Çfarë A Pets juaj Thuaj About You

Rifreskimi i fundit: Jan. 21 2021 | 3 min lexuar

Ashtu si ai apo jo, mënyrë ne do të shkojmë përmes jetës thotë shumë për aspektet e ndryshme të personalitetit tonë. Për shembull, dikush që është tepër i përpiktë në vendin e punës normalisht do të ketë një perspektivë pak më të ngurtë ndaj jetës me një prirje për perfectionism. Nga ana tjetër, ju mund të pothuajse të jenë të sigurt se workmate cili erdhi në zyrë me ketchup mbi këmishë mëngë të tij ndoshta nuk është një person shumë i kujdesshëm. Sigurisht, kjo nuk duhet të jetë një barometër i personalitetit të përgjithshëm të një personi. Megjithatë, ata janë një tregues i sigurt se si një person në përgjithësi do të perceptojnë jetën. Në vazhdimin e kësaj, njerëz që janë të prirura për kafshë të ndryshme si kafshët shtëpiake normalisht do të ndajnë karakteristika të caktuara.

Dogs

Lajm i mirë është se pronarët qen janë jashtëzakonisht të dashur, ngrohtë zemre dhe të përkushtuar. Në fund të fundit, Qentë duhet të marrë kujdesin e. Nëse partneri juaj është një person qen, ka një shans shumë të lartë që ata kanë tendencë të jenë më të dashur në marrëdhënien. Dashuruar qen gjithashtu do të jetë më përgjegjës vetëm për shkak të faktit se qentë në fund të fundit kërkojnë një shumë vëmendje, si dhe. Një gjë e mirë për pronarët qen është fakti se shumica e herë, ata janë më të besueshëm dhe të ndershëm të shumë.

Cats

Cats kanë qenë të njohur për të qenë shumë i përmbajtur rreth njerëzve. Megjithatë, ata janë gjithashtu krijesa jashtëzakonisht të ndjeshme dhe në fakt vdes për dashuri. Pronarët e mace portretizojnë karakteristika të ngjashme. Ata janë bashkangjitur shumë për kafshët e tyre dhe në të vërtetë të gëzojnë të qenë në qendër të vëmendjes (edhe pse ata mund të mos e tregojnë këtë). Çelësi për takim një pronar mace është duke treguar të njëjtën sasi e vëmendjes dhe duke qenë të ndjeshëm ndaj emocioneve të tyre.

Birds

Sigurisht, ka shumë debat në lidhje me nëse ajo është në të vërtetë e drejtë për të mbajtur një zog si një manar shtëpi. Edhe pse disa njerëz e marrin rreth tij duke ndërtuar kafaze të shpendëve në kopshtin e tyre dhe duke i dhënë zogjve të tyre lirinë për të bredh rreth si ata natyrisht bëjnë. Pronarët Bird jetojnë jetët e tyre një ditë në një kohë dhe si i tillë, janë zakonisht të gjenden në mjedise jo-konformiste. Ata gjithashtu kanë tendencë të jenë më krijues dhe aventureske.

Peshk

Peshku si kafshët shtëpiake janë si të afërta me objekte jo të animate si një kafshë mund të jetë. I sigurt, është e madhe për të shikuar peshk duke notuar në tas peshk ose tank. Megjithatë, një nuk ka të vërtetë të merrni më shumë të dyanshëm ndërveprim me peshqit. Njerëzit të cilët gëzojnë duke mbajtur peshqit si kafshët shtëpiake janë zakonisht të qetë se më. Megjithatë, ata janë edhe më pozitiv se sa njerëzit e tjerë dhe janë në përgjithësi nuk të shqetësuar për normat e shoqërisë konvencionale.

Lepuj, hamsters dhe derra gini

Këto kafshë janë zakonisht më të favorizuar nga fëmijët e vegjël dhe adoleshentët. Sigurisht, ka edhe një numër i të rriturve të cilët mbajnë të vogël, krijesa mbuluar me qime si kafshët shtëpiake. Këto janë në përgjithësi njerëzit që e bëjnë të gëzojnë marrëdhënie reciproke por janë të etur për të testuar terrenin e parë në aspektin e kafshëve shtëpiake. Ata janë gjithashtu të ngrohtë dhe i dashur me një tendencë drejt përgjegjësisë. Këto të dashuruar manar janë kënaqësi të dashur dhe me humor.

No Pets

Po për ata që nuk e kanë kafshët shtëpiake në shtëpi? Ose madje edhe ata që nuk pretendoj ndonjë dashuri për kafshët? Në këtë rast, kjo definitivisht nuk do të thotë se ata janë të ftohtë zemre ose nuk janë në treg për marrëdhënie të dashur. Rrethanat luajnë një rol të rëndësishëm në përcaktimin nëse dikush do të ishin më të gatshëm se të tjerët për të vetë një manar. Pronarët e jo-manar mund të jetë jashtëzakonisht e besnik, përgjegjës dhe i kujdesshëm!

Me pak fjalë, ajo është shumë e mundshme që ju do të vijnë të gjithë një pronar i përkëdhelur i cili ka asnjë nga cilësitë e përshkruara më lartë. Kjo nuk është listë definitive e tipare të personalitetit sipas llojit të kafshës që një e do. Megjithatë, hulumtim mjaft është kryer për të treguar se ekziston një konsensus i përgjithshëm në atributet dhe karakteristikat e çdo dashnor kafshë ka të ngjarë të posedojnë. Pavarësisht nga kafshë që është mbajtur në shtëpi, një marrëdhënie është ende shuma e dy pjesë të barabarta në mes dy njerëzve të përkushtuar.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2021 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio