Më i lartë 5 Chick Flick Filma për të dashuruar

Rifreskimi i fundit: tetor. 21 2020 | 2 min lexuar

GHOST

Për zonjat ... mirë, ajo ka Patrick Swayze. Nevoja unë them më shumë? Për djemtë, ajo ka një linjë interesante histori, dramë, intrigë, tradhti, dhe disa skena mjaft qesharake siguruar nga Whoopi Goldberg. Dhe duke i dhënë fund nuk mund të rrahur! Sigurohuni që të ketë klineks në dorë për të thatë ato lot.

Bodyguard

"Kjo Oldie, por goodie "përmban Kevin Costner dhe të ndjerin Whitney Houston. Ai tregon historinë e një "diva" interpretues jeta e të cilit është e kërcënuar nga një nga "tifozët" e saj dhe më pas është i detyruar për të sjellë në një "truproje" për të mbrojtur të saj. Shkruani Kevin Kostner. Përveç të qenit romantik, ky film është i shkruar, tru, dhe të plotë të veprimit. I jap atë 5 yjet për vlerën argëtuese! Dhe ju do shumë.

VËLLEZËRIT

Ju do të dashuri ndërveprimin dhe "vëllazërisë" të këtij hedhura mrekullueshëm, duke shfaqur Morris gështenjës, D, L. Hughley, Bill Bellamy, dhe Shemar Moore. Ja 4-1-1: Katër miq të përjetshëm të merren me çështjet e tyre të marrëdhënieve, dysfunctions, dhe zbulime të jetës. Por kjo është më shumë se kaq. Ata sfidojnë traditat familjare, përballet me stereotipet racore dhe të orientuar gjinore, dhe një tërësi shumë më shumë. Është qesharake, sexy, dhe i zgjuar. Dhe kjo është një iniciativë e madhe bisedë ... në qoftë se ju jeni në atë.

Ball përbindësh

Roger Ebert quajtur atë, "Filmi më i mirë i vitit!"
Ky film jep një përkufizim krejt të re në statusin marrëdhënie: "Është e komplikuar".
Ajo yje Halle Berry, Billy Bob Thornton, dhe Heath Ledger. "Ball" tregon historinë e një konflikt, roje burgu i acaruar i cili bëhet i përfshirë me gruan e një njeriu që është i vendosur nën rojën e tij. Është grafik, i gjallë, riveting, dhe shtresa. Portretizim lëviz Berry-i "Leticia" fituar asaj një Academy Award këtu. Zbuloni çfarë "lëvizje" është rreth.

Claudine

Çfarë bëni ju merrni kur ju kombinohen James Earl Jones, Diahann Carroll, gjashtë fëmijët, dhe një punëtor i mirëqenies? Ngarkesa e të qeshurit, dashuri, dhe në rritje deri, (dhe jo vetëm me fëmijët).
Përveç të qenit jashtëzakonisht i këndshëm, ajo ka muzikë të madh për zakon të, mirësjellje e Gladys Knight. A nuk e lë atë!


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio