Më i lartë 5 Justifikime për të qenë vonë për një Date

Rifreskimi i fundit: Mar. 28 2020 | 2 min lexuar

Pjesa më e keqe për të qenë vonë për një datë po vjen ballë për ballë me personin i cili ka qenë duke pritur për ju. Ndërsa kjo mund të jetë e vështirë, sinqerisht është gjithmonë politika më e mirë. Plus në qoftë se data juaj është me të vërtetë kuptim, ai / ajo do të ju jap plotësisht përfitimin e dyshimit. Poshtë, janë pesë justifikime të besueshme për të qenë vonë për një datë të.

Llogariti mirë koha
Ju keni googled vend takimi disa herë e, përmendësh rrugën, la disa minuta më herët por ju akoma jeni me vonesë. Nëse kjo ishte e trafikut të rënda ose ju goditi çdo dritë e kuqe, misjudging kohën është një gabim i sinqertë që është e lehtë të falshëm.

Got Humbur
Për të shmangur përdorimin e Suri, Unë shumë herë Google map destinacionin tim përfundimtar dhe të marrë një foto nga drejtimet para se unë të largohet. Ndërsa kjo lejon për datën e duhur herë të përgatitjes, Unë kurrë nuk e merrni paralajmëruar siç duhet kur unë duhet të kthehet apo ku pikërisht destinacioni im final është që nga ana shkakton vonesën. Përsëri, duke qenë upfront në lidhje me këtë zakonisht e bën për një shaka të mirë.

Nuk mund të gjeni parkim
Të jetosh në një qytet shumë herë do të thotë se nuk ka parking. Ndërsa është ideal për të zgjedhur një vend brenda duke ecur në distancë, shumë herë, njollat ​​më të fun data nuk janë një distancë e përshtatshme në këmbë larg. Në këtë rrethanë, ajo është e mirë për të gjetur strukturën më të afërt parkimi ndërsa duke u siguruar që ju të jepni vetes kohë të mjaftueshme për të arritur në kohën e duhur.

Pet u sëmurë
Duke qenë një dashnor manar (shpresojmë se data juaj është shumë e), manar juaj është fëmija juaj. Ndërsa vjen në shtëpi për të ndryshuar veshjet para datës tuaj dhe pengues nëpër manar tuaj i cili duket të jetë sipas motit, ju natyrisht do të ngushëlluar. Ndërsa kjo inkurajues mund të zgjasin më shumë se sa pritej, të dy ju dhe manar juaj do të ndjehen më të lirshëm, sidomos kur ju natë mund të jetë më vonë se zakonisht.

Puna u zhvillua vonë
Nga takimet e fundit minutë në një projekt aty për aty deri në marrjen e humbur në punën tuaj, të gjitha ndodh tek ne. Ndërsa këtë të besueshme veprave justifikim, të sigurt se ajo nuk është kthyer në një zakon si data juaj do të shohim se për ju, Puna është më shumë një prioritet sesa marrëdhënien tuaj.

Çfarëdo justifikim juaj, është e rëndësishme për të informuar datën tuaj që ju do të jetë vonë. Jo vetëm është kjo një gjest i mirë, por kjo tregon se ju jeni një person i dashur.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio