose "vajzë e nxehtë." Ata madje do të ngarkoni headshots nga faqet e modelimit për të bërë profilin e tyre si tërheqës të jetë e mundur. A nuk duhet të mashtrohen. Një mënyrë e lehtë për të parë nëse foto i tyre në internet është një dublikatë është duke xhiruar një Google search kundërt të imazhit. Nëse picture tyre Profili është suvatuar në të gjithë internet, ose nëse foto padyshim i takon dikujt tjetër, ju do të dini se ju keni marrë një catfisher në duart tuaja.

2) Shiko Për tmerrshme anglisht

Nëse profili i tyre i bën ata të duken sikur ata kanë lindur dhe rritur në shtetet, por gramatika e tyre tingëllon si dikush që është vetëm duke mësuar gjuhën, që është një flamur i madh i kuq. Online Dating përhershme janë shpesh jashtë shtetit. Ata do të thonë se ata janë si amerikan si Mount Rushmore, por në realitet ata vetëm thonë se në mënyrë për të marrë paratë amerikane. Nëse dashnore tuaj online vazhdimisht bën drejtshkrimore dhe gramatikore gabime që nuk do të fluturojnë në një klasë klasës së 3, kjo mund të thotë se ata janë një scammer huaj.

3) A Një Background Check Online

Të dhënat publike janë në dispozicion për të gjithë ata që do të shohin ato. Pra, në qoftë se personi që ju ka kontaktuar në internet ka lindur në Shtetet e Bashkuara, ata duhet të kenë një publik të dhënat fotografi. Kërko emrin e tyre, së bashku me gjendjen e tyre, në një internet të dhënat publike kërkim. Nëse asgjë nuk vjen deri, kjo është një shenjë se ata nuk jemi duke qenë plotësisht i sinqertë me ju.

4) Watch Out Për Operatorëve shpejte

Nëse dikush dëshiron të hidhen në internet "Getting të dini ju" dhe të shkojnë drejt në "Soulmates për jetën" fazë të marrëdhënieve, ajo nuk mund të jetë për shkak se ata janë një romantik i pasionuar. Kjo mund të jetë për shkak se ata janë më të interesuar në portofolin tuaj se zemrën tuaj. Që të përhershme online janë të motivuar për të fituar affections tuaj sa më shpejt të jetë e mundur, ata do të lëvizin super të shpejtë. Dyshim i shpejtë. Nëse ju jeni zënë në një romancë shakullinë internet, të marrë një të dytë për të ngadalësuar dhe të kontrolloni të dyfishtë që çdo gjë që ata janë duke thënë se është e vërtetë.

5) Shih Nëse Ata vetëm duan të bisedojnë online

Është 100% i komunikimit të bëhen përmes postës elektronike dhe tekstit? Refuzimi për të thirrur ose takohen ballë për ballë mund të tregojë më shumë se drojë ekstreme. Kjo mund të thotë se ata nuk duan të ju jap çdo gjë për të dyshuar gënjeshtrat e tyre. Transparenca është çelësi për një marrëdhënie të mirë. Nëse ata nuk mund të komunikojnë në mënyrë të hapur me ju, marrë atë si një shenjë se ata nuk janë të interesuar në ju në të gjitha.

Më në fund, në qoftë se ju keni qenë të mashtruar nga një scammer në internet dhe ata kanë swindled ju nga çdo parave, lajmroni qeverisë federale Internet Center Ankesa Crime. Kjo mund të jetë pak e turpshme të pranoj që ju keni qenë mashtrohen, por raportimi do të ndihmojë në parandalimin e njerëz të tjerë nga marrja scammed.

 


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio