Kuptimi i një Kiss

Rifreskimi i fundit: tetor. 16 2020 | 2 min lexuar

Kuptimi i një puthje? Pyetje milion dollar në marrëdhënie. Unë mendoj se ju duhet për ta vënë atë në kontekstin e marrëdhënies ju jeni në dhe personi që ju jeni në marrëdhënie me. Nëse ju jeni në një marrëdhënie se caktuar krahasuar me një marrëdhënie të re se kuptimi mund të jetë disi i ndryshëm padyshim por personaliteti i personit që ju jeni me të ka shumë të bëjë me çfarë do të thotë për ta shumë. Le të ketë një vështrim në kuptime të ndryshme të cilat e lavdishme, ose jo aq të lavdishme, puthje.

Vjetër romantike

Nëse dashuria juaj është romantik, lloji i prekshëm atëherë ju do të jetë shumë i lumtur janë showered në puthje! I vjetër romantike merr seriozisht dashurinë dhe puthjet e tyre do të jetë e mbushur me ngrohtësi, pasion dhe dashuri. Përqafojnë atë, por të sigurt për të të treguar atyre dashuri të pakufizuar prapa. Bëni përpjekje për të edhe në qoftë se ju nuk jeni më romantik në natyrë veten. Tip romantik do të jetë si kjo nëse ajo është një marrëdhënie e re ose një marrëdhënie të përkushtuar, por si marrëdhënie rritet dhe përparon kisses e tyre do të bëhet gjithnjë e më kuptimplotë.

Epshore Type

Lloji plot epsh në një marrëdhënie në se është i zbukuruar duhet të merren me një majë e kripë, por megjithatë ka gëzuar! Sa herë shkon në këto puthje do të kthehet nga epshi për dashuri nëse marrëdhënia merr më serioz. Vetëm jepni atë kohë. Lloji epshore merr kohën e tyre për të lënë dashurinë në zemrat e tyre, por kur ju jeni një për ta ata me siguri do të ju lejojnë të dini në lidhje me të! Dhe puthje e tyre do të jetë një mënyrë e bëjnë ata!

Llojet e Kisses

Ka shumë lloje të puthurat nga të plotë-mbi këmbëngulës, puthje plot pasion për të butë, puthje butë. Ka shfaqjet publike të dashurisë dhe tregon private të dashuri.

Full-mbi Kiss

Të plotë në puthje e mbushur me pasion është një shenjë e dashurisë së vërtetë. Ata nuk duan buzët e tyre për të lënë tuajat dhe ajo është mjaft e fortë dhe e bukur ku për atë kohë që ju jeni të dy tërë bota e njëri-tjetrit, kapur në një moment dhe thellësisht lidh përmes fuqisë së puthje.

Soft Kiss

Butë, puthje nga derë është një që shumë çifte në përdorim dashuri. Kjo është pika ku ata janë me të vërtetë të rehatshme së bashku, por për ironi është edhe puthje të cilën shumë njerëz e përdorin si puthjen e tyre të parë sepse ata janë delikate dhe të pasigurt se si t'i qasen këtë moment të madh në marrëdhëniet e tyre.

Kiss Publik

Puthje publik mund të marrë një nga dy mënyra dhe në varësi të personit që ju janë të përfshirë me, ju do të dini dallimin dhe motivimet e tyre. Një mënyrë është për të nxjerr se ata kanë dikë që është anë negative por në një të tjerët më pozitive anësore të bërë këtë për shkak se ata janë krenar që të jetë me ju dhe nuk e kujdesit që e di se ju jeni së bashku.

Privat Kiss

Shumë njerëz nuk e pëlqen tërë ekspozojë publikisht të dashuri, por kjo nuk do të thotë se ata nuk të dua. Ashtu si puthje publike edhe pse ai mund të marrë dy mënyra dhe përsëri kjo do të varet nga personi jeni me. Ajo do të jetë e lehtë për ju të dini nëse ata janë puthur ty privatisht sepse ata nuk besojnë në ose janë delikate me PDA apo nëse kjo është për shkak se ata nuk janë krenarë mjaft e ju të puth në publik.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio