The 5 Gabimet e mëdha Dating Kjo Gratë Bëni

Rifreskimi i fundit: Jan. 21 2021 | 5 min lexuar

A jeni të paturit e një kohë të keqe me takim?

A ju duket për të shkuar në rezultatet e datave dhe të bisedoni me shumë njerëz online, por ju kurrë nuk duket për të bërë një lidhje apo takuar njeriun tuaj?

Nëse kështu që është e mundshme që ju jeni duke bërë një ose më shumë nga '5 Gabimet Big Dating'. Këtu janë 5 Gabimet e mëdha Dating se gratë e bëjnë, dhe çfarë të bëni në vend.

1. Qasja Dating Me Një Agjendë

Pra, shumë prej grave klientët e mi qasja takim me një agjendë dhe me të vërtetë punon kundër tyre dhe suksesin e tyre me takim. Ata janë në kërkim për njeriun e tyre, dhe në qoftë se ata nuk e shohin atë menjëherë në ndonjë nga njerëzit që e kontaktojnë ata njeri merr hedhur poshtë menjëherë dhe shlyhen pa shanse për një datë tjetër për të eksploruar lidhjen (apo mungesa e saj) më tej. Dhe në qoftë se ata do të merrni në datën fazën, grua mbart këtë axhendë për datën e tyre, si dhe me më pak se rezultate të kënaqshme.

Kjo mund të duket counterintuitive për të thënë nuk kanë një axhendë kur daton, në fund të fundit me siguri e tërë arsyeja që ne sot është për të përmbushur 'njeriun tuaj të' drejtë? E pra po dhe jo. Në fund të fundit dhe afatgjatë kjo është dëshira, megjithatë ju drastike zvogëluar shanset tuaj për të marrë në atë fazë në qoftë se ju qasje takim me një agjendë. Në këtë fazë në lojë ajo është shumë më mirë për të parë takim për atë që është - një shans për të takuar dhe për të qenë rreth anëtarët e gjinisë së kundërt për kafe, ecën, biseduar dhe kështu me radhë. Ejani në njerëz - IT'S JUST A DATA - jo një intervistë martesë, kështu që le të pushojnë pak dhe trajtojnë atë si të tillë. Kjo është një pikëpamje e tillë joreale të pritet që ju mund të dini nëse dikush është partneri juaj të jetës nga një takim në një mjedis artificial.

Nëse ju e dini qasjen time për takim për gratë ju do të dini unë rekomandoj takim si terapi për shthurje modelet e këqija marrëdhënie. Megjithatë më shumë se ky takim ka për qëllim të jetë kënaqësi dhe të lehta zemre. Nëse ju shkoni me një axhendë për të gjetur nëse ky është burri juaj kjo e vë një ton të presionit mbi gjendjen në tërësi, dhe kjo do të thotë se as ju as data juaj do të jetë në gjendje të çlodhur dhe të gëzojnë përvojë. Ju nuk do të jetë në gjendje të jetë vetë tuaj më të mirë dhe as do ai. Pra, rënie e agjendës dhe të bëjë një të re - të ketë të reja, Përvojat e fun dhe dritë-zemre me njerëz të rinj.

2. Rregulla Men Out shumë shpejt

Si me gabimin e parë më të madh, gabim 2 është një tjetër mënyrë që gratë të xhiruar veten në këmbë kur daton. Shumë gra perëndimore në shoqërinë e sotme janë të sunduar nga "kimi" ata ndjehen kur është fjala për të bërë zgjedhjet e tyre me meshkujt, dhe unë e shoh këtë të marrë ato në të gjitha llojet e kohës probleme dhe prapë kohë. Kimi tenton të jetë një tregues i dobët nëse një njeri do të jetë një partner i mirë për ju. Në fakt kimi intensive është shpesh një sinjal paralajmërimi për gratë që nuk kanë bërë zgjedhje të mëdha marrëdhënie në të kaluarën. Shpesh njerëzit e mirë mund të merrni krejtësisht të neglizhohet për shkak se ata janë të shqetësuar dhe të vështirë në atë datë të parë dhe ata nuk e paketë një grusht në departamentin e kimisë. Për gratë tërheqje mund të rritet me kalimin e kohës me një njeri të mirë. Pra jap se njeriu i vështirë ose i qetë një tjetër shans, në të vërtetë t'i japë atij disa data të shkurtra dhe të shohim nëse ai nuk vjen nga guaska e tij për ju dhe të kthehet në një njeri tërheqës, ndoshta edhe 'njeriu juaj'. Mos u shqetësoni nëse ju mund të imagjinojmë se tani (shih gabim 1).

3. Qasja datës Me Një listë e plotë

Gabim 3 është e ngjashme me gabim 1 dhe vetëm si e dëmshme, nëse jo më keq. Unë e di se shumë gra kanë të besueshëm '' listë të cilësive që ata duan (apo mendoni se ata duan) në një njeri. Nuk ka asgjë të keqe me marrjen e qartë në atë që ju dëshironi në zonjat tuaja ideale partnere, megjithatë le të marrë në realitet me listat tona, sepse disa prej tyre janë marrëzi absolute dhe nuk janë të shërbejnë ju në të gjitha!

Lista është shpesh shumë e gjatë dhe zakonisht ajo ka gjëra në atje që në fakt bie ndesh me veten e tyre! Për shembull, ajo mund të ketë 'i qetë dhe i qetë "të drejtë tjetër të' pasionuar dhe energjik '. Tani unë nuk jam duke thënë se ju nuk mund të ketë të gjitha këto cilësi në një person, është vetëm se normalisht një njeri priret drejt një tjetër. Pra, cila është ajo? Gjithashtu listat tona nganjëherë kanë gjëra për të cilat janë aq i parëndësishëm, të tilla si 'tatuazhe' ose 'muskujt'. Ejani në zonjat! Nuk ka asgjë të keqe në të paturit e preferencave fizike por po ju me të vërtetë do të zgjedhin partnerin tuaj të jetës në qoftë se ai ka bojë mbi trupin e tij? A mendoni se kjo do t'ju sjellë marrëdhënie të mirë për jetën tuaj? Po në lidhje me cilësitë që me të vërtetë rëndësi, të tilla si ndershmëria, besnikëri, mirësi, forcë (i mendjes) dhe kështu me radhë?

Secila grua duhet të vendosë se çfarë është e rëndësishme të saj. Megjithatë kohë dhe prapë kohë unë kam parë listën merrni hedhur jashtë, kur një grua më në fund takohet me partnerin e saj të jetës, dhe ai është zakonisht krejtësisht e ndryshme me njeriun që ajo kishte në listën e saj! Dhe ajo është e lumtur. Kështu që këshilla ime - hedhin nga lista! Ose, në qoftë se ju duhet të keni atë, prerë atë poshtë në një maksimum prej vetëm 5 shumica cilësitë e rëndësishme. Përdorin atë si një NUK udhëzues të përgjithshëm një listë e plotë.

4. Provoni shumë e vështirë

Pra, ju më në fund takuar dikë që ju pëlqen, ju jeni jashtë në një datë me të dhe ju ndiheni nervoz. Pra, çfarë do të bëni? Ju flisni. Nëse ka një boshllëk në bisedë ju plotësoni atë. Ju sugjeroj ku të shkojnë tjetër, ju verboj atë me tregime të aventurat që keni pasur, duke treguar atij mendje tuaj të gazuar dhe ju keni atë në qepje mbi humorit tuaj. Dhe sigurisht ju ofrojnë për të paguar për gjysmën tuaj të datës, ose ndoshta ju merrni edhe gjithë faturën - ju jeni një grua modern në fund të fundit. Dhe kjo po ndodh GREAT! Ai është i qeshur së bashku me ju, dhe ka nje lidhje, ju mund të mendojnë se. Por, atëherë ai kurrë nuk e quan. Ai shkon të ftohtë dhe zhduket pas disa datave. Pra, çfarë shkoi keq?

E pra shumica e njerëzve preferojnë të marrë rolin mashkullore në takim, dhe në qoftë se ju jeni duke bërë të gjitha ose ndonjë prej mbi ju në të vërtetë janë shtyrë atë jashtë këtij roli, të thotë që ju jeni duke parandaluar atë nga duke u bërë të investuar emocionalisht në ju. Burra tërheqje dhe përkushtimi emocionet merrni morën kur ata kanë për të vënë në disa përpjekje. Ju mund të mendoni se ju jeni të qenë simpatik dhe tërheqës megjithatë kjo nuk do të merrni ju shumë në afat të gjatë me shumicën e meshkujve. Ai mund të gëzojnë kohë me ju, ai mund të qeshni së bashku me ju dhe nuk mund edhe të jetë një datë e dytë, megjithatë ai ka të ngjarë të përfundojë deri të kryer për dikë tjetër - një grua tjetër "më të vështirë" me të cilin ai e ka pasur për të vënë në më shumë përpjekje.

Ai duhet të jetë një udhëheqës bisedën, zbavitëse ju dhe sugjeroi vendin e takimit. Nëse ju doni të shkaktojë ndjenjat e tij më të thellë le të të çojë dhe të jetë mjaft e fortë për të ndjekur. Relax dhe praktikë të qenë i pranishëm dhe shijuar përvojën në vend.

5. Bëhu Një Maiden Ice

Duke qenë një vajzë akull është ana rrokullisje për të duke u përpjekur shumë e vështirë. Disa gra të dini rreth numrit gabim 4 dhe kështu ata e marrin atë në ekstremin tjetër dhe të bëhet shumë i ftohtë dhe i padisponueshëm. Edhe pse ata mund të shkojnë për 'të vështirë për të marrë' dhe 'vlerë të lartë', nëse merret shumë larg kjo qasje mund të vijnë off se ju jeni të painteresuar, i padisponueshëm, antipatik dhe madje snobby. Ajo mund të ndjehen të një të ftohtë pak në shumë burra, dhe shumica e njerëzve do të heqë dorë shumë shpejt me një vajzë akull, përveç atyre që janë të interesuar vetëm në sfidën e ndjekje, dhe ju nuk doni këtë lloj njeriu si ai ka të ngjarë të bjerë ty një herë ndjekje është e gjatë dhe të lëvizin për në një tjetër grua.

Duhet të ketë një ekuilibër në mes të duke u hedhur prapa / lënë atë të të çojë dhe ende duke u interesuar dhe të hapur. Nëse ju mund të merrni këtë ekuilibër të drejtë ju do të keni një kohë të madhe me takim. Gjëja kryesore për të mbajtur mend është vetëm të veten. Get të vërtetë të fortë brenda vetes dhe për të marrë të rehatshme në lëkurën tuaj. Dating në fakt mund të ju ndihmojë me këtë!

 

Pra, shkoni merrni atje dhe mbi të gjitha nuk do të marrë takim edhe personalisht. Ti nuk e di se çfarë po ndodh për personin tjetër. Trajtojnë atë si 'praktikë' fun dhe ajo do të punojë për ju.

 


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2021 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio