Është Online Dating Për humbesit?

Rifreskimi i fundit: Maj. 29 2020 | 2 min lexuar

Nuk është një epidemi ndodh në shoqërinë e shpejtë paced e sotme — ne jemi të gjithë të humbur njëri-tjetrin me jetën tonë kaq të rëndësishme dhe janë me të vërtetë në gjendje të lidh romantike. Çfarë ndodhi në ditët e thjeshta të shkollës së mesme kur ne kishim për të rrahur djema off prej nesh me shkopinj:)?

Mirë, Realiteti është në një moment shumë nga ata djemtë u martua, u zhvendos në një vend tjetër, kryer një krim, ose kuptuan se ishin homoseksual — kështu që kërkimi për z. E drejtë është më e vështirë se kurrë. Pishinë e beqarëve të drejtë është duke u zbehta me shpejt se kurrë-kurdisur bombat tona kohore.

Me këto fakte e ndezur ju në fytyrë – a keni konsideruar duke u përpjekur online takim? Kjo është një mënyrë shumë e lehtë për të rritur në mënyrë dramatike madhësinë e asaj dating pishinë me disa klikime të miut.

Tani unë e di se çfarë jeni duke menduar. Online Dating britmat dëshpërim. Zgjidhja e fundit. Loserville! Por unë nuk mendoj kështu. Dhe arsyeja pse është për shkak online takim ka një të ardhur një rrugë të gjatë.

Ajo nuk është më ky forum klandestine në internet për një bandë e gënjeshtarëve dhe burrave të martuar për të gjetur femra nuk dyshon për të pre mbi. A Jo – tani i rregullt, pune, teke frustruar janë në kërkim për dashuri në internet dhe gjetjen e suksesit. Të gjitha grupmoshave. Të gjitha garat. Të gjitha fetë. Nuk është një shërbim online dating për të gjithë! Pra, nuk është me të vërtetë nuk ka arsye për të mos dhënë atë një provoni.
Vetëm disa rregulla për të maksimizuar përvojën tuaj…

1. Vetëm për shkak se ju të gjeni dikë që ju janë të pajtueshme me internet nuk do të thotë se ju e dini ata ende. Trajtojnë çdo dhe të gjitha marrëdhënieve të reja online me kujdes dhe sens të përbashkët.

2. Të lejojë veten për të provoni këtë me një mendje të hapur. Nëse ju mendoni bruto për atë që ju po bëni, ajo do të vijnë të gjithë kur ju po takohen burrat. Get drejtën mendjen tuaj:)

3. Tregoi janë të afërt me atë që ju po bëni dhe sidomos në qoftë se ju merrni përvojë tuaj online offline. Mos lejoni që të ju frikësojnë – por si çdo datë të – të jetë i kujdesshëm.

4. Kur ju keni takuar Mr. E drejtë – merrni në linjë! A nuk e sabotuar veten duke mos ditur kur mjaft është mjaft dhe marrjen në mbi kokën tuaj.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio