Online Dating po ju poshtë?

Rifreskimi i fundit: tetor. 21 2020 | 3 min lexuar

Ti e di se si është kur ju keni dërguar vetëm se qindta pa përgjigje e-mail, se njeriu i mirë / grua që ju po flisni për të doli të jetë i martuar, se një që ju me të vërtetë liked ka zhdukur pa një fjalë dhe personi që ju u takua me javën e fundit duhet të ketë postuar një foto që ishte të paktën dhjetë vjeç, sepse ai nuk të duket asgjë si ai në mish! Ajo mund të jetë goxha jashtëzakonisht e dobët.

Kjo nuk është se ju do të thotë që të jetë snobby, dhe e vërteta është ajo mund të ndjehen si të gjithë ju të takohen në internet është ose duke luajtur lojra, duke kërkuar seks, i zemëruar me një çip mbi shpatullat e tyre për ish tyre, është goditur nga një shkop të shëmtuar dhe pastaj foto-shopped fotot e tyre për t'i bërë ato të duken si një model apo ata janë vetëm arra të thjeshtë! Nëse kjo tingëllon i ashpër ajo nuk është menduar të, dhe kjo është me të vërtetë se si ajo mund të ndjehen ndonjëherë në botën e online takim. Sidomos në qoftë se ju merrni lodhur! Mjerisht gjithë këtë mund të të bëjnë të ndjeheni të lodhur, të frustruar dhe të djegur. Në disa raste mund të bëni edhe ju pyesin se a ka dikush atje për ju!

Në rastin më të keq unë kam njohur njerëzit që të hedhin në peshqir tërësisht, duke shpallur se online takim nuk punon, ose se ajo është vetëm për weirdos, ose çfarëdo versioni të tregimit ju tregoni veten. Shikoni unë nuk jam duke thënë se ajo nuk ndihet keq kur ju duket të përjetojnë një zhgënjim pas tjetrit, megjithatë çfarë mund të bëjë të gjitha ndryshim këtu është një ndryshim i vogël në perspektivë – vetëm 'shkulje' pak të lente nëpërmjet të cilit ju shikoni në online takim.

Çfarë ju duhet të mbani mend këtu është se online takim hap 'tregut të synuar tuaj', ', që do të thotë se ajo është shumë më e madhe se ajo do të kishte qenë përsëri kur daton përdoret për të marrë vendin në mes vetëm burrave dhe zonjat nga zonën tuaj lokale përreth. Dhe kjo do të thotë që ju do të përmbushur të gjitha llojet e ndryshme të njerëzve. Jo të gjithë prej tyre do të jetë lloj juaj i njerëzve, dhe ju nuk do të jetë gjithmonë ajo e tyre ose. Kjo vlen për ju, pa marrë parasysh se sa e mrekullueshme je dhe sa e një kapur ju mund të jenë të. Në botën e online takim ajo nuk ka bërë ndonjë ndryshim, ka vetëm një sasi të caktuar të 'përafërt dhe bie ". Dhe ndoshta një "vëllim 'e caktuar e njerëzve që ju kanë gjasa për të përmbushur para se ju në të vërtetë të përmbushur' atë ', (nëse nuk janë shumë me fat). Dhe mos harroni se çfarë është plehra e një personi është thesar tjetrit. Problemi vjen kur ne kemi marrë të gjithë gjë personalisht.

Gjë tjetër për të mbajtur mend është se kur kemi përdorur deri tani mënyrë modës së vjetër, Takimi dmth njerëz ballë për ballë, ne zakonisht do të dini pak rreth tyre i parë, edhe në qoftë se ajo ishte vetëm atë që ata në fakt duken si në jetën e vërtetë. Megjithatë me online takim ju nuk e bëni, kështu që ju do të vijnë të gjithë shumë njerëz që ju nuk do të kishte zgjedhur deri tani në qoftë se ju kishte takuar ata personalisht. Edhe profilet lexim nuk do të ju jap më shumë ide, sepse në fund të fundit, njerëz paraqesin vetëm anën e tyre më të mirë në profilin e tyre. Le të jetë i sinqertë, nuk ka gjasa që dikush do të shkruaj 'ters, narcisist egoist me halitosis dhe pak largohet flokët kërkon grua të bukur të gatuaj darka e tij për të '.

Prandaj është e par për kursin që ju do të hasni disa njerëz që ju do të preferonte të shmangur si sëmundje epidemike. Dhe disa ju nuk janë vetëm të interesuar në. Disa nuk do të jenë të interesuar në ju. Disa do të duket i interesuar dhe pastaj zhduket. Nëse ju mund të pranojë se ALL i kësaj është pjesë përbërëse me online takim atëherë ju do t'ia kalojë shumë më mirë. Në këtë mënyrë ju thjesht mund të buzëqeshni, qesh me veten dhe them "NEXT". Pastaj merrni të drejtën përsëri në kalë.

A nuk merrni disheartened. Bëni këtë një shkulje pak për qëndrimin tuaj në lidhje me online takim, dhe pastaj të marrë atje dhe kanë pak argëtim bashkëveprojmë me shumë njerëz të ndryshëm. Bisedë, flirtoj, shkoni në disa data të, kënaqeni, dhe kush e di, ndoshta 'një' juaj është vetëm rreth qoshe tjetër.

 


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio