Duhet Dashuria Dogs

Rifreskimi i fundit: Mar. 26 2020 | 6 min lexuar

I vendosur për të dëgjuar për familjen time dhe për të marrë përsëri atje. “Ka Jeta pas divorcit, Sarah,” babai im shpalli, jo se ai do të qenë ndonjëherë i divorcuar.

“Më prisni, aq më e vështirë do të jetë” ishte motra ime perlë pak Carol-së, si në qoftë se ajo kishte disa mënyrë për të ditur nëse janë apo jo se ishte e vërtetë

Pas muajsh të injoruar ata, duke iu përgjigjur një ad personale në gazetën dukej mënyrën më të shkëputur të dhënë në. Unë nuk do të duhet të ulen në një restorant me një mik i një mik të një prej vëllezërve të mi, ndoshta Michael, por ndoshta Johnny ose Billy Jr-së, pretenduar për të shijuar një vakt unë ishte shumë nervoz për shije. Unë nuk duhet të qëndroj edhe një bisedë telefonike me dikë motra ime Christine kishte biseduar në thirrje mua. Perspektiva ime dhe unë në heshtje do të lidhë në letër ose ne nuk do të.


Ndershëm, Pashpresë romantik, zotëri i modës së vjetër kërkon mikut lady cili gëzon ngrënie elegante, vallëzimi dhe lulëzim i ngadalshëm i dashuri. Kupa e Botës, n / s, 50s rinj, ve, do qentë, Fëmijët dhe rides të gjata të biçikletave meandering.

Ad kërceu jashtë në mua herën e parë kam shikuar. Nuk kishte konkurrencë shumë. Në vend se të rrezikojnë një kërcim gjeografike në një nga gazetat Boston, Unë do të vendosi se ishte më e sigurt dhe më pak e një përpjekje për të kufizojë kërkimin tim për faqe të vetme e classifieds në të përjavshmen lokale. Shtatë qytete në gjysmë të rrugës në mes të Boston dhe Cape Cod u grumbullohej së bashku, në një edicion. Katër shtyllat e “Gratë Seeking Men.” Një e katërta e një kolone “Burrat Duke kërkuar Gratë,” dy shënimet e “Femrat Duke kërkuar Gratë,” dhe çfarë u la e atë kolonë ishte “Men Seeking Men.”

Unë sigurisht nuk kishte ndërmend të shtuar për të suficitit jashtëzakonisht e dobët e femrave heteroseksuale duke vendosur reklama, kështu që unë u kthye vëmendjen time në kategorinë e dytë. Ajo përbëhej prej më shumë se pjesën e saj të freaks kontrollit, si ky djalë-Duke kërkuar grua tërheqëse midis 5'4″ dhe 5'6″, 120-135 lbs., gojëmbël, zakone jo të këqija, financiarisht të sigurt, për marrëdhënie të mundshme. Unë mund të foto këtë Dreamboat bërë marrëdhëniet e tij potenciale të hap në shkallë dhe të tregojnë deklaratat e tyre bankare para se ai penciled ato në për një sy-shih.

Dhe pastaj kjo një. I çuditshëm, simpatik, pothuajse të njohur disi. Kur kam marrë për lulëzim i ngadalshëm i dashuri, ajo vetëm e bëri mua në. Më bëri të kujtoj se sa i vetmuar isha.

I rrethuar ad në stilolaps të kuq, pastaj e grisi atë nga letër në një drejtkëndësh i dehur. I kryer atë mbi të kompjuterin tim dhe të shtypur një përgjigje të shpejt, para se unë mund të ndryshojë mendjen time:

Të nderuar Zotëri:
Ju tingëllojë shumë e mirë për të qenë e vërtetë, por ndoshta ne mund të kemi një filxhan kafe së bashku anywayóat një vend publik. Unë jam një WF, i divorcuar, i ri 40, i cili do qentë dhe fëmijët, por nuk ndodh që të ketë as.
Kujdes optimist

I mbuluar me njolla letrën time në një 308P Box në zyrat lidhjet County, e cila do të, nga ana e tij, përcjellë atë. I mbyllur një kontroll të vogël për të siguruar vetë numrin tim kuti për përgjigjet. Më pak se një javë më vonë unë kam përgjigjen time:

Dear Madam,

Mund Unë kam privilegjin e blerjes ju kafe në e mëngjesit Glories në Marshbury në 10 JAM kjo e shtunë që vjen? Unë do të mbante një trëndafil të vetëm të verdhë.
-Duke pritur përgjigjen tuaj

Ftesa u shtypur në letër të trashë fildish me një makinë shkrimi aktual, shkronjat O dhe E formimin pika të forta të bojë të zezë, ashtu si manualin e vjetër të fëmijërisë sime. Kam shkruar përsëri thjesht, Koha dhe vendi i përshtatshëm. Looking forward to it.

Unë nuk e përmend pothuaj-date time për të gjithë, mezi madje lejoi veten që të mendojnë për mundësitë e saj. Nuk ishte thjesht nuk ka kuptim në marrjen e shpresat e mia deri, nuk ka nevojë për të pozicionojë veten për një vjeshtë.

U zgjova disa herë natën e premte, por kjo nuk ishte shumë e keqe. Kjo nuk është si në qoftë se unë qëndruan të gjithë natën lëkundje dhe duke e kthyer. Dhe unë u përpoq në vetëm një çift të veshjet e ndryshme të shtunën në mëngjes, më në fund të vendoseshin në një triko të verdhë dhe një skaj të gjatë me një të shtypura modës së vjetër lules. Unë fluffed flokët, hodhi në disa bojë për vetulla dhe krehur dhëmbët e mi për herë të dytë para se të nisej nga dera.

Mëngjesit lavditë është vetëm e shkurtër e modës, një turli delightfully shumë i madh i diellit-vija-vija gjelbërim, grilë e bardhë dhe tavolina e butonave të rrumbullakëta me karrige Mismatched hekuri. Kafe është e fortë dhe mallrat e pjekur shtëpi dhe e shijshme. Ju mund të ulen në një tryezë për orë të tëra pa u duket pista nga njerëzit që punojnë atje.

Gjatë e shtunë-mëngjes linjë marrë-jashtë mbështetura në derë, dhe ajo mori me një minutë për të manovruar rrugën time mbi të tabelave. Unë skanuar shpejt, shqisat e mia mbi mbingarkesë, duke u përpjekur të marr nga u rrit draped nëpër tryezë, për të kujtuar vijën e hapjes kisha lexohen në makinë gjatë.

“Sarah, darlin im’ vajzë. Çfarë një surprizë e bukur. Ejani këtu dhe të japin baba të dashur tuaj të vjetër një përqafim.”

“Baba? Çfarë po bën këtu?”

“Mirë, kjo është një gjobë si-do-ti-do. Dhe nga një prej bijave të mia shumë të preferuar në atë.”

“Where'd ju merrni trëndafil, Baba?”

“Zgjedhur atë këtë mëngjes nga u rrit kopsht nënës tuaj i dashur-së. Perëndia të pushuar shpirtin e saj.”

“Uh, kush është ajo për?”

“Një mik lady, mjaltë. Kjo është kurs i natyrshëm i kësaj jete që babai juaj do të ketë miq lady tani, Saso. Unë ndihem nënën tënde kanonizuar pëshpëritur miratimin e saj për mua çdo ditë.”

“Kështu, një, ju jeni duke planifikuar për të takuar këtë mik lady këtu, Baba?”

“Se unë jam, Perëndia i gatshëm.”

Diku në qoshet pluhur e trurit tim, synapses u lidh. “Kuku. Baba. Unë jam data juaj. Unë u përgjigja shpalljen tuaj personale. Unë u përgjigja ad personale e babait tim së.” Unë do të thotë, të gjitha reklama personale në të gjithë botën unë kam për të marr këtë një?

Babai im më shikoi me vështrim të zbrazët, pastaj ngriti vetullat e tij Shaggy bardhë në befasi. Sytë e tij u zhvendos drejt qiellit si ai strehë të kthyer përpjetë kokën e tij në një anë. Ai u kthye pëllëmbët e tij deri në dorëheqjen. “Mirë, tani, ka një për gazetat e supermarketeve. Mjaltë, kjo është në rregull, nuk ka nevojë të kthehet e bardhë si ju kam parë një fantazmë. Këtu. Kjo vetëm dëshmon Unë ju nxora të dini diamantin nga padobishëm.”

Dredhuar një shërim të shpejtë është një traditë Hurlihy familje, kështu që unë squelched imazhi i një të verdhë të vetme u rrit në një dorë tjetër përveç babait tim. Mora frymë të ngadaltë, vlerësimin e dëmtimit të zemrës sime. “Jo vetëm që, Baba, por ndoshta ju dhe unë mund të bëj një shfaqje Jerry Springer së bashku. Si 'periudhë ëFathers Kush Takon bija'? Unë do të thotë, ky është i madh, Baba. Implikimet Oedipal aloneó”
“Oedipal, smedipal. A nuk duhet të marrë të gjitha kolegj në mua tani, Vajzë Sarry.” Babai im u rreshtuan nga nën vetullat e tij. “Dhe bukuroshe si je, ju jeni edhe lovelier kur ju jeni një smidgen më pak rrokullisje.”

I gëlltitur lotët që dukej të jetë zgjedhja ime e vetme përveç rrokullisje, dhe u ul në karrige të gjithë nga babai im. Kameriere jonë erdhi nga dhe kam arritur të urdhërojë një kafe. “Prisni një minutë. Ju nuk jeni një i ri pesëdhjetë, Baba. Ju jeni gjithsej gjashtëdhjetë e gjashtë. Kur ishte hera e fundit që ju hipi një biçikletë? Ju nuk bëni vet një biçikletë. Dhe ju urrej qentë.”

“Mjaltë, nuk do të jetë aq i saktë. Mendoni se si poezi, si që unë jam në fund të shpirtit tim. Dhe, Sarah, Unë jam i kënaqur që ju keni filluar takim përsëri. Kevin nuk ishte më i tij më i mirë ditë mjaft e mirë për ju, sweetie.”

“Unë u përgjigja ad personale e babait tim tij e. Kjo nuk është takim. Kjo është e sëmurë.”

Babai im shikuar si një kameriere goxha përkuli nëpër tryezë tjetër për yni. Sytë e tij qëndruan në e saj si ai preku dorën time dhe tha:, “Ju do të bëni më mirë herën tjetër, mjaltë. Vetëm të mbajtur lart punën e vështirë.” Unë pashë si babai im raked një grumbull të flokëve të trashë të bardhë larg nga sytë e përlotur ngjyrë kafe. Djalë mund të gjej një mësim në…Jezu, një datë me vajzën e tij.

“Oh, Baba, Kam harruar të gjitha në lidhje me ju. Ju mori datën e gabuar, shumë. Ju duhet të jetë i vetmuar pa mami, huh?”

Kameriere u ngrit, zënë sytë e babait tim dhe buzëqeshi. Ajo u larguan, dhe ai u kthye shikimin e tij prapa për mua. “Unë mendoj rreth saj çdo ditë, gjithë ditën. Dhe vullneti për pjesën tjetër të jetës sime natyrore. Por mos u bëni merak për mua. Unë kam një 04:00.”
“Çfarë do të thotë, a 4:00? Ora katër Mass?”

“A Jo, darlin '. Një gotë wee i verës në orën katër me një tjetër grua e bukur. Kush nuk do të mund të mbajë një qiri për ju, ëmbël im.”
Kam menduar se të paturit e një datë me një gjaku të afërmi ishte shumë më pak traumatik në qoftë se ajo ishte vetëm një nga dy datat e ditës. Kam debatuar nëse do të paraqesë atë gjë e mirë larg për referencë në të ardhmen, ose për të zhytet në mohim të thellë dhe të menjëhershme se incidenti kishte ndodhur ndonjëherë. I hoqi turi kafe tim në buzët e mia. Babai im buzëqeshi encouragingly.

Ndoshta mungesa e kontrollit ishte në dore time. Ndoshta unë thjesht harruar për gëlltitje. Por si babai im ka arritur të gjithë në tryezë me një grumbull të napkins letër për të bëj kafen djegur nga mjekër e mia, Mendova se edhe më shumë të ngjarë që unë e kishte thjesht nuk ka mësuar që të jetë një i rritur.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio