Gjashtë Rregullat për t'ju ndihmuar Menaxho Pet partnerit tuaj

Rifreskimi i fundit: Mar. 30 2020 | 2 min lexuar

Nëse ju jeni do të datës një pronar i përkëdhelur, ju jeni do të më sot manar pronar i përkëdhelur-së. Nëse ai të jetë trembëdhjetë vit i ngadaltë Retriever i tyre i vjetër Golden apo cockatiel tyre të zhurmshme, çelësi për zemrën e tyre është përmes kafshëve të tyre.

Ashtu si ju do të respektoni martohem tuaj të re dhe kufijtë e marrëdhënies tuaj të re, kështu që duhet të respektojnë kafshët e tyre dhe se si partneri juaj ngre ato.

Nëse ju keni marrë vetëm në një rrotull me dikë që zotëron një manar, të jetë i lodhur i thyer këto rregulla të thjeshta.

NUK përpiqen për të bashkë-prind. Nëse partneri juaj nuk ka mendje se Chihuahua i saj barks në hijet, atëherë as duhet të ju. Edhe në qoftë se ju jeni një trajner i klasit botëror kafshë, kafshët e tyre nuk është e juaja dhe nuk do të jetë derisa ju të keni atë shumë të detajuar dhe të menduar jashtë (me shpresë) bisedë.

NUK përpiqen për të marrë vendin e saj. Marrëdhënia e një personi me kafshët e tyre është një gjë e bukur. Është gjithashtu shumë delikate, të veçantë dhe të fituara vështirë. Nëse data juaj rezervon mëngjeset e saj e hënë për një shëtitje të gjatë me pup e saj, kërkoni për t'u bashkuar e saj me disa kafe, jo për të kaloni atë krejtësisht. Nëse ju kaloni natën në shtëpinë e tyre për herë të parë vetëm për të gjetur se cat e tyre të tepërt fle në krevat, punuar rreth cat. Panairi është e drejtë dhe ajo ishte në atë shtrat të gjatë para jush.

DON "T tall tyre. Dating një zonjë mace? Ka treguar dashurin tuaj fotografi të gerbil e tij për të gjithë ai takohet? A partneri juaj të vishen Chihuahua e saj çdo mëngjes, edhe pse kjo është një djalë? Ky nuk është vendi juaj për të gjykuar. Shanset janë, ju keni disa ritualeve me manar tuaj që duket e çuditshme për to, kështu që të mbajë ngacmim në minimum.

DO përfshijë manar. Kafshët janë shumë të etur për karakterin e njerëzve. Nëse ju mund të merrni në zemërgjerësi të mirë të përkëdhelur, shanset janë pronar i tyre do të ndjekin shembullin. Gjej gjëra që ju mund të bëni së bashku që janë manar miqësore.

MOS përfshijnë juaj manar. Për shumë teke, kafshët shtëpiake janë si fëmijët. Dhe në qoftë se ju doni të shihni nëse e ardhmja juaj është e ndritur së bashku, le kafshët tuaja të takohen dhe të shohim se si ata bashkëveprojnë. Nëse ata nuk e pëlqejnë njëri-tjetrin në fillim, vënë në përpjekje për të marrë ato atje. Jo vetëm do të jetë më e lehtë, ajo do të jetë një mënyrë e madhe për të ju sjellë më afër dy në marrëdhënien tuaj.

DO të bëjë një gjest i madh. Kështu, ndoshta ju nuk doni që të ketë tag tyre të përkëdhelur së bashku në çdo datë të, por përpjekje është ajo që ka rëndësi. Të gjitha partneri juaj duhet të dini është se në qoftë se ju bie në dashuri me ta një ditë, ju do të duan kafshët e tyre, shumë. Të festuar ditëlindjen e tyre, apo blerë ato trajton. Merrni ato në park me veten. Pak gjëra gjithmonë të mbështeteni, por kur është fjala për kafshët shtëpiake, nganjëherë gjërat e mëdha të punojnë edhe më të mirë.

 


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio