Qytetet Më të SHBA për Gratë Beqar

Rifreskimi i fundit: shtator. 23 2020 | 2 min lexuar

Ka disa faktorë që e bëjnë një vend i përshtatshëm për gratë e vetme; vende të mëdha për të vendtakim, Punë që paguajnë mirë, të mira duke kërkuar dhe interesante djema vetme, ushqim të shëndetshëm me siguri janë disa prej tyre. Qytetet këto gra zgjedhin të jetojnë në duhet të ketë shumicën e këtyre faktorëve në qoftë se jo të gjithë. Lista e qyteteve lartë të SHBA për gratë e vetme që ju do të gjeni më poshtë është përgatitur duke marrë parasysh një sërë faktorësh të tillë.

1. Çikago: Këtu, gratë mund të mësojnë mbi jetën e përsosur metropol; kjo është një qytet i vërtetë i gjallë, por nuk është arrogant si New York City. Chitown, si vendasit me dashuri referohen qytetit si, është një qendër e bukuri natyrore, kulturë dhe histori. Pasi ju jeni në këtë qytet, ju vetëm do të urrejtjes për të lënë atë; ajo është e ngarkuar me lagjet e modës dhe plazhe të mrekullueshëm.

Kështu, sa i mirë është Chicago pikërisht për gratë e vetme? Oprah Winfrey, edhe më të njohur gratë e vetme në këtë planet, jeton këtu; kjo duhet të pohohet se qyteti është mjaft emocionuese për ju për të jetuar.

2. Los Anxhelos: Nëse ju doni të gëzojnë jetë të plotë si një grua të vetme, ju mund të konsideroni duke jetuar në Los Angeles. Kjo tokë mistike është e mbushur me burra të bukur dhe elegante; kështu, një herë ju jeni këtu, gjetur dikë interesante të rri me nuk do të jetë një problem.

Një tjetër plus i madh i qytetit është kushtet klimatike pabesueshme ajo gëzon gjatë gjithë vitit. Klima e favorshme gjithmonë do të ju mbajë në qejf dhe ju do të keni energji për të bërë shumicën e kohës që ju të merrni pas punës. ATJE. do të ju lejojnë të bëjë çdo gjë nga sightings Celeb në pazar për të goditur në plazh.

3. Boston: Gratë e vetme të gjeni Boston përshëndetur pavarësisht grupmoshës ata i përkasin. Për studentët, Qyteti ka universitete prestigjioze ku ata mund të merrni veten të regjistruar në. Nëse e doni pazar dhe gjithmonë duan të veshin diçka të modës, ka Newbury Rruga, një vend i përkryer për blerjen e rroba projektuesi.

Nëse ju jeni një nga ata që e duan roaming përreth dhe të kesh kënaqësi, Qyteti ka rrugë të shumta historike, muze, galleries, auditoreve dhe parqet.

4. San Diego: San Diego ka qenë gjithmonë një qytet hosting disa nga faqet më befasues që ju do të ndonjëherë vijnë të gjithë. Kështu, në qoftë se ju jeni vetëm dhe duan të kenë disa momente të këndshme në jetën tuaj, ju mund të konsideroni të lëvizte në San Diego.

Qyteti është i rrethuar nga Oqeani Paqësor, shkretëtira dhe male; kjo do të thotë, kur është fjala për vende të përshtatshme për të shkuar për takim, ka mundësi të shumta për të zgjedhur nga. San Diego është edhe shtëpia e një Downtown vërtetë aktiv.

5. Las Vegas: Shanset tuaj për të marrë një partner i përshtatshëm është ndoshta më i lartë, nëse ju jeni në Las Vegas. Sipas a 2013 artikull të botuar në Forbes, ky qytet Nevadan ka numrin më të lartë të njerëzve të vetme për çdo grua të vetme që jeton në të,; për çdo grua të vetme, qyteti ka 1.34 por. Ky tipar i qytetit bën Las Vegas hyrje e 5 në këtë listë të qyteteve të lartë të SHBA për gratë të vetme.

Të gjitha gratë atje të cilët janë të vetme dhe planifikim të zë vend në ndonjë nga qytetet e mësipërme me siguri do të ketë një jetë të lëkundëse.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio