Më i lartë 6 Arsyet Pse Gatim është Hot për Romance

Rifreskimi i fundit: Mar. 28 2020 | 2 min lexuar

"Mënyra për zemrën e njeriut është me anë të stomakut të tij."

—Anonim

Si një Foodie vetë-deklaruar, Unë mund të përmendin arsyet e shumta, por këtu janë top 6 Arsyet gatim është "i nxehtë,"Veçanërisht në takim dhe çiftëzimit skenën e sotme.

1. Gatim ofron përsosur "recetë" për romancë.

Ashtu si shumica e grave, I love u wined dhe ngrënë në restorante luksoze nga suitors meshkuj si pjesë e procesit të ballafaqohet. Por, si marrëdhëniet evoluojnë, ka diçka shumë "intime" në lidhje me një shtëpi gatuar vakt të përbashkët në intimitetin e shtëpisë së dikujt— me qirinj, një muzikë pak, vallëzimi dhe aftësinë për të le flokët tuaj poshtë si situatë dikton. Whipped dikush crème?

2. Gatim në shtëpi është shpesh shëndetshme se restorant ushqim.

Kur ngrënie jashtë, shumë herë ushqime janë të përpunuara, shërbeu me salcat e pasura dhe të sjell shëndet, skuqur në yndyrë të tepërt, "Super sized" dhe pa përgatitjen e duhur për ata me kufizime diete dhe alergjive ushqimore. Ngrënie jashtë mund të jetë i kushtueshëm në mënyra më shumë se një.

3. Aftësitë e kuzhinës shtoni në çdo grua apo të rinisë romantike njeriut.

Mendoni se si rritjen tuaj vlerën "Blue Book" në treg takim.

Ja se çfarë një shkrimtar mashkull kohët e fundit ka shkruar: "Numri i grave të këto ditë që haptazi pranojnë ata nuk mund të gatuaj është e habitshme. Kur një grua thotë se ajo nuk mund të gatuaj, Mendimi i parë që vjen në një shumë mendjet e burrave të mirë është "Si dreqin mendoni ju të kujdeset për veten dhe si do të jetë në gjendje të kujdeset për mua?"

4. Gatim ju lejon të jenë më të pavarur dhe më të realizuar si një grua.

Jo më shumë pritur për mom tuaj për të rregulluar ushqimin tuaj të preferuar, ose duke shpresuar se restoranti juaj lagje do të ketë atë në menynë e hënë-së, ose formuar numrin për të marrë-out; ju mund të rregullojmë atë vetë!

5. Gatim josh gjitha shqisat.

Nga aromave të këndshme, të marrëveshjeve të sy-tërheqës në pjatë, në një larmi të ngjyrave dhe textures, për shije qiellore— një vakt të mirë mund të kënaqë ata të kemi kujdes për në aq shumë nivele.

6. Gatim është një mënyrë interesante për të bonove.

Ju mund të gatuaj dhe ai mund të bëjë sallatë. Feed njëri-tjetrin, ose ndoshta tregimet ndajnë dhe traditat e lidhur me recetat e familjes. Gatim bën një njeri të ndjehen pampered dhe catered për të. Dhe në qoftë se ai është i veçantë për ju, nuk është se si ju dëshironi për të që të ndihen?

 

Dhe nuk është lajm i mirë këtu: Ju nuk keni për të nënshkruar për shkollën e kuzhinës ose nënshtrojë veten në gjyqin e pafund dhe gabim; ka shumë faqet online gatim që ofrojnë hap-pas-hapi tutorial për të rritur IQ tuaj gatim!

Një tjetër strategji e dobishme është për të blerë Cookbooks autorë për fëmijët. Ato ofrojnë një pikë e madhe e fillimit për të mësuar në lidhje me sigurinë e kuzhinës, Matjet standarde, dhe të lehtë për të ndjekur receta.

Mbaj mend, gatim është një mënyrë e madhe për të konsiderohet si "e nxehtë" dhe apel me oreks të njeriut të sotëm!


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio