Si të jetë e sigurt Dating

Rifreskimi i fundit: prill. 01 2020 | 4 min lexuar

Megjithatë ju pëlqen të bëni atë, Dating është një lojë e rrezikshme. Mos folur për të huajt mund të jetë këshilla të shëndosha për të dhënë për fëmijët, por si një strategji për të ndaluar të qenë i vetëm, ajo ka të paktën një pengesë të dukshme. Nëse nuk doni të martohet kushëririn tuaj, gjetur dikë për të zgjidhur poshtë me do të përfshijë duke e bërë kontaktin me sy me të panjohur, i angazhuar ata në bisedë dhe përmbushjen ato një-në-një.

Ka dy rreziqe të dukshme këtu. E para është se miku juaj i ri mund të duket të jetë një njeri magjepsës i plotë por në të vërtetë mund të jetë një feminist me gjak të ftohtë me një rekord të zemrës thyerjes. Ata do të mendojnë asgjë për t'ju çuar në, duke luajtur lojëra dhe shkelur mbi emocionet tuaja. Kjo është mjaft e keqe dhe ju keni pasur mjaft e mundshme njerëz si që tashmë.

Rreziku i dytë është edhe më keq, edhe në qoftë se ajo është një e rrallë e madhe marrëveshje. I huaj tërheqës që ju të takohen në bar në të vërtetë mund të jetë një i dënuar u arratis nga sanatorium lokale. Në vend të gjetur dikë që ju bën të ndjehen të sigurt dhe të sigurt për pjesën tjetër të jetës tuaj, ju vini dikush up që do të vënë sigurinë tuaj në rrezik dhe të kërkojë nga ju për të marrë një seri të vendimeve të gjykatës dhe sistemet e alarmit të reja.
Edhe pse shanset e dikush takim si ky online është jashtëzakonisht i vogël, ajo është me vlerë duke bërë përpjekje që të jetë i kujdesshëm. Në këtë kapitull, ne do të flasim rreth asaj se si për të rri të qartë të këtij grupi të dytë dhe të qëndrojnë të sigurt online.

Shkurtimet anonimatit dyja Ways

Kur takoni dikë në një bar, fillestar marr-up është aq shumë një kontroll të sigurisë si ajo është një check-out. Nëse keni vend dikush tërheqës ulur vetëm në tavolinë pranë tuajat, para se ju edhe për t'u dhënë atyre një sy para se të bëni çdo lloj kontakti në të gjithë ju respektojnë ato për disa minuta për të parë se si ata sillen me kamerierë, vetë ose me njerëzit që kalojnë nga. Nëse ata janë të pasjellshëm, arrogant ose vetëm çiltër i pakëndshëm, kjo nuk ka rëndësi se sa e një shikues ata janë, ju jeni ende do të shikojmë drejtë në nga. Vetëm në qoftë se ju jeni i sigurt se ata janë normal, qeniet njerëzore qytetëruara ju të përpiqet të bëjë kontakt me sy, shembur guxim të përballen dhe të bëjë lëvizje tuaj.

Dhe një herë ju bëni bënte atë veprim, ju jeni gjithmonë në kërkim jashtë për sinjale të vogla që ju tregojnë se personi që ju jeni duke folur për të është më pak se normal. Nuk janë të gjitha llojet e të dhëna për t'ju ndihmuar të bëni atë: dikush dresses të mënyrë, mënyrë që ata të flasin dhe gjuha e tyre e trupit për të përmendur vetëm disa dhe vëreni të gjitha prej tyre edhe pa e kuptuar se ju jeni duke kërkuar për ta.

Një kapelë lopar dhe një zvarritje e fjalëve Texas për shembull, t'ju them menjëherë se ku dikush është nga dhe ku ata qëndrojnë në ndarje kulturore të vendit. Flokët e zbardhura dhe dënimet që përfundojnë me "tip’ t'ju them shumë të njëjta. Twitches nervor, roaming duart dhe i veçantë kruarje të gjithë thonë diçka për personin që ju jeni duke sizing deri dhe të ju ndihmojë të marrë një vendim në lidhje me nëse ju duhet të bëjë një datë ose të bëjë një justifikim.

Personalisht, ju keni marrë një ton të sinjaleve të ndryshme që të ju tregojnë shuma të mëdha në lidhje me personin që ju jeni duke menduar për të biseduar për.

Online, ju keni marrë asgjë për të shkuar në, por ajo që personi vë në profilin e tyre dhe shkruan në adresën e tyre.

“Ndryshe nga marrëdhëniet në jetën reale ku ju keni disa ide të asaj një person drives, atë që ata me të vërtetë të duken si, se si ata jetojnë, etj, online ju keni asnjë nga që,” thotë Lisa Hupman, një cyberdater veteran i cili të ngritur WildXangel.com, një faqe interneti që paralajmëron daters të tjera në lidhje me rreziqet në online takim. “Ju jap më shumë besim se sa është në të vërtetë për shkak sepse ju nuk kanë zgjidhje.”

Dhe arsyeja që ju nuk keni zgjidhje-apo më saktë, pak zgjedhje-lidhje me nivelin e besimit që ju japin është se mjeti kryesor që ju mbron në internet është e njëjta gjë që mbron Nutcase rastit që endet në Web: anonimitet.

Nuk ka asnjë mënyrë për dy njerëz që të shkëmbyer email në internet të dinë identitetin e vërtetë të popullit ata janë shkruar në. Email ju merrni tokat në një postë të vendosura në faqen e internetit.

Emri që ju zgjidhni është një që ju të krijojë dhe duhet të ketë asnjë lidhje me identitetin tuaj të vërtetë.

Për sa kohë që ju nuk e le të patundshme juaj, Emri i plotë kaloj jashtë para se ju keni ndërtuar një shumë të caktuar të besimit, ju filloni një marrëdhënie online mbrojtur plotësisht nga fakti se personi që shkruan për ju nuk ka asnjë ide se kush jeni, ku ju jetoni apo se si ata mund të merrni të mbajë të ju jashtë faqes.

Kur ju sot në internet, dating identiteti që e bën në kërkim ekziston vetëm në internet. Ka një pengesë e plotë midis vetë tuaj online dhe reales ju dhe kjo pengesë është mbrojtja tuaj më të mirë kundër çdo Wacko ju mund të jetë i pafat të mjaftueshme për të përmbushur internet.

Nëse ju keni fat i keq për të përmbushur një i krisur në një vend takim, sa kohë që ju keni mbajtur identitetin tuaj një sekret, nuk ka asnjë mënyrë që ata mund të ju mërzit në jetën e vërtetë.

Sigurisht, që punon për ta shumë. Sepse nuk ka asnjë mënyrë për ju për të kontrolluar identitetin e dikujt që ju të takohen në internet, ju keni marrë asnjë ide nëse mjeku që ju ka dërguar një email marrë certifikatën e tij ose të saj diplomë nga Harvardi, si ata pretendojnë, ose urdhëruar atë nga një faqe interneti në Rumani. Ju keni marrë asnjë ide nëse ata janë me të vërtetë duke punuar për Korpusin e Paqes për dy vitet e fundit apo shpenzuar që mailbags kohë të qepura në një burgun shtetëror. Dhe ju keni marrë asnjë ide nëse personi i cili e përshkroi veten si i pasionuar do të ju lënë vetëm një herë ju tregoni atyre se ju nuk jeni i interesuar ose sorollatem jashtë derën tuaj përpara duke pritur për ju për të ardhur në shtëpi nga puna.

Do të ishte mirë sikur të kishte një listë e plotë që ju mund të shkoni nëpër kur ju i përmbushni dikush në internet. Nëse ata e përmendura 'thika’ më shumë se tri herë në email parë, ju mund të shënoni një kuti. Nëse ata përmendën se ata shërbyen dënime të shumta për krime të dhunshme, që do t'ju bëjë të shënoni një tjetër kuti. Nëse ata folën për miqësinë e tyre me Unabomber që do të godasë ata jashtë.

Por nuk është aq e lehtë.

Mënyra më e mirë për të mbajtur veten të sigurt në internet është për të ndjekur tre rregulla të thjeshta: mbani anonimitetin tuaj për aq kohë sa të jetë e mundur; mos harroni se nëse diçka ndjehet e gabuar, ai ndoshta është; dhe prerë ato të shpejtë dhe plotësisht sa më shpejt që ju erë si peshk diçka.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio