Udhëtim me makinë me manar tuaj

Rifreskimi i fundit: Maj. 20 2020 | 5 min lexuar

Ti e di se ata duan të shkojnë së bashku – kështu që pse të mos marrin ata?

SHËNDETI PET

Sigurohuni që kafshët tuaja janë të shëndetshme, planifikojë një vizitë me vet tuaj, dhe rinovo çdo të shtëna të cilat janë shkak. Disa Hotele tani kërkojnë që ju të tregoni prova se rekord manar tuaj e shtënë është aktual.
Të jetë i sigurt për t'i dhënë atyre një trajtim të plesht dhe shënoni mjekësi si disa zona mund të jenë të infektuara me pleshtat dhe ticks. Një trajtim i mjekësisë heartworm Rekomandohet që nga mushkonjë-së mund të infektojnë manar tuaj.

Përgatitja
Kontrolloni furnizimet e tyre: (paketë të gjitha stuff tuaj manar në një qese të vogël ku ju mund të merrni atë)
Një treshe dhe jakë, një tag emër manar (shpresojmë se ajo ka një numër telefoni në atë ku dikush do të përgjigjet, një numër telefoni celular është i madh).
Ujë në shishe, dhe një pjatë me ujë (mundësisht lloj që nuk e derdhjes)
Një furnizim i ushqimit të tyre manar, një pjatë dhe ndoshta një lugë, dhe mos harroni trajton
Një furçë manar, manar Shampo qoftë se ju do të ketë shkuar për një javë ose më shumë
Një lodër ose dy, dhe diçka për ta për të fjetur në.
Mos harroni furnizimet e tyre mjekësore:

Çdo Ilaçet
Piskatore për heqjen burrs
Pastrim sy pika
Pluhur Ear
Një pajisje përmbajtje manar (si rripin e sigurisë vetëm për kafshët shtëpiake)
Qese plastike për të ringjallet pas manar tuaj.
Feed manar tuaj një vakt të lehta disa orë para se të largohej dhe pastaj të marrë ato për një shëtitje të gjatë përpara se të filloni udhëtimin tuaj.

CAR sëmundje

Gjëja e parë që të kuptojnë kur kanë të bëjnë me sëmundje të makinave është se në 95% e rasteve ajo është stresi të lidhura dhe jo lëvizje të lidhura. Manar juaj mund të bëjnë një udhëtim makinë me u marrë larg nga shtëpia e tij të parë, ose udhëtime në Vet apo edhe më keq, Kennel. Kështu, nuk është e habitshme e saj se Rides pasuese në një makinë duhet të shkaktoj trauma shumë të fortë mendore dhe fizike të mëvonshëm.
Qëndrim Re-programit manar tuaj drejt udhëtimit në një makinë. Gjeni një park rreth 5-10 minuta nga shtëpia, në mënyrë ideale të keni dikë tjetër në makinë shumë, për të zbutur qen dhe shkëpusin atë nga udhëtim. Mbajtur atë të lumtur gjatë gjithë rrugës në park. Kur në park bëjë të gjitha gjërat të kënaqshme se qeni e do, shkoj të marr topin, dhe ndjekje Frisbee. Qëndrimi në park nuk ka nevojë të jetë i gjatë se…. ashtu si të kënaqshme të jetë e mundur. Pastaj me makinë në shtëpi qen qetësues atë të gjithë rrugën përsëri dhe kur në shtëpi e bëjnë vetëm sa më shumë bujë e qenit si e keni kryer në park. Mbaro sesionin me vakt e tij apo një trajtojnë në qoftë se koha dhe kushtet leje.

Tani manar juaj tani do të shoqërojnë udhëtimin e makinave me kohë të fun.
Travel në bosh. Kjo është një ide e mirë për të mos ushqyer manar tuaj gjashtë deri tetë orë para se të hyn në një udhëtim rrugë. Duke pasur një stomak të zbrazët do ta bëjë atë më pak të ngjarë të vjellë, dhe në qoftë se ai do të ketë të sëmurë, nuk ka ushqim në të vjellat, kështu të paktën është më e lehtë për të pastruar. Dhënia e ujit tuaj manar, megjithatë, nuk do të mërzitur stomak e tij dhe mund të bëjë atë më të rehatshme.

Ose të vënë në një çerek-tank. Ndërsa disa kafshe të udhëtojë më i mirë me stomak bosh, të tjerët do të ndjehen më të rehatshme pasi të hahet një vakt të vogël. Disa kafshë shtëpiake duhet vetëm pak ushqime në stomakun e tyre për të ndihmuar të mbajtur ata nga marrja e sëmurë.

Merrni pushime të shpeshta pushim. Ndërsa disa kafshe mund të udhëtojnë për orë të tëra pa pasur probleme, të tjerët filloni të keni i dobët pas disa milje. Get të dini model manar tuaj dhe të ndaluar të paktën çdo orë ose dy për të marrë një shëtitje të shpejtë për të ndihmuar manar tuaj të merrni e tij tokësore-këmbët mbrapa. Është gjithashtu një ide e mirë për të derdh atë pak ujë, pasi ai nuk mund të ndjehen si të pirë kur ai është në makinë.
Bëhu up-front me të. Nuk është aq shumë lëvizje në pjesën e përparme të makinës, si në pjesën e prapme, kështu që ajo mund të ndihmojë në manar tuaj, nëse ju le të ngasin në sediljen e pasme, por sigurohuni që ato janë në rripin e sigurisë për t'u dukur ose një stelë të vogël që kopset në sediljen e.

Expand horizontet e tij. Pets, si njerëz, janë më pak gjasa për të marrë zënë makina kur ata mund të shikojnë peizazh kalon.
Fiksime poshtë dritareve. Ajrit të freskët është e mirë për këdo që është ndjenjë e një zënë makina të vogël, duke përfshirë qen tuaj ose mace, por nuk e hapur dritaren e mjaftueshme kështu që ai mund të shpëtojë ose të merrni në rrugën e tij kokën jashtë.
Provoni një ilaç lëvizje. Dimenhydrinate (Disa Dramamine) — të njëjtit njerëz drogës marrë për të shmangur sëmundje e makinave — gjithashtu punon për kafshët shtëpiake. Medium për qentë të mëdha duhet të jepet 25 në 50 miligram i Dramamine të paktën një orë para se të udhëtonte, macet dhe qentë e vogla duhet të merrni për 12.5 miligram. Duhet të kontrolloni me veteriner tuaj para se të japë manar juaj çdo produkt medicinal.

PËRGATITJA makinën tuaj
të krijojë një vend ku manar juaj mund të ngasin në mënyrë të sigurtë dhe ende shohin nga dritarja, dhe të jenë në gjendje të jenë të prekur nga ju. I ulur në prehër tuaj, ndërsa ju jeni të makinës nuk është ide e mirë. Ata do të duhet qasje në ujë të tyre, si dhe.

Një batanije ose një shtrat të butë manar do të jetë i madh në mënyrë që ata të ndihen si në shtëpi.

Mos harroni pajisjen vetëpërmbajtje, ju nuk doni ta fluturon nëpër xhami në qoftë se ju keni për të ndaluar papritmas.

Nëse cat juaj është duke udhëtuar me ju bëjë një vend për të pjellë kotele. Behind vend front punon edhe në disa makina. Së pari vë poshtë një copë plastike (një qese plehra do të bëjë).

Udhëtim në autostradë
Shanset janë manar juaj do të fle nëntëdhjetë përqind të kohës kur ata nuk janë në kërkim nga dritarja ose duke marrë kafshë shtëpiake nga ju.

Ju duhet për të ndaluar çdo 2 në 3 orë për të le të Fido zgjas këmbët e tij.

ASNJEHERE lënë ato vetëm në makinë
Makina moderne janë praktikisht ajër të shtrënguar dhe një manar lënë vetëm në një makinë është në rrezik për të mos marrë ajër të mjaftueshme, ose që vuajnë nga të nxehtit. Edhe pse temperatura e ajrit është vetëm 70 diplomat e një makinë në diell mund të merrni shumë të nxehtë.

Gjatë natës në një motel
Shpresojmë keni kontrolluar faqen e internetit Pet Travel dhe rezervuar një hotel manar miqësore apo motel në internet. Nëse hotel / motel akuzat një tarifë manar paguajnë atë, nuk do të përpiqet për të fshehur manar tuaj, ju do të kalojnë gjithë natën shqetësuese në lidhje me duke u zbuluar.

Kur ju arrijnë të kërkoni për një dhomë të katit përdhes e afërt një zonë ku ju mund të marrë një shëtitje me Fido. Qendra Oborri nuk është vendi i duhur. Sigurohuni që të marr pas manar tuaj në mënyrë që hotel / motel do të mbetet i përkëdhelur miqësore.

Shumica strehim kërkoj që ju të mos lënë manar vetëm në dhomë për arsye të dukshme. Ju mund të keni për të porositur marrë jashtë ose shërbim në dhomë, ose në qoftë se ajo është e ftohtë të mjaftueshme për manar tuaj të jetë lënë në makinë për një orë e gjysmë ose kështu që ju mund të shkoni jashtë për darkë dhe të marrë ato së bashku. Ju mund të gjeni edhe një restorant manar miqësore, shikoni për vende me zonat në natyrë shtrojë si kafenetë trotuar.
Ju keni ardhur në destinacionin tuaj
Trego manar tuaj rreth shtëpisë së tyre të re, ku ju keni vendosur ushqimin e tyre, ujë, dhe krevat.

Nëse manar juaj është një mace, treguar atyre vendndodhjen e kuti kotele mbeturinave. Fido do të duhet të dini se ku ai është menduar për të shkuar, si dhe.

Ju tani jeni gati për të shijuar pushimet tuaja në shoqërinë e mikut tuaj më të mirë.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio