Këshilla për Dating Me kallamishtet dhe Apps të tjera Mobile

Rifreskimi i fundit: tetor. 01 2020 | 2 min lexuar

Ka qenë një kohë kur në data, dy njerëz kishin për të plotësuar njëri-tjetrin personalisht; pastaj erdhi online takim; dhe tani online takim ka një degë të re, ajo është takim përmes aplikacioneve mobile.

Dy vitet e fundit kanë dëshmuar fillimin e një numri të Apps të tilla; Gjëja më e mirë për shumicën e këtyre Apps është se ata mund të shkarkohet pa kosto.

Ndërsa Eshkë është ndoshta më të popullarizuar pa takim app, ka shumë të tjerë të llojit të tij që janë përdorur gjithashtu mjaft gjerësisht; Shembujt përfshijnë varen, OkCupid, Kafe takohet bagel, Mjaft e peshkut, dhe kështu me radhë.

Më poshtë janë disa këshilla që duhet të ndiqni kur takim me eshkë dhe Apps të tjera të lëvizshme.

Marr fotot e duhura: Ju duhet të vini foton tuaj me kujdes pavarësisht nga app takim që përdorni; një foto e mirë është një mënyrë e madhe e grabbing vëmendjen e partnerëve të mundshëm takim. Megjithatë, duke pasur fotografitë e duhur bëhet edhe më e rëndësishme në qoftë se ju jeni duke përdorur eshkë, e cila është një app foto me bazë.

On eshkë, shanset tuaja për të gjetur një ndeshje e përkryer të varet kryesisht nga fotot tuaja të profilit. Një foto e keqe Profili mund të ndalet ndeshjet e juaj të ardhshëm nga treguar më shumë interes në ju.

Në mënyrë ideale, foto Profili i parë që ju të ngarkoni në eshkë duhet të jetë një foto tërheqëse e fytyrës tuaj, foto e dytë profilin duhet të ekranit shtat tuaj dhe një e treta mund të shfaqë stilin e jetës tuaj apo hobi.

Një gjë që ju kurrë nuk duhet të bëni, veçanërisht në qoftë se ju jeni një grua, është ngarkimi fotot e veten tuaj si një fëmijë; postimi selfies dhe i dobët gji-shtëna gjithashtu duhet të shmanget.

Kini kujdes kur shkruani përshkrimin e profilit tuaj: Kur ju jeni serioz në lidhje me takim, ju kurrë nuk duhet të përpiqet të krijojë një atmosferë misterioze rreth vetes.

Mbani në mend se edhe pse ju jeni duke përdorur një app takim, qëllimi juaj i fundit është takuar njerëz të përballen për ballë; kështu, nuk ka asnjë pikë të gënjyer ose portretizuar veten si dikush që ju nuk jeni.

Nëse çdo gjë për ju nuk është e mirë, të bëjë një listë të fakteve më interesante rreth jush dhe të përfshijë ato në përshkrimin e profilit tuaj. Mos hezitoni për të treguar off fasadat më të mahnitshme të jetës tuaj, për shembull, nëse ju keni një punë emocionuese apo hobi, flasin për këtë në hollësi.

Ju mund të jetë një e mprehtë pak a shumë si njerëz me një grimë mendje janë gjithmonë më të popullarizuara.

Gjithmonë të përgjigjet: Ju keni marrë një mesazh mbi kallamishtet (apo ndonjë tjetër app celular dating ju jeni duke përdorur), por personi i dërguar mesazh nuk duket të magjeps ju shumë. Në situata të tilla, në vend të shmangur dërgimin e një përgjigje, ju duhet të le personi tjetër e di që ju nuk janë të interesuar.

Mëso në kohë Mesazhe: Ky tip është veçanërisht e rëndësishme për femrat; megjithatë, nën rrethana të caktuara, burrat duhet të jenë të kujdesshëm në lidhje me kohën e mesazheve ata dërguar.

Në qoftë se kjo është një fundjavë, gratë duhet të shmangë nisjen e zbavitje texting pas 10 pasdite, ata mund ta bëjë këtë vetëm nëse ata janë në kërkim për të lidh.

Shpresoj se këto këshilla të ju ndihmojë që të merrni një ndeshje e përkryer për eshkë ose ndonjë tjetër app celular takim në operacionet e drejtë tani. Vetëm sigurohuni që ju nuk nxitojnë gjërat shumë; mbani në mend adage vjetër: “i ngadalshëm dhe i qëndrueshëm fiton garën”.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio