Dog Walker

Rifreskimi i fundit: Mar. 26 2020 | 10 min lexuar

Nina kishte për të parë Danieli. Ajo ishte duke shkuar për të marrë dema nga brirët e tyre, ose më shumë me vend, qentë nga leashes tyre, dhe për të marrë vëmendjen e tij të plotë, edhe në qoftë se ajo kishte për të bërë një budalla e përgjithshëm të veten, e cila ishte, më e vërtetë, i pashmangshëm.

Pra, ajo planifikuar një ngjarje të veçantë qen-këmbë. Sot, në vend të përzierjen atë rrugën ajo zakonisht bëri, me qentë të të gjitha llojeve, ajo organizohet për të mbajtur një të vogël të bardhë yuppie-qen fest. Ajo mori disa mashtrim të orarit të saj dhe disa finagling me Suki, një tjetër qen këmbësor ajo e dinte që në afat qen klientelë të cilit dukej se qentë e cutesy, pak shumëllojshmëri dhe që i detyrohej Nina nga ajo kohë kur ajo shkoi në Hawaii në një trill minutën e fundit dhe e pyeti Nina për të mbushur në për të.

Nina nuk mund të tregojë diferencën midis këtyre qenve, nëse ata kishin shenja të pazakonta, si veshit të zhdukur majtë Stelës, ose patch tullac Jedi-së në hip e tij të majtë. Të saj, ata ishin të gjithë qentë të bardhë pak, me përjashtim të Cockapoos, që me të vërtetë kanë qenë të bukur dhe i zgjuar, por çfarë tjetër do të ju presin nga mutts, cila është ajo Cockapoos të vërtetë janë. Pastër edukuar qentë bardhë pak priren të jenë në pronësi të idiots të cilët mendojnë e tyre si pajisje të bukur, sepse ata janë të vogël dhe ju mund t'i merrni ato në një avion ose në një restorant. (Ajo nuk e bëri, megjithatë, gjykojë ata që në pronësi një të tillë, sepse ajo ishte e hipo-allergenic. Kjo ishte një arsye mjekësore, e vetmja arsye e pranueshme të vet një qen të tillë.)

Por zeroja çdo pronar i një qeni të vogël të bardhë dhe ju do të gjeni një prind psikotike që beson se race e tyre është e veçantë dhe unike, dhe lindi me diferencën, hollësisht, në mes të një Bichon dhe një Maltese, për të cilën, sigurisht, Nina do të mund të japë një mut.

Por, vizualisht duke folur, si një paketë, ata ishin një shikim. Ajo kishte marrë ato për të rezervuarit, duke shpresuar se ata do të kandidojë në Danielit. Ajo e dinte ai vrapoi çdo mëngjes dhe vetëm mënyrë ai shkoi. Ky mëngjes ajo ishte e mbushur, edhe në rrugën kalë që ajo e përdorur për qentë. Gjithkush ishte duke kërkuar në e saj, i qeshur, aluzion, në pamje adorable. Por Zoti na ruajt ajo përdorni vrapim gjurmët deri në gardhin. Joggers ishin motherfuckers mesatare kur ai erdhi për qentë, strollers fëmijë, rrethoresh apo edhe karrige me rrota, dhe ajo nuk kishte energji të luftoj me atë këtë mëngjes, veçanërisht veshur këto sandale bukur të reja të cilat ishin vrarë atë.

Teksa qenë pranë tunelit në maja jugore e rezervuarit, një qen i njohur doli nga errësira. Ajo ishte Sid. Oh Shit, menduar Nina, si ai kufizohet i drejtë për të, këtu ai vjen. Për ku ka pasur Sid, ka pasur Daniel. Dhe zemra e saj filloi të mundë njëqind thumps një të dytë, dhe një buzëqeshje spontane gjeti rrugën e saj mbi fytyrën e saj, si dore e saj u ngjit për të qetë flokët e saj, dhe pastaj tërheq poshtë këmishën e saj, fshij djersën nga fytyra e saj.

Pastaj ajo e pa atë. Në një t-shirt dhe pantallona të shkurtra, flokët si ai sapo ishte mbështjellë nga shtrati, vrapim me kufje dhe një MP3 player në dorën e majtë, mendjen e tij në mënyrë të qartë në muzikë. Ai vrapoi në drejtim të saj pa parë atë.

Derisa ai e bëri. Dhe pastaj, një buzëqeshje shpërtheu në të gjithë fytyrën e tij, duke e bërë sytë rrudhë e tij, cheeks gropësirë ​​tij. Ajo ishte e vështirë të humbasë. Ajo ishte rrethuar nga njëmbëdhjetë qentë e vegjël të bardhë, Lloj njerëzit kanë tendencë për të kryer dhe njeri i llastuar. Ajo dukej si magjistare e mirë e veriut, rrethuar nga bichons vend të munchkins. Dhe ajo ishte veshur një skaj shumë të shkurtër në vend të pantallona të shkurtra e saj të zakonshme dhe një lloj bluzë të hollë peasanty vend të universitetit të saj të zakonshëm shqyer e t-shirt dhe kuku sandale të pakëndshme në vend të çizmet e saj.

“Daniel!” ajo tundnin atij.

Ai kryesoi në drejtim të saj, sepse në atë moment ajo nuk ishte duke shkuar askund. Këto qentë e vegjël ishin fjalë për fjalë duke qarqet rreth saj. Ndoshta ajo do të bie (jo se ajo ishte duke shpresuar për të marrë të lënduar) dhe ai do të duhet të marr e saj deri (por kjo nuk do të ishte keq).

“Hej Nina.” Dhe, sikur me vullnetin, ai u bë serioz, pothuajse i ashpër. Nëse ajo nuk e di më mirë, ajo do të kemi menduar se ai ishte i dehur. A ai e di se ajo kishte qenë në banesën e tij në vende ajo nuk duhet të ketë? Si ai iu afrua asaj, ai mori kufje e tij jashtë, i lënë ata të rri rreth qafës së tij. Ai klikuar off MP3 player.

“Ashtu si rrethim tuaj. Çfarë do të keni atje, dhjetë cohë e lehtë Bichon?” pyeti Danieli. Ai buzëqeshi, si ai mori si të afërta me të si ai mund të, duke pasur parasysh forcat rrethuese.

“Unë jam i impresionuar. Por në të vërtetë, Kam këtu një Bichon, ky njeri këtu, Yll. Kjo është Zardoz, një Bichon / Yorkie përzierje, atje peeing në shkëmb. Unë kam dy Chi-Poos, Sam dhe Dave, drejtë ka me harqe pak rozë, Enët, cockapoo, Jackie O. dhe John F., dy Tulears pambuku. Edhe, Annie, Apso Lhasa, qen nga ferr. Ti e di se çfarë? Ajo vesh një pëlhurë me lajle bubi kur ajo është në shtëpi. Jo shaka. Dhe ato tre malteses? Kjo është e Larry, Curly dhe Moe. Njëmbëdhjetë yuppie qentë të gjithë në një rresht.”

“Si mund të thoni? Kush është kush, Unë do të thotë. Ata të gjithë duken njësoj për mua.”

“Ju doggist ju! Dhe mos thoni ësome nga miqtë tuaj më të mirë are'Ö”

Ai qeshi, si ai shikoi poshtë. Toenails saj ishin pikturuar një trëndafili të zbehta dhe pse këmbët e saj ishin pak me gunga dhe me hark, ajo dukej delikat dhe i bukur në krahasim me të parë të saj të zakonshëm të biker-vajzë-me-qentë. Ai nuk ishte i sigurt që të shikoni ai pëlqente më mirë.

“Nuk çizme.”

Nina ishte aq i befasuar dhe të kënaqur, ajo mezi mund të përmbajnë veten. “Ju vënë re. Unë do të thotë–“

“Nuk t-shirt University.”

Ajo ka punuar, Nina menduar për veten e saj. Ajo ndjeu një tërheqje në leashes saj. "Të gjithë të qëndrojnë. Vetëm të qëndrojnë një minutë, ju lutem.”

“Ju duken bukur.”

Nina shikoi poshtë në gishtërinjtë e saj pastaj back up për të Danielit. “Faleminderit. Ashtu bëni edhe ju. I meanÖ”

“Por ajo e mori për të të jetë e vështirë për të ecur në ato këpucë.” Ai shikoi në këmbët e saj në sandale strappy e tyre dhe pastaj në këmbët e saj të zhveshur dhe pastaj në sytë e saj. Ajo e kishte parë atë të parë të saj, dhe ai u skuq.

“Mirë, Unë më mirë të merrni këto qen ecte dhe shtëpi.” A ishte ajo një idiot gjithsej? Pse ajo kujtoj atë për punën e saj? Qëllimi i këtij aktiviteti ishte për të marrë atë për të menduar e saj jo si ajo.

“Kjo është e drejtë. Ju jeni duke punuar.”

Ajo shpërtheu atë. Pra, ajo psherëtiu dhe ajo shkoi me të.

“Unë jam picking up Sid më vonë, e drejtë?”

Ai nodded. “Unë kam një takim. Kështu, thanks.”

“I sigurt, kjo është puna ime.” Unë do të ju paguani për të më lejoni të marr Sid.

Atëherë Danieli i tha, “Është e mahnitshme se njerëz si këto qentë. Ata janë të bukur, por ata nuk shkoj të marr. Ata janë si të paturit e kukulla.”

“Vërtet, mirë, njerëz janë të sëmurë,” tha Nina.

Ai u drejtua dhe e shikoi atë. “Ata janë,” tha ai, si sytë e tij squinted sikur u përpjekur për të parë të saj më pranë. “Ata mëkatoi.”

Ajo ishte befasuar. “Ata do të vizitojnë,” ajo tha, në mbrojtje.

“Ata snoop.”

“Oh bëjnë ata?” Ajo ngriti vetullat e saj, të menduarit e tij në z. Chandler-së, e emrit të saj në kompjuterin e tij.

“Ata kërcell.”

“Ato shtrihen,” tha Nina, duke menduar se pse ai, një avokat, do të hetojnë Znj. Chandler në vendin e parë.

“Ata pushtonin intimitetin e njerëzve.”

“Saktësisht,” Nina dakord.

Ata sy njëri-tjetrin. Qentë janë duke marrë nervor. Annie u nuhatës prapanicë e Sid-së dhe Moe u nuhatës prapanicë e Annie-së por Sid nuk kishte asnjë interes në nuhatës prapanicë askujt. Ai vetëm të kërkuar për të marrë ferr larg nga këto ratdogs pak të bardhë sa më shpejt të jetë e mundur.

“Ju më mirë të shkoni,” Nina tha. “Sid nuk duket shumë i lumtur.”

Sid u mbajtur dhëmbët e tij dhe growling, zemërim e tij deri, bishti i tij në vend-numëro.

“Ai është në rregull. Ecni me mua,” tha Daniel. “Come on.”

Ajo hezitoi.

“Eja!” Ai ishte i bindur.

Dhe kështu ata u larguan, rreth rezervuarit bashku me duzinë qentë, Daniel mbajtjen e Sid me dorën e tij jashtë.

“Më thuaj,” tha ai. “Pse po ecin qentë?”

“Përse jo? Çfarë duhet të jetë bërë? Një real punë? A është kjo çfarë ju thotë?”

Ai injoroi defensivness saj. “Mirë, keni qenë gjithmonë një qen maratonist?”

“Përse, diçka e gabuar me të qenit një qen maratonist?” Pse gjithkush supozojmë se duke ecur qen është ajo që ju bëni ndërsa duke dështuar në atë që ju doni të jetë bërë.

“A Jo, Unë”m thjesht kurioz. A nuk është kjo në rregull?”

“Vetëm për rreth një vit. Më vjen keq. Miku im, Qartë, kishte për të shkuar në L.A. përkohësisht, kështu që unë e mori përsipër për të, përkohësisht.

“Jo aq i përkohshëm, kjo punë-vjeçar. Ku e keni punuar më parë?”

“Random House. Copywriter.”

“Ju dha atë për këtë?”

“Ishte jo shumë të heqin dorë. Përveç për nënën time. I hoqi të drejtat e saj bragging.”

“Ju jeni një bijë e tmerrshme.”

Ajo kishte për të parë në të për të gjetur nëse ai ishte shaka apo jo. Ai ishte. Ajo buzëqeshi përsëri në atë.

“Ju duhet të bëni disa para të mira. Duke marrë parasysh atë që unë paguani ju, dhe shumohen se nga sa? Ju keni marrë shumë e qenve, e drejtë? Dhe kjo është e gjitha para në dorë, e drejtë?”

“Unë bëj në rregull.”

“Një biznes të gjithë të holla. Kjo është diçka jo tatimpaguesi duhet të jetë pa.”

“Dhe çfarë lidhje me ju? Ju jeni një lavë–?” Ajo u përpoq për të ndaluar veten por ishte shumë vonë.

Sytë e tij u bë slits hollë dhe ai buzëqeshi. “Ju mund të thonë se ai. Kjo nuk është një fjalë e keqe. Përsëriteni pas meje: avokat. Come on.”

“Avokat,” tha ajo dhe ata të dy qeshi.

“How'd ju e dini?” ai kërkoi, megjithëse, ai e dinte shumë mirë se si ajo e dinte.

“Mirë, një, Unë, vetëm një guess. Ju duket si një avokat. Sid është lloj i qenit një avokat do të ketë. Banesën tuaj, mirë, nga ajo që unë kam parë prej tij, duket si një lloj vendi ku një avokat do të jetojnë.”

“Nga ajo që ju keni parë është klauzola e rëndësishme e këtij dënimi.”

“Holl tuaj.”

'Donët harroj banjo e mia, dhe–“

“Kjo ishte ajo! Unë nuk e shoh–“

“Korridor nga holl në banjo, oh dhe gjumi ju është dashur të ecin nëpër për të shkuar në banjo.”
Ajo kishte për të ndaluar atë. Për të devijuar atë. “Vërtet, ajo ishte vaskë, dush dhe WC. Ata ishin giveaways vdekur. Ata thanë 'avokat’ të gjithë ata.” Ajo qeshi përsëri. “I kishte harruar për banjo.”
“Hmmm. Jo mua,” ai tha duke qeshur.
Tani up anën lindore dhe pranë të kthehet në perëndim, qentë për fat të mirë në rrugën e shtëpisë së tyre, Nina dhe Daniel kishte rënë në një kanal në këmbë. Ishte minuta para ose prej tyre foli.
“Dhe trombon im,” tha Daniel.
“Çfarë?”
“Trombon e mia, I tha.”
Nina-së do të mund të ndjehen zemrën e saj duke mposhtur si një daulle në një kuartet jazz. “Ju, një, play trombon?”

Ai e shikoi atë për një minutë, dhe nuk tha asgjë. Pastaj, pas asaj që dukej si orë, ai kërkoi, “Ju pëlqen jazz?” pyeti Danieli.
“I sigurt, po. I guess.” Zemra e saj kishte shkuar nga kurth për bas. Ai ishte ose do të pyesni e saj jashtë ose të gjejnë saj jashtë.
“Ju mendoni se ju dëshironi të shkoni me mua për të dëgjuar Slide Hampton? Ai është në Vanguard dhe luan një trombon fortë. Ju pëlqen trombon, nuk bëni ju.”
Ai nuk e pyet atë si një pyetje, kështu që ajo nuk iu përgjigj. “Nuk kisha asnjë ide se kishte trombonists yll jazz.”

“Ka trombonists yjor por, nuk ka yjet. Bori, saxes, sigurisht, por trombones kurrë nuk kanë marrë për shkak të tyre. Trombon është bri neglizhohet. I sigurt, Brirët francezë kanë muzikë klasike, tubas ketë grupe marshonin, dhe i boritë e kurseve dhe saxes kudo, gjithë kohës. Por trombon? Është bri harruar, i qetë, shpirtëror, vëlla shpirtëror i borisë.”

Ajo ishte magjepsur nga pasioni i tij.

“Kështu, ju doni të shkoni të dëgjuar një të tillë? Në të vërtetë pesë? Hampton të vënë së bashku një kuintetit trombon. Ajo do të jetë diçka. Dhe unë mendova që kur keni pasur një interes të tillë, mirë, ju mund të dëshironi për të ardhur.”

“Mirë, vërtet, i sigurt, por, Unë do të thotë unë nuk e bëj të vërtetë haveÖ”

“Sonte?”
“Sonte?” Ajo mendonte për një minutë dhe të mbajtur mend diçka. Ajo e goditi veten në hip e saj. “Aw, mos, Unë nuk mund sonte.” Claire po vinte mbi dhe ajo kurrë nuk do të anulojë një mik për një djalë. Edhe ky djalë.

“Në rregull, si për nesër? Ata do të jenë rreth disa ditë. Grupi i parë është në nëntë. Ne mund të hani të parë.”

Oh zot. Oh jeez. Oh yes! Dielli sapo ishte ngritur mbi treetops dhe ajo mund të ndjehen ngrohtësinë e saj në fytyrën e saj. Qentë janë për fat të mirë nuhatës të ajrit të freskët në mëngjes dhe në qoftë se ajo nuk e di më mirë, kjo ishte jeta! Kjo ishte një mëngjes i përkryer i përkryer. Shiko! Shih! Jeta kthehet në një çast.

“Mirë,” ishte e gjitha ajo mund të them.

Ata kishin arritur në anën lindore.

“A është kjo një 'mirë, po '?”

“Mirë, në rregull,” Ajo u përgjigj articulately.

“Unë do të marrë atë për një po. A duhet të marr ju deri?”

Ajo kishte për të menduar shpejt, aq të dashur për të shmangur datë e zakonshme '’ Procedurat që ishin puthje, kështu që të flasin, e vdekjes. “A mund të ju takova atje?”
“I sigurt, ju e dini ku është? I shtatë dhe njëmbëdhjetë, ana veriore, vend i vogël. Shtatë-tridhjetë në rregull?”

“i shtatë dhe njëmbëdhjetë?” Ajo flushed me siklet në mos ditur fshatin.

“I shtatë Avenue dhe njëmbëdhjetë Rruga.” Ai buzëqeshi.

Ajo nodded për të treguar atë që ajo ishte duke ndjekur. “Në 7-30,” ajo përsëritet, në një ngacmuar, frikësues, mpirje të tronditur.

“Mirë. Tani unë kam për të shkuar. Disa prej nesh të punojnë për të jetuar, ju e dini.” Ai buzëqeshi, ngacmim. “Just kidding!” Atëherë ai ua preku parakrah e saj me dorën e tij. “Shihemi nesër, e drejtë? Një natë e trombones.”

Ajo preku spot ai sapo kishte prekur, dhe tha, “Vërtet.” Ajo ishte bërë një data-o-i metë, një date-a-fob, Data e sfidoi. Ajo kishte vënë datën me Danielin në piedestal më të lartë të njohur për njerëzimin, pothuajse aq i lartë sa malit Everest, dhe është e vështirë për frymë në ajër të hollë deri atje. Ajo mund edhe të jetë kërcënuese për jetën. Një hap i pamatur dhe ju mund të gjeni veten duke rënë. Në dashuri dhe / ose në vdekje tuaj.

Dhe ai u kthye në qendër të qytetit me Sid dhe filloi për të kandiduar dhe ishte shpejt nga sytë. Por Nina kishte kohë të mjaftueshme për ta kthyer, dhe të shikojnë veprimin e tij trupore në pantallona të shkurtra e tij, me këmbët e tij muskulare dhe shpatullat, dhe të marrë frymë në dhe le atë jashtë, duke mbyllur sytë e saj, duke parë atë mbajtjen e saj dhe puthjeve të saj dhe ñ

Por batalioni i saj i bardhë bubi u tërhoq prapa e saj në ndërgjegjen me të gjithë fuqinë e tyre, dhe ata ishin në rrugën e shtëpisë së tyre.

Ai vrapoi si era, si në qoftë se ai nuk e kishte tashmë të drejtuar pesë milje e tij. Ai ndjeu lartë, megjithëse ai mezi e dinte se çka do të ndjehet si, ajo kishte qenë në kolegj që kur ai mori pjesë. Dhe ai ndjehet i ngacmuar, megjithëse ai mezi e dinte se çka do të ndjehet si, ajo kishte qenë aq e gjatë që kur ai e le veten të ndjehen të. Dhe ajo është një grua e tillë e çuditshme, Billy ishte menduar. Por madhështore, atje me ato qentë e bardhë. Diçka rreth saj, duart e saj të forta, sytë e saj bukuroshe, Goja më e saj, dobësi e papritur, sinqeriteti, diçka rrëzuan atë jashtë. Oh boy, kjo nuk po ndodhte, ishte ajo? Jo tani, jo si Danielit, jo me këtë vajzë të arre i cili ishte i vërtetë përgjues Tom dhe një evader taksave, të boot. Ai ishte ose do të bie në dashuri me të, ose duhet ta arrestojë atë apo të dyja. Dhe hera e fundit që happenedóthe rënie në gjë dashurie, nuk arrestimin thingóit gjitha përfundoi shumë keq. Dhe kjo ishte si veten e tij. Prisni derisa ajo mëson, në qoftë se ajo merr se tani, që ai është me të vërtetë dhe ajo që ai me të vërtetë ka. Një avokat është mjaft e keqe. Por një agjent IRS? Nga përvoja ai e dinte se duke e ditur që më parë është diçka që një grua mund të marrë mësuar me, por duke u habitur nga ajo është diçka që ajo kurrë nuk do të marrë përsipër.

Ndoshta ajo ishte duke shkuar bashkë me të vetëm për shkak se ajo mendon se ai është Daniel! ai veten. Daniel në fotot, me apartament shkëlqyeshëm, qen perfekt?

Dhe si e bëri ajo di Daniel ishte një avokat, dosido? Ndoshta se portier bigmouth Pete tha asaj. Ose tjetër ajo kishte lexuar disa nga raportet e tij ose postë ose një numër të gjëra në të banesës që do të kemi dhënë atë larg. Gjë e mirë që ai ishte aq i kujdesshëm për të fshehur profesionin e tij të vërtetë dhe identitetin. Ajo kishte qenë në dollap. Ajo e kishte hapur rastin trombon. Ajo kishte çelur në zëdhënës të tij. Ajo kishte bathed në vaskë e tij. Kush e dinte se çfarë ky Nina ishte në gjendje të? A ajo nuk kanë kufij?

Të gjitha ai e dinte ishte se herën tjetër, ai donte të jetë në atë vaskë me të.

Nga koha Nina kishte ecur qentë dhe pastaj marrë ato në shtëpi, këmbët e saj ishin gjakderdhje nga shtatë vende të ndryshme. Tre në këmbë të djathtë dhe të katër në të majtë. Ajo u ul në buzë të shtratit të saj, duke menduar se çfarë një idiot ajo ishte, ndërsa të aplikoni peroksid hidrogjeni dhe band ndihmat, si Sam dutifully thau e fundeve të këmbët e saj. Po Daniel kishte vënë re heróyou'd nuk kanë për të qenë Helen Keller toóbut ai dinte për banjë. Ai e dinte në lidhje me trombon.

Por ai në fakt kishte kërkuar jashtë saj. Dhe ajo kishte bërë që të ndodhë. Tani nuk goditje atë, ajo tha në mënyrë kritike nëse ajo të ishte nëna e saj vetë, duke iu referuar datës, nuk trombon.

Ajo mori frymë thellë në, duke u përpjekur për të kujtojnë se t-shirt në dollap e tij me parfum të saj erëmyk.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio