Top Pesë Online Safety Dating Tips

Rifreskimi i fundit: korrik. 10 2020 | 3 min lexuar

Ashtu si në tradicionale takim, online dating ka kryer me të një rreziqe pak. Ka gjithmonë do të jenë njerëz atje me qëllime të këqija ose të dëmshme. Ndërsa disa shërbime online takim kanë zbatuar të shqyrtimit dhe të sigurisë masa për të pastruar disa kriminelë ose njerëz të martuar, kjo asnjëherë nuk është i pagabueshëm, dhe kjo është plotësisht deri në individin për të marrë masat e sigurisë në duart e tyre.

Këtu janë pesë këshilla online të sigurisë dating që janë jetike për të mbrojtur veten kur takim online:

1. Bëni llogarinë tuaj email anonim. Përdorni një email shërbim falas e llogarisë si Hotmail apo Yahoo! për të krijuar një llogari të postës elektronike që nuk i jep ndonjë informacion personal. Mos përdorni punës adresën e emailit ose një adresë që tregon emrin tuaj të plotë kur të komunikuar me online takim ndeshjet. Edhe, nuk i japin jashtë-mail adresën tuaj shumë shpejt. Ka disa njerëz atje që përdorin shërbimet online takim për të mbledhur adresat email nga teke të pafajshëm në mënyrë që ata të mund të dërgojë mesazhe Spam.

2. Jepni numrin tuaj të telefonit celular në vend se numrin tuaj në shtëpi, kur në fazën e thirrjes telefon e online takim. Nëse ju janë të shënuara në librin e telefonit, duke i dhënë nga numrin tuaj të telefonit në shtëpi është praktikisht e njëjtë si duke i dhënë nga emri dhe shtëpi të plotë adresën tuaj. Me teknologjinë internet, ajo është e lehtë për të shtypni një numër telefoni në shtëpi në Google, dhe, nëse numri është radhitur, emri dhe adresa juaj do të shfaqen së bashku me numrin e telefonit. Ju mund të jetë duke i dhënë më shumë informacion se sa ju mendoni se ju jeni.

3. Takohen në një vend publik në disa datat tuaj të parë. Një vend publik garanton një nivel më të lartë të sigurisë dhe të sigurisë si do të ketë disa dëshmitarë përreth dhe data juaj nuk do të dinë adresën tuaj në shtëpi. Është gjithashtu një ide e mirë për të treguar një mik ku ju do të jetë dhe kur ju do të jenë të kthyer, vetëm në rast.

4. Gjithmonë të jetë i lodhur e të gjithë të kërkuar për para. Nëse dikush ju komunikuar me anë të një shërbim online dating fillon duke kërkuar ju për të holla para se të takohet, ju mund të pothuajse të garantojë se ata janë artistë scam. Nuk janë agjencitë ìRussian Brideî atje duke u përpjekur të scam njerëzit që nuk dyshon nga e para nga të pasurit gratë (nganjëherë gratë as nuk të vërtetë ekziston) kërkojë para nga njerëzit për fluturime jashtë për të parë ata, vetëm të zhduket pasi ata të marrin paratë. Nuk ka asnjë arsye se online takim duhet të përfshijë duke i dhënë para për të personit tjetër. Nëse ju doni të vizitoni Iveta në Slloveni, fluturojnë jashtë për të parë të saj, nuk verbërisht të japë paratë e saj.

5. Trust gut tuaj. Nëse instinkt tuaj gut ju tregon se një djalë apo vajzë nuk është e thënë të vërtetën, ka qëllime të këqija, ose do të përfundojë dëmton ju, dëgjoni atë instinkt. Nëse vëreni ndonjë flamuj të kuq, të tilla si të ngutshme për të dhëna personale shumë shpejt, këmbëngulur për t'ju marr në shtëpinë tuaj për datën e parë, apo tendenca posesive edhe para se të takohen, mendoj dy herë për ndarjen numrin tuaj të telefonit, adresën e-mail, ose veçanërisht adresën e shtëpisë. Gjithashtu mbani një sy jashtë për dikë që tashmë mund të jenë të martuar. Nëse ata nuk duan që ju të telefononi, nuk do të japë detaje në lidhje me stilin e jetës së tyre, dhe të përpiqen për të mbajtur gjithçka të fshehtë, ekziston një mundësi që keni të bëni me një person të martuar.

Mos harroni se edhe pse disa vende takim tout kontrolle sfond, ju keni për të qëndruar në roje tuaj. Njerëzit mund të kaloj nëpër të çara kontrolloni sfond kështu që nuk e le kontrollet penale dhe martesë të ju jap një ndjenjë të rreme të sigurisë. Online Dating mund të jetë një mënyrë e sigurt dhe argëtim për të përmbushur njëshe të cilësisë, por kurrë të marrë ndonjë gjë për të dhënë dhe gjithmonë mbani roje tuaj në fillim.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio