Më i lartë 5 Qytetet e SHBA për Beqar Men

Rifreskimi i fundit: shtator. 23 2020 | 2 min lexuar

Ka disa qytete të SHBA ku njerëzit e vetme të ndjehen më të rehatshme se të tjerët. Ky diskutim është rreth pesë emra në krye të listës së qyteteve të tilla. Kështu, në qoftë se ju jeni një njeri i vetëm dhe në kërkim të zhvendosen, kjo shkruaj-up me siguri do të jetë një lexuar e dobishme për ju; dhe në qoftë se ju jeni tashmë në një nga këto qytete, konsideroni veten me fat.

1. New York City: Ky qytet nuk është vetëm zona më e madhe metropolitane të vendit, por është gjithashtu një nga vendet më të portreti në botë. Qyteti kryeson këtë listë të më të mirë të SHBA qyteteve për burrat e vetme kryesisht për shkak të raportit të burrave dhe grave të pamartuara në të. Për çdo 100 burrat e pamartuar, qyteti ka 125 gratë e pamartuara; kështu, njerëzit e vetme në New York City gjithmonë kanë shumë opsione në dispozicion për të zgjedhur nga kur është fjala për partnerët ringjallet.

Përshkruar shpesh si “qyteti që nuk fle”, Shtëpitë e New York City opsione të shumta për të zgjedhur, edhe kur është fjala për vende takim. Ju mund të rri kot në Central Park ose mund të zgjedhë për të kaluar një mbrëmje të joshës në një klub shtresës së lartë (qyteti ka disa mjaft prej tyre).

2. Bismarck: Burra vetëm në kërkim për të zgjidhur poshtë mund të konsideroni të zhvendosen në Bismarck, kryeqytet i shtetit të North Dakota. Edhe pse tepricë është aktualisht një çështje të madhe në Amerikë me norma e përgjithshme e papunësisë tek përgjojnë rreth 5.6 %, Shkalla e papunësisë në këtë qytet është i vetëm 2.8%.

Veç kësaj, për të varur jashtë dhe kaluar kohë me gra, Qyteti ka një numër të pikave të nxehta, të cilat përfshijnë bare, klubet e natës dhe restorante. Bismarck lejon takim në ujë; ju mund të marrë partnerin tuaj takim për një udhëtim me varkë në Parkun Natyror të Digave McDowell.

Meshkujt që e duan biking, nga ana tjetër, mund të marrin pjesë në shtigje biking përgjatë bregut të lumit Misuri.

3. Washington D.C.: Nëse ju jeni një njeri ambicioz i vetëm, Kapitali SHBA është vendi që ju takojnë. Qyteti shtëpi një numër të tërheqjet historike dhe kulturore dhe është një vend ku gratë e vetme tejkalojnë burrat e vetme.

Kur në Washington D.C., ju do të merrni një bollëk të opsioneve edhe kur kërkoni për një vend datë. Ju mund të merrni partnerin tuaj për një udhëtim me varkë në pellgun Tidealit, mund të vizitoni në kopshtin zoologjik Kombëtar, apo të kalojnë një mbrëmje komod në historike klub nate jazz bohem Caverns. Këto janë vetëm pak shanse që ju keni; ju do të gjeni shumë më shumë një herë ju jeni në qytet.

4. Filadelfia: Apeli historik i këtij qyteti bën atë hyrje e katërt në këtë listë. Të favorshme burra vetëm në raport të vetëm të grave është një tjetër faktor përgjegjës për të bërë Filadelfia një nga më të lartë 5 qytetet për burra të vetme.

Dating në Filadelfia është një përvojë e madhe jo vetëm për shkak të faqet si Fairmount Park, Filadelfia Muzeu i Artit, Jazzhaus Ortlieb-së dhe kështu me radhë, moti i qytetit është gjithashtu përgjegjës për të bërë atë një parajsë dater-së. Të gjitha ditët janë ditë me diell në Filadelfia.

5. Miami: Natës me erëza e bën atë një qytet i madh i banimit për burra të vetme. Kosto të ulët të jetesës dhe prania e më shumë gra të vetme se burrat janë dy faktorë të tjera të mëdha që kanë bërë Miami hyrje e fundit të kësaj liste.

Secila nga këto pesë qytete do të lejojë njerëzit e vetme për të patur një jetë të ndodh. Kështu, është krejtësisht e deri te ju në cilën ju preferoni për të zhvendosen në.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio