12 Lëviz zgjuar për Online Dating

Rifreskimi i fundit: Maj. 28 2020 | 5 min lexuar

Rritja shpërthyese e internetit broadband është duke e bërë të qartë se online takim është këtu për të qëndruar. Me sotme jeteses zënë, shumë teke janë gjetur se online takim është edhe më e lehtë, më të lirë, dhe më pak kohë se sa metodat tradicionale takim.

Si një hyrje në këtë mënyrë të re të takim, këtu janë disa lëvizje të zgjuar për të bërë në mënyrë që të bëjnë përvojën tuaj më të dobishme dhe më pak të dhimbshme:

1. Marrë një qasje shkolluar: Kuptojnë se online dating nuk është asgjë më shumë se një lloj të ndryshme të futjes. Give it a try për një kohë të kufizuar dhe të bëjë atë të plotësuar planin tuaj të përgjithshëm shoqëror. A nuk e bëjnë online takim lidhjen tuaj vetem me seksin e kundërt, përndryshe ju do të vijnë të gjithë si të vetmuar ose të dëshpëruar. Ndërsa takim kandidatëve me të drejtë dashuri është kryesisht një numra lojërat (Ligji i mesataret), të kuptojë se kjo nuk është se sa shumë njerëz nuk punojnë jashtë që çështjet. Çfarë ka rëndësi është nëse ka një të tillë që e bën.

2. NUK DO IT ALL VETËM: Bëni këtë një aktivitet më të fun dhe interesante duke përfshirë një mik dhe duke bërë këtë aventurë online takim së bashku. Ju mund të mësoni më shpejt duke krahasuar shënimet dhe duke kaluar nëpër procesin së bashku në të njëjtën kohë. Kjo gjithashtu do të marrë presion off prej jush, të bëjë që ju duken më pak të dëshpëruar për burra, dhe të shërbejnë si mbrojtje kundër njeri i çuditshëm-së që mund të përgjojnë atje duke kërkuar për vetmitar shokët.

3. START OFF FRESH DHE QENDRIM FRESH: A nuk kryejnë asnjë bagazhet emocionale në këtë aventurë të re. Kjo do të thotë që ju duhet të eliminojnë çdo tendencë që të ankohen, dënoj, kritikoj, ose të jetë negativ për takim, romancë, dashuri, ose gjinisë së kundërt. Qëndrimi juaj bëhet mënyrë të padukshme për të bërë një përshtypje të madhe të parë me një perspektivë të re dashurie. Me online takim, ju keni mundësi unike për të njohur personi tjetër pa të vërtetë duke parë ose takuar ato për herë të parë. Bëni vetëtin tuaj qëndrimin ashtu si ju dëshironi buzëqeshje tuaj më të mirë për të bërë në një takim ballë për ballë.

4. ZGJIDH NJË mirë duke paguar vend takim: Përdorni faqet më të suksesshme të paguajnë. Shmangni reklama pa pagesë personale të cilat janë vizituar nga adoleshentët, njerëzit e martuar, dhe vertetes. Kostoja e programit është e vlefshme për shfaqjen jashtë freeloaders. Ju mund të plotësuar përpjekjet tuaja duke gjetur edhe një treg të ngrohtë bazuar në një interes të veçantë që ju keni (DateMyPet.com për kafshët shtëpiake) ose një cilësi unike që ju posedojnë (sfond etnik, i madh-size).

5. SHKRUAJ NJE KOPJE EFEKTIV AD ME FOTO GREAT: Kanë një mik i talentuar shkruani një përshkrim të mirë të ju se është e shkurtër, i ëmbël, dhe të mbetet në mendje. Mos jepni nga shumë detaje ose informacion personal. Të mbajë një element të misterit, shumë. Sigurohuni që ju keni një foto hije, që është i fundit, prej jush vetëm, dhe me një buzëqeshje të gjallë në fytyrën tuaj. Merrni disa foto mostër dhe zgjidhni një më të mirë. Nëse është e nevojshme, përfshijnë disa fotografi ose ndryshoni ato periodikisht. A nuk nënvlerësojnë fuqinë e një fotografi. Mos harroni fjalë e urtë kineze që lexon: Një foto vlen një mijë fjalë.

6. Ndiqni një vend të sigurtë model Internet Dating: Kufizojnë veten për 3 korrespondenca për person. Takohen në një vend publik për kafe në mesditë për rreth një orë. Kanë diçka të planifikuar më pas (takohen një mik) kështu që ju nuk mund të biseduar në qëndruar rreth një kohë të gjatë. Nëse ju ndjeheni pakëndshëm, sjellë së bashku një mik dhe tregoni personit që ju jeni do të takohet se ata kanë një shans bonus për të takuar dy njerëz në vend të një. Nëse ju merrni me këtë hyrje, atëherë ju mund të vazhdojë me një model normal takim, duke e lënë pjesën Internet prapa dhe e harruar.

7. GET CLEAR PËR ÇKA NUK DUA: Pastruar humbësit apo njerëz potencialisht të rrezikshme. Trust intuitës tuaj mbi dobësitë dhe inteligjencën tuaj për të përmbysur. Nëse personi duket e çuditshme në asnjë mënyrë, të jetë i sigurt për të kaluar në atë shans. Ju mund të jetë i gabuar me këtë person të veçantë, por ju do të jetë më i sigurt në afat të gjatë. Disa të dhëna të sjelljes të çuditshme përfshijnë: shumë postë elektronike shumë shpesh, Gjuha seksualisht eksplicite, Komentet kontrolluese, zemërimi i tepërt, Taktika e pakapshme, dhe shumë sekrete të fshehura apo gjërat që duken kontradiktore.

8. E DI ÇFARË JU DUA: Keni një ide të qartë të asaj që ju dëshironi në një partner afatgjatë dashurie në drejtim të zemrës, karakter, personalitet, dhe përputhshmëria. Shikoni për dikë me përputhen qëllimet marrëdhënie, personalitet harmonik, Vlerat ngjashme kryesore, dhe një përshtatje të jetesës. Bëhu i kujdesshëm në fillim, në mënyrë për të pastruar ato të këqija, por të jetë i shpejtë për të shikoni për gjërat e mira që ju dëshironi në një marrëdhënie dashurie. Kjo do të ju mbajë pozitiv dhe të bëjë që ju tërheqës për të tjerët.

9. MOS hije ata larg EARLY: Nëse ju gjeni dikë me potencial të shkëlqyer si një partner të shmangur dashuria Profili tyre larg nga pyet shume, duke i kërkuar lloj të gabuar të pyetjeve, shtrembërojnë cilësitë, u shfaqur shumë nevojtarët, që nuk ka shitore të tjera sociale, miq, ose suitors potencial. Bisedoni lirisht gati forta tuaj, por nuk ka nevojë për të banuar ose të përqëndrohet në dobësitë tuaja. Le rrjedhën e informatave në një ritëm normal ashtu siç është shpallur natyrisht përmes ndërveprimit. A nuk bie në grackën e kërkuar ose duke zbuluar shumë informacion shumë shpejt.

10. MOS paraqes ndryshe, Të veten: Pas një terminal kompjuterik një person mund të jetë e mrekullueshme, i pamartuar, i suksesshëm, i pasur, dhe të gjithë së bashku i mrekullueshëm, por realiteti i tyre mund të jetë shumë i ndryshëm. Mos u bëni si të tjerët që përdorin fotot e vjetra e tyre dhe shkruajnë profilet ekzagjeruar për veten. Jini të ndershëm veten dhe pastaj pyes perspektivat tuaja në një mënyrë takt të jetë shumë i ndershëm. Nëse nuk ka ndonjë i ndershëm, nuk mund të ketë ndonjë besim ose. Kjo ka asnjë mënyrë për të filluar çdo lloj marrëdhënie afat-gjatë të dashurisë.

11. Merrni një pushim për ta plotësuar dhe të rivlerësuar: Online Dating mund të veshin ju poshtë në qoftë se ju nuk jeni të kujdesshëm. Ajo gjithashtu mund të ju bëjë më pak njerëzor dhe më cinik për takim dhe të seksit të kundërt. Kjo është arsyeja pse unë sugjeroj që ju të vetëm të nënshkruar për një 3 muaj abonim për një shërbim online dating fillimisht. Pas 3 muaj është e gjatë, të marrë një pushim dhe të rivlerësuar sukseset dhe dështimet tuaja. Ndoshta keni nevojë për të ndryshuar një kopje ad ose foto tuaj. Ashtu si një peshkatar i mençur, ndoshta ju duhet të ndryshoni karrem tuaj për shkak të çfarë lloji të krijesave të ju duket të jetë tërhequr. Ndoshta është koha për të provoni një tjetër faqe në mënyrë për të parë nëse ju tërheq një lloj tjetër të personit. Por mbi të gjitha, duke marrë një pushim do t'ju ndihmojë të rifituar perspektivën tuaj kështu që hyrja juaj e ardhshme në online takim do të jetë optimist dhe pozitiv.

12. HAVE FUN OSE NUK DO TI AT ALL: Bëni këtë fun veprimtarisë ose nuk marrin pjesë fare. Sapo ai bëhet një sherr, shkatërron vetë për veten tuaj, ose ndjehet si një ushtrim në frustrimit, mos bërë atë dhe të përqëndrohet në diçka tjetër në jetën tuaj. Internet Dating mund të jetë e suksesshme për shumë njerëz, por kjo varet bërë lëvizje të zgjuar, duke mbajtur një qëndrim të madh, duke pasur durim palëkundur, dhe duke qenë emocionalisht gati kur fati përfundimisht vjen në rrugën tuaj.

BOTTOM LINE

Online Dating është asgjë më shumë se një mënyrë të re për të bërë një hyrje. Bëni vetëm lëvizje të zgjuar dhe për të shmangur ato memec në mënyrë për të mbajtur veten në rrugën për dashuri. Ti nuk e di nëse personi tjetër është një për ju. Dhe në lojë e dashurisë, ajo merr vetëm një të tillë që të bëhet një fitues për jetën. Good luck dhe të gëzojnë udhëtimin tuaj!


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio