Online Dating Biseda Temat për 100% Sukses

Rifreskimi i fundit: korrik. 03 2020 | 2 min lexuar

Dekada e kaluar ka parë shumë burra dhe gra, pavarësisht nga mosha e tyre për të kthyer online takim. Sipas a Hulumtimi i kryer në korrik, 2014, vendi tani ka 41,250,000 njerëz të cilët kanë provuar online takim në një pikë në jetën e tyre.

Duke marrë parasysh popullsia e tanishme e SHBA është 361.1 milion, mund të thuhet se koncepti i online takim arritur të bindë më shumë se 11% njerëzit në vend. Kështu, çfarë bëjnë këto 11% njerëzit flasin për kur ata takohen mate e tyre potencial në internet?

Biseda fillon në të vërtetë shumë më përpara se njerëzit të takohen me njëri-tjetrin në një online dating site. Për të rritur shanset tuaj për të marrë partnerin e duhur, ju duhet të keni një profil të përsosur, një profil që flet për veten tuaj. Ajo duhet të kryejë një titull vrasës, fotot tuaja më të mira dhe disa informacione ju dëshironi që njerëzit të dinë para se të vërtetë duke treguar interes në të paturit e një bisedë me ju. Nëse ju keni një profil të përsosur, shanset tuaja për të përmbushur një person të përsosur online do të jetë shumë më e lartë.

Tani që ju keni marrë admirues për të folur në pyetjen është ajo temat më të mira të bisedoj më janë. Këtu janë disa sugjerime në internet dating tema bisedë.

Urime

Ka disa që nuk më pëlqen kompliment. Kështu, ju mund të filloni bisedën duke komplimentuar personi tjetër. Mënyra ideale është që të fillojnë duke lavdëruar zgjedhjet e bëra prej tij / saj. Për shembull, ju mund të lavdërojmë zgjedhjen e personit të ushqimit, shije e muzikës, etj. Kjo do të bëjë partneri juaj potencial të kuptojnë se ju në të vërtetë e kanë vënë në një shumë përpjekje për të lexuar përmes profilit të tij / saj.

Interesa të përbashkëta

Leximi profilin online takim e një individi do tu lejoj ju të dini në lidhje me subjektet e ai / ajo është i interesuar në. Prej tyre, marr subjektet që edhe ju interesojnë dhe si biseda shkon përpara, fillojnë të flasin për to. Kjo do të bëjë chat më interesante për të dy palët. Nëse ju nuk e ndajnë ndonjë interes me një person të veçantë, ai / ajo ndoshta nuk është personi i duhur në datën.

Jeta si një e tërë

Si ju filloni të ndiheni rehat të biseduar me personin e, ju mund të filloni duke diskutuar për jetën. Nuk mund të ketë biseda për gjërat që ju kanë bërë në jetë, qëllimet tuaja në jetë, lloj i fëmijërisë keni pasur, dhe kështu me radhë. Ngadalë si personin tjetër fillon reaguar duke ndarë historitë e jetës së tij / saj, ju do të gjeni chat bëhet gjithnjë e më interesante. Në mënyrë ideale, ju nuk duhet të fillojnë të flasin për marrëdhëniet e kaluara gjatë së pari chat ju keni; tema të tilla duhet të diskutohet një herë dy prej jush fillojnë të kuptuar njëri-tjetrin mirë.

Shaka

Shumica e daters online të love takuar njerëz të cilët mund të bëjnë të qeshin; kjo qëndron pavarësisht vërtetë të gjinisë që i përkasin. Kështu, ndarjen e disa mprehtë një Liners dhe shaka është një mënyrë e madhe për të bërë bisedë më thithjen. Asnjëherë mos të përpiqet të jetë i dobët me humorin tuaj, dhe gjithashtu të shmangur duke e bërë fun e personit që ju jeni duke biseduar me.

Online tema bisedë takim priren të ndryshojnë në varësi të shijes, background arsimor dhe mosha e njerëzve. Kështu, kur zgjedh një temë e bisedës gjatë një datë online ju duhet të mbani këto faktorë në mendje.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio