5 Ide për të Regenerate Romance

Rifreskimi i fundit: Maj. 27 2020 | 3 min lexuar

Marrëdhëniet e reja janë gjithmonë emocionuese, argëtim, dhe i pasionuar. Megjithatë shumë përvojë një venitje e romancë dhe pasion si kohë zhvillohet. Nëse ju shikoni shenjat në fillim të mjaftueshme, atëherë këtu janë pesë gjëra që ju mund të bëni për të ngre kokën lart romancë dhe rigjenerimin shkëndijën:

1. Shënime Sekret

Provoni duke lënë shënime pak dashuri në vende të papritura për partnerin tuaj për të gjetur në momente të rastit gjatë gjithë ditës së tij ose të saj. Drop një mesazh në çantë partnerit tuaj para se kreu jashtë për punë, ajo do të shndrit deri ditë pune e tyre dhe t'i bëjë ata të shikojnë përpara për të parë ju pas punës. Vendos një letër të shkurtër dashurie në bagazhin e tyre para se ata të nisen për një udhëtim, lënë ata të dinë që ju do të humbasë ato dhe nuk mund të presim derisa ata të kthehen në shtëpi. Shkruani "të dua’ ose vizatoni një zemër në avull në pasqyrë banjo për herë të ardhshëm partneri juaj merr një dush. Pin një shënim në xhami e të dashur makinën e dikujt për herën tjetër ata kanë për të drejtuar një porosi.

Shkuarja milje ekstra nga Subtly kujtuar tjera të rëndësishme tuaj pse ato janë të rëndësishme për ju mund të jetë një ndihmë e madhe kur duke u përpjekur për të rindërtuar romancë në marrëdhënien tuaj. Ju jo vetëm që do të le personi tjetër e di që ju jeni duke menduar rreth tyre, por ju do të qëndroni në mendimet e tyre gjatë gjithë ditës, si dhe.

2. Get More Fizike

Mos harroni fillimin e marrëdhënies tuaj? Shanset janë që ju dhe partneri juaj të ishin të gjithë njëri-tjetrin, mbajnë duart në çdo rast, duke thënë gjatë, lamtumirën pasionuar në fund të një datë të, dhe hugging njëri-tjetrin në çdo rast. Ringjallë ditët e vjetra duke u më i dashur me partnerin tuaj. Të arritur jashtë dhe të mbajë duart me partnerin tuaj si ju ecni nëpër rrugë, luajnë footsies nën tavolinë në darkë, dhe të japë një të dashur një natën e mirë të gjatë tuaj puthje në fund të datave tuaj.
Getting më e ashpër me siguri mund të ndihmojë në ringjalljen romancë që është pakësuar. Shanset janë, partneri juaj do të marr mbi sinjalet tuaja dhe përgjigjet nga ana e tij me dashuri dhe romance.

3. Shkoni në një udhëtim për dy

Është shumë e lehtë që të le jetën e përditshme të marrë në mënyrë të një marrëdhënie romantike. Ndonjëherë ju sinqerisht të ndjehen si ju nuk keni kohë për romantizëm. Një mënyrë e madhe për të marrë larg nga të gjitha dhe të përqëndrohet në rindërtimin t'ju marrëdhënie është duke marrë një udhëtim së bashku. Plani një pushim apo fundjavë largim (në varësi se si shumë kohë ju duhet për të këmbimit) që përfshin një shumë të kohës private relaksim dhe një në një ndërveprim. Ndoshta një fundjavë në një banjë ose një javë në një ishull tropikal do të bëjnë mashtrim.
Nëse ditë në jetën e përditshme është e shkëputur ju larg nga partneri juaj, shpëtojnë distractions nga fjalë për fjalë duke marrë larg nga të gjitha. Ajo mund të bëjë marrëdhëniet tuaja një botë të mirë dhe të pushojnë të dy prej jush. Ju do të shpenzojnë kohë të fokusuar në njëri-tjetrin, nuk e fokusuar në punën, shkollë, ose çështjet familjare.

4. Dërgo Dhuratë

Mbaj mend, vetëm për shkak se ju keni snagged djalë tuaj apo vajzë, nuk do të thotë që ju mund të ndalet wooing atë apo të saj. Disa burra dhe gra duhet të romanced vazhdimisht në një marrëdhënie në mënyrë që të ndjehen të dashur dhe i dëshiruar. Bëni partneri juaj të kujtuar ditët tuaja rrotull duke i dhënë atij ose asaj një dhuratë e vlerësimit. Dhuratat nuk duhet të jetë i përpunuar në qoftë se ju nuk keni buxhet për këtë. Një çokollatë u rrit, një xhingël vogël pak, ose një CD e bërë nga këngët tuaja të preferuara të dashurisë mund të bëjnë mashtrim.
Sigurisht një marrëdhënie të fortë shkon përtej sendeve materiale dhe dhurata, por, nëse romancë është ajo që ju jeni duke kërkuar për të rindërtuar, një dhuratë mund të jetë ajo që ju nevojitet për të marrë ato ndjenja lovey dovey rrjedhin përsëri. Mos prisni derisa një vjetorin apo ditëlindjen ose. Një dhuratë për asnjë arsye të dukshme paketat më shumë ndikim sesa një dhuratë e pritshme.

5. Filloni Dating Përsëri

A Jo, Unë nuk do të thotë të dalë dhe për të gjetur dikë të ri. Unë do të thotë, marr një tuaj të dashur jashtë në datat përsëri. Çiftet që kanë qenë në një marrëdhënie për një kohë shumë të gjatë, sidomos të atyre që jetojnë së bashku, shpesh harrojmë se si datat e fun mund të jetë. Ata do të marrë në një ulluk të bërë gjë e tyre normale ñ shkojnë jashtë për restorantin e tyre tipike për darkë, marrë me qera filma, ose duke shkuar jashtë për akullore ñ por nuk nënvlerësojnë fuqinë e një date të vërtetë kur u përpjekur për të rindizen romancë.
Në fillim të një marrëdhënie, shumë çifte të gëzojnë të shkojnë jashtë dhe duke bërë gjëra të reja së bashku. Ajo është e bukur dhe emocionuese për të shkuar në datat në vende ku nuk kanë qenë së bashku. Provo dhe të bëjë këtë përsëri. Jo vetëm do të shkojnë në datat në vende të reja dhe në aktivitete zbavitëse së bashku të ndihmuar në rindërtimin romancë, ajo gjithashtu do të ndihmojë në krijimin e herë e reja të paharrueshme së bashku për të rikujtoj për më vonë.
Mbaj mend, Marrëdhëniet duhet të ushqehen vazhdimisht dhe mori pjesë në në mënyrë që të mbajë gjallë dhe i lulëzuar romancë. Këto pesë këshilla mund të ju ndihmojë të ndezë ato ndjenja romantike përsëri, por vëmendje të vazhdueshme me partnerin tuaj dhe duke qenë të vetëdijshëm për statusin e marrëdhënies tuaj në çdo kohë të dhënë është e nevojshme për të mbajtur ato ndjenja të ngrohta djegia brenda jush dhe partnerit tuaj.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio