Unë shoh dikë I Like – Tani Çfarë?

Rifreskimi i fundit: korrik. 14 2020 | 5 min lexuar

Kështu, ju keni nënshkruar për disa faqet takim dhe kanë gjetur në të vërtetë disa njerëz që ju do të donte për të njohur më mirë… ndoshta edhe data. Çfarë do të bëni tani?

Mirë, ju mund të vihet deri tek profili yt dhe të presin për dikë që të lidhen me ju, por ju ndoshta do të merrni rezultate shumë më mirë në qoftë se ju të marrë iniciativën. Kur ju të gjeni dikë interesante dhe të ndjehen të kërkojnë për të thënë “Hej”, mos të jetë i turpshëm! Ai person mund të duan vetëm për të dëgjuar nga ju. Në fund të fundit, ata krijuan një profil, ashtu si ju, me shpresën e takim dikush. Ju patjetër nuk do të di nëse ju kontaktuar ata dhe për të gjetur jashtë.

Zonja, nuk do të turpërohet – burrat të duan të jenë të ndjekur!

Si ju filloni te kontaktoni?

Mënyra më e zakonshme për të kontaktuar dikush është me një email, një mesazh i menjëhershëm, ose një 'wink'.

Unë rekomandoj duke kursyer mesazheve të menjëhershme deri sa ju keni shkëmbyer një email disa sepse kjo ju jep më shumë kohë për të menduar për atë që ju do të thoni dhe për të marrë një të ndjehen për personin tjetër. Pasi që ju të merrni më të njohur me njëri-tjetrin, atëherë ju mund të filloni të flisni.

Nëse ju nuk keni një anëtarësim të paguar, ju do të më shumë gjasa të jetë i kufizuar për të përdorur 'sy’ ose 'buzëqesh’ apo diçka të ngjashme. Këto janë mesazhet e konservuar që do të thonë diçka si “Nancy është e interesuar në ju” ose “Joe winked në ju”. Sy dhe buzëqesh janë një mënyrë e shpejtë për të thënë hello por në mënyrë drastike të kufizojë aftësinë tuaj për të fyej interesin e dikujt. Kjo e vë shumë presion mbi të paturit e një profili të frikshëm, sepse ajo do të duhet të bëjë të gjitha të folur tuaj për ju.

Email është më i mirë në fillim.

Emailing një datë e mundshme është shumë si flirtim. Qëllimi i email-it të parë është për të marrë ato për t'u përgjigjur, për të hapur një dialog. Ju doni të merrni interesin e tyre por të lënë atë të hapur përfundoi në mënyrë që ata do të përgjigjet përsëri tek ju. Mbani emailet tuaj të shkurtër dhe simpatik. Një tjetër tip: mos dërgoni një breshëri e-mail tek një person, ndiqni ritmin e tyre dhe të përpiqen për të mbajtur lart. (Nëse ata dërgojnë 4 një javë, ju dërgoni 4 ose kështu një javë.)

Pra, si ju shkruani se Email Parë?

Kur iu përgjigjur reklama personale, të përpiqet të jetë, mirë, i pashëm. Shkruani të paktën një paragraf ose dy për veten tuaj dhe çfarë ju pëlqen rreth tyre ose ad tyre personale. Shumë nga parimet e shkrimit të profilit të aplikojnë në email, të tilla si duke qëndruar pozitiv, duke qenë i sinqertë, dhe duke i kushtuar vëmendje për drejtshkrim dhe gramatikë.

Takimi dikush në internet është shumë emocionuese dhe mund të bëjë që ju të ndjeheni si një dashuri e goditi të riu, por të bëjë tuaj më të mirë për të mos tingëllojë si një. Shumica prej nesh janë në kërkim për dikë që është pak më i pjekur, dikush që ka potencial për të qenë një partner të jetës. Kur ju së pari të fillojë të komunikuar me një person, nuk ka asgjë të keqe me flirt, të qenë i lumtur, dhe qesh, por sigurohuni që ai nuk është mbi krye. Edhe, mos filloni duke duke hapur zemrën tuaj, duke i thënë atij apo të saj të gjitha në lidhje me ish-bashkëshortin tuaj apo ish-të konsiderueshëm të tjera. Shmangni duke folur për gjëra personale të tilla si problemet financiare, çështjet e shëndetit, ose histori rreth familjes tuaj jofunksionale. Kjo është një turnoff madh, dhe një mënyrë e shkëlqyer për të trembë dikë larg. Ruaj këtë lloj të flasim për e enjte poker natën e lojës tuaj ose ditë në floktar. Nëse ju jeni një prind i vetëm, pak e bisedës për fëmijët tuaj është e mirë për të thyer akullin dhe për të gjetur gjuhën e përbashkët, por mos harroni ju jeni duke u përpjekur për të ndërtuar një lidhje romantike, kështu që të mbajë atë edhe një minimum.

Gjithmonë të jetë i ndershëm!

Nëse marrëdhënia shkon përpara, e vërteta do të dalë përfundimisht. Është shumë më mirë për të veten deri para në vend se të them një gënjeshtër pa kuptim në fillim, vetëm për të gjetur jashtë dhe kanë një marrëdhënie potencial bie përveç.

Keep it pozitiv!

Gjëja e fundit që dikush dëshiron është që të dërgojë një mesazh të dikujt dhe në përgjigjen, dëgjo të gjitha ato për të kaluarën e tyre të dështuar marrëdhënie, problemet e shëndetit, ose vështirësitë financiare. Ju mund të ndajnë dënim dhe errësirë ​​pasi ju të merrni të dini njëri-tjetrin pak. Ose më mirë akoma, vetëm vënë të gjitha stuff pas jush dhe për të shkuar në. Nuk ka kohë si të pranishëm për të filluar të freskëta!

Diçka kompliment keni gjetur interesante në profilin e tyre.

Kjo është ajo ku është e rëndësishme për të lexuar profilin e personit. Kjo ju jep gjëra për të folur për. Për shembull, në qoftë se ju jeni një grua dhe ju të gjeni një njeri interesant dhe ai ka qen Labrador ashtu si ju, ju mund të thoni diçka si, “Atje. Emri im është Maria dhe kam vënë re në profilin tuaj që ju keni Labs. Unë bëj shumë!” Nga atje, të japë një përshkrim të shkurtër të qenit tuaj, përmend se ju do të gëzojnë të dëgjuar prapa, dhe nënshkruajnë.

Shmangni komentet hapurazi seksuale.

A nuk vijnë më shumë i fortë në fillim me innuendos seksuale dhe të përpiqet të mos komentojë mbi fotografinë e personit. Gjeni diçka pak më shumë 'të thellë’ të komentojë, ndoshta diçka që ata thanë në përshkrimin e tyre.

Gjeni një mënyrë për të vazhduar komunikimin.

Pika kryesore e email parë është për të marrë ato për njoftim ju dhe të përgjigjet përsëri tek ju. A nuk heqë dorë shumë informacion, por tregoni atyre të mjaftueshme për të marrë ata të interesuar. Ju jeni duke u përpjekur për të marrë një bisedë e sipër, kështu duke i kërkuar pyetje është një ide e mirë, për aq kohë sa ju nuk e kërkoni shumë.

Përmend gjërat që ju kanë të përbashkëta, dhe kërkoni një pyetje ose dy për to.

Për shembull, kur ju së pari të fillojë mesazheve me dikë, ju mund të kërkoni, “A ju bëni asgjë fun këtë javë?” “A keni ndonjë plan të mëdha për fundjavë?” Kjo do t'ju ndihmojë të mësoni më shumë për personin pa u dukur me hundë të madhe. Pasi ju keni qenë të komunikuar me dikë të veçantë për një kohë, ju mund të përdorni pyetje të pafajshëm për të parë nëse ju mund të gjeni një hapsirë në kohën kur dy prej jush mund të takohen.

Përpiquni të shmangni letra të gjata me pak detaje që mund të konsiderohen të mërzitshëm.

Keep it në pikë, por të përpiqet të le të personalitetit tuaj të shkëlqejë përmes. Pastaj, një rregull i mirë i gishtit është “komplimente dhe pyetje.” Një kompliment i sinqertë mbi arritjet e personit, Stili i të shkruarit, ose qëllimet e jetës do të thotë shumë.

Këtu janë një çift i mirë, akull-thyer tema motorino:

Nëse jetoni në të njëjtën zonë, koment mbi zonën, apo diçka në lidhje me të. Nëse ju nuk jetojnë në të njëjtën zonë, ju mund të bëni pyetje në lidhje ku ata janë.

Muzika dhe filmat janë gjithashtu një e mirë bisedë-motorino; më të gjithë i pëlqen një lloj të muzikës apo film.

Ndoshta ju shkoi në të njëjtin kolegj apo më mirë akoma, një shkollë rival. Poking fun në shkollat ​​rivale është gjithmonë një mënyrë interesante për të thyer akullin.

Dhe nënshkruani emrin tuaj të vërtetë e parë…

Nëse ju punoni këtë të drejtë, Personi do të ju kontaktojë përsëri. Mbaj mend, edhe në qoftë se ju të merrni një përgjigje, ju do të keni për të mbajtur interesin e tyre. Në email që pasojnë, mbaj bërë pyetje dhe për të mbajtur komplimentuar (duke mbetur i sinqertë dhe pozitiv). Kur ju ndiheni rehat, ju mund të lëvizin për në format më intime të komunikimit si mesazheve të çastit, telefon, dhe përfundimisht, takim personalisht.

Nëse një ditë shkon nga dhe ju nuk keni dëgjuar prej tyre, në vend se të përmbyt kuti postare e individit me mesazhe, të lënë një të shkurtër, Mesazhi i ëmbël që ofron një aluzion të vogël për të nxitur atë që të përgjigjeni.

Mbaj mend…

Mos jepni emrin tuaj të plotë, Adresa personal email, ose numrin e telefonit në këtë email fillestare; prisni deri sa ju jeni të dy të interesuar dhe është e qartë se ajo që po ndodh diku.


Mbrapsht në krye ↑

    © Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio