Më i lartë 10 Gabimet foto

Rifreskimi i fundit: Aug. 12 2020 | 3 min lexuar

Në vijim listë të pakuptimta u përpilua nga intervistat me të gjatë-kohë daters online dhe drejtuesit e biznesit dhe stafit mbështetës të disa shërbimeve të mëdha online takim. Çfarë është vijë fund? Pjesa më e rëndësishme e online takim është se si ju trajtojë aktin e thjeshtë të përfaqësojnë veten me Foto.

1. Jo postimi një foto në të gjitha. Jo postimi një foto në të gjitha është ndoshta gabim më serioz. Ju duhet të keni diçka për të fshehur në qoftë se foto e juaj është një hapësirë ​​bosh. Besimi ne, gjithkush mendon kështu. Dhe kjo frazë i verdhë “kërkoni për foto tim” është fryrë goxha i çalë këto ditë. Duke e përshkruar veten në fjalë është i çalë, shumë.
Online dating gabimet foto - Më i lartë 10

2. Posting një foto që është më shumë se 2 ose 3 vjeç. Nëse ju jeni shumë shumë më i vjetër se fotografinë tuaj e keni kryer mëkatin e “rruajtje moshës” në internet. Kjo është e garantuar për të vënë lidhjen tuaj në tokë të lëkundur që nga fillimi dhe është zakonisht një çast “merren shkelës.” Ndonjëherë pyes veten pse se data dytë nuk ndodh kurrë? Kjo është një bast i sigurt se ata nuk do të ju tregojnë nëse ju “mosha rruhet”.
Online dating gabimet foto - Më i lartë 10

3. A është kjo shifër pak në sfond ju? Nëse imazhi juaj është aq i vogël që ju nuk mund të shihet qartë se ju duhet të jetë poligon-i shëmtuar apo keni diçka për të fshehur. Teh. Merrni një foto të vërtetë të vetes. Ne kemi parë tashmë Yosemite – personalisht.
Online dating gabimet foto - Më i lartë 10

4. Kompromentuar duke përdorur një foto me një shprehje të çuditshme apo budalla. Nëse vetëm në mënyrë të drejtë mbyll, kinda’ foto qartë se ju keni për veten duket si ju vetëm ndjeu diçka nuk mund të përmendet, është koha për një fotografi më të mirë. Edhe proza ​​nga Shekspiri në profilin tuaj nuk mund të kapërcejë përshtypjen e tmerrshme e parë e krijuar nga një i dehur, apo më keq, se dreaded “dre në fenerët” shikoj.
Online dating gabimet foto - Më i lartë 10

5. Është se ju – apo është ai në të majtë ju – apo është ai në sfond ju? Pse jeni puthur atë njeri të çuditshme-looking në faqe? Kush është ai njeri me dorën e tij në gomar tuaj? Janë ato prindërit tuaj? Nëse ne duhet të mendoj ose në qoftë se ju keni për të shpjeguar atë në tekstin e profilit tuaj, është tepër vonë. Përpiquni të shmangni postimi një foto me njerëzit më shumë se ju në të, veçanërisht nëse personi tjetër(s) janë të gjinisë së kundërt, edhe në qoftë se ju mendoni foto prej jush është i mirë.
Online dating gabimet foto - Më i lartë 10

6. Fluturim e atyre syze dielli. Duke shkuar inkonjito jemi ne? Playing Joe Hollywood?Veshur syze dielli vetëm sugjeron që ju të keni diçka për të fshehur.
Online dating gabimet foto - Më i lartë 10

7. Youat partisë, kreu flak prapa në të qeshura, birrë në dorë, havingso shumë fun ju na bëni vjell. Nuk është se ne besojmë se ju getdrunk dhe parti 5 netë në javë, por pse duhet të marrin shansin.
Online dating gabimet foto - Më i lartë 10

8. Besuar nënën tuaj ose vëllain t'ju tregojë se cilat foto ju shoulduse internet. Nëna jote mendon edhe foto juaj goofiest looksabsolutely simpatik. Pamja juaj është i njëanshëm, shumë. Që i preferuar photothat mendoni duket me të vërtetë, nuk mund të vërtetë të mirë. Në vend të kësaj, pyesni someoneof seksit të kundërt që ju të gjeni tërheqës cila photos ju shoulduse internet. Kjo është masa e vetme më e saktë e photo'seffectiveness tuaj. Përse? Sepse kur ju postoni foton tuaj në internet, you'llbe impressing e njerëzve vetëm të tillë – apo jo impressing ato – një thousandtimes një ditë.
Online dating gabimet foto - Më i lartë 10
9. Showingtoo shumë të lëkurës. Kjo do të merrni ju vetëm përgjigjet e gabuara nëse është grua you'rea, dhe zakonisht nuk përgjigjet në të gjitha nëse ju jeni një njeri. Ka areexceptions, por jo shumë.
Online dating gabimet foto - Më i lartë 10

10. Duke përdorur snapshots tuaj mutit sepse ju mendoni se duke përdorur professionalphotos është “cheating”. Duke përdorur cilësinë profesionale photosis parë gjë ekspertët online dating ju sugjerojmë të bëni nëse ju takeyour online takim seriozisht. Ju me siguri nuk i besojnë shëndetin tuaj,vizioni juaj apo edhe prerje flokësh tuaj për një amator. Pra, pse besoni imazhin tuaj online në një? Duke bërë një përshtypje të qëndrueshme të parë me professionalphotos është një mënyrë e ndjeshme për të vënë fytyrën tuaj më të mirë.
Online dating gabimet foto - Më i lartë 10


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio