Gjashtë flamuj Kuq To Spot On The First Date

Rifreskimi i fundit: qershor. 30 2020 | 3 min lexuar

Kur është fjala për datën e parë, nuk mund të ketë presion të madh që lidhen me të. Çfarë duhet të veshin, ku të shkojnë dhe madje çfarë të flasim për. E gjitha mund të jetë pak e madhe. Megjithatë, ka disa sjellje shumë të rëndësishme që ju duhet të jetë në vëzhgim për në datën e parë. Unë jam duke folur në lidhje me flamurin kuq shenja paralajmëruese dreaded.

Është e kuptueshme që të jetë nervoz në datën e parë, kështu që unë nuk jam duke thënë se ju duhet të analizojë çdo dënimit dhe ato të lëvizjes data bën tuaja, por ka disa breakers mëdha marrëveshje të jetë në vëzhgim për.

Texting Gjatë Data

Unë e kuptoj që ne tani jetojmë në një shoqëri të rëndë të teknologjisë, por vetëm vënë telefonin larg. Texting gjatë data është vetëm e tillë një gjest i vrazhdë. Asgjë nuk e bën dikush të ndjehen si ata janë shumë të jointeresant për të dëgjuar se texting gjatë datën tuaj. Tekstet e juaj me miqtë tuaj mund të presim pak orë. Pra, kur ju kreu jashtë për atë datë të parë, vënë telefonin tuaj në të heshtur dhe të lënë atë në xhep apo çantë për pjesën e mbetur të datës. Nëse ata nuk janë në gjendje për të vendosur telefonin e tyre mënjanë në datën e parë, më shumë se sa ka gjasa që ata kurrë nuk do të vënë telefonin e tyre poshtë.

Too seksualisht agresive

Ka një ndryshim midis të qenit koket dhe duke u explicated seksualisht. Marrja e disa komente të pafajshëm është e mirë (të tilla si shkurtimisht plotësuar veshje tuaj ose pamjen), por nëse ata fillojnë të bëjnë komente më të turpshme, ju duhet të rivlerësuar datën tuaj. Gjithkush pëlqen të të plotësohet, megjithatë duke pasur dikush kërkoj me duar këmbën tuaj dhe të ju tregojnë se sa keq ata duan të marrin ju në shtëpi është vetëm e parehatshme. Nëse jeni duke kërkuar për një marrëdhënie afatgjatë, ju doni një datë që është duke u përpjekur për të marrë të dini ju dhe jo të fokusuar vetëm në marrjen e ju në shtrat.

Menjëherë Kritik

Kjo nuk është një shenjë e mirë nëse data sapo ka filluar dhe ai / ajo është tashmë kritikuar ju. Shembuj: në qoftë se ju vetëm të ardhur nga palestër dhe të informojë data juaj e kjo dhe atje përgjigje është diçka si "Oh, kështu lloj QE juaj një person. Total rat palestër?"Ose kur të mbërrini për të përmbushur datën tuaj që ata të kritikuar atë që ju vishte. Nëse ata janë kritikuar ju këtë herët, është e mundshme që model do të zgjasë dhe do të jetë vazhdimisht gjykues i zgjedhjes suaj.

Talking Way Too Much për veten

Një bisedë e mirë zakonisht përbëhet nga shkëmbimet e ndara në mënyrë të barabartë. Ka edhe raste ku në qoftë se ju ose data juaj është i turpshëm, një më shumë po largohet nga ju të dy do të mbajnë më shumë të bisedës, e cila është e mirë. Megjithatë, nëse data është kryesisht një bisedë të njëanshme, ku data juaj vazhdimisht flet për veten e tyre, ai bëhet pak i lodhshëm. Edhe më keq, kur ata të të shkatërrojë, kur ju jeni duke folur për të folur më shumë për veten e tyre. Një datë është një mundësi për të mësuar më shumë për njëri-tjetrin dhe të shohim se si ju lidhë, jo një shans për një monolog se si e mahnitshme dhe të përsosur ju jeni.

Puna dhe Living Situata

Unë nuk jam duke thënë që të mos shkojë në një datë me një person i cili jeton në shtëpi dhe është i papunë-ekonomia është e vështirë këto ditë, është e kuptueshme. Nëse ata nuk kanë pasur të ardhura të qëndrueshme për vite dhe të duket pak a shumë të kënaqur me marrëveshjet e tyre të jetesës në shtëpinë e prindërve të tyre, ndoshta ju duhet të lëvizë. Ju gjithashtu duhet të shqetësohen në qoftë se ata janë në gjendje të ju tregojnë se çfarë saktësisht bëjnë ata për të jetuar. Çfarë është kaq e fshehtë për punën tuaj që ju jeni në gjendje për të të treguar datën tuaj? Ju nuk mund të dëshironi të dini përgjigjen…

Ex Talk

Ndërsa kjo mund të duket e qartë (si data e parë kurrë nuk është një kohë e madhe për të diskutuar marrëdhëniet e mëparshme), në qoftë se ata sjellin ish tyre, kushtoj vëmendje mënyrës se si ata flasin për to. Kjo është në rregull në qoftë se ata vetëm shkurtimisht të përmend ato, por në qoftë se ata të ju tregojnë se çfarë një psiko ata janë dhe se sa ata urrejnë ata, ju me të vërtetë nuk duhet të planifikojnë një datë të dytë. Çdo lloj i bisedës agresive apo mospërfillës rreth partnerëve të tyre të fundit tregon se ata në mënyrë të qartë nuk kanë lëvizur më nga marrëdhënia apo se ata janë vetëm të hidhura dhe mizor, në të cilin rast është për më mirë ju të mos vazhdoni duke parë ato.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio