Çfarë duhet të bëni On A Parë Data By Zodiac Sign

Rifreskimi i fundit: Mar. 27 2020 | 5 min lexuar

Datat e para janë gjithmonë nervore tortues për një sërë arsyesh. Ju jeni të ngazëllyer të kenë datën, dhe mundësitë e asaj që është për të ardhur, por ju shqetësohen për të bërë një përshtypje të mirë. Pjesë e bërë një përshtypje të mirë do të thotë duke planifikuar një datë se personi tjetër do të gëzojë, por si mund ta bëni këtë kur ju nuk e dini shumë rreth tyre ende? Nëse ju e dini shenjën e tyre zodiakut, përpiqen shfrytëzuar që të ju ndihmojë të planifikoni datën përsosur. Lexoni më:

Aries

Nëse jeni duke shkuar në një datë me një Capricorn, sigurohuni që ajo do të jetë e veprim-mbushur. Një Aries nuk mund të qëndrojë i ulur ende për shumë kohë, dhe duhet të bërë diçka në të gjitha kohët. Të bësh një aktivitet të zellshëm jashtë, si shëtitje ose biking, mund të punojnë për ta. Nëse doni të qëndroni në ambiente të mbyllura, provoni ngjitje shtëpie shkëmb. Sigurohuni që ju të shkoni nga një pjesë e datës për të ardhshëm shpejt pa kaluar shumë kohë në tranzit ose në ndonjë vend të një ose ata do të humbasin interes shpejtë – para se data është edhe më gjatë!

Demi

Nëse jeni duke shkuar në një datë me një Demi, e di se ata janë shenjë që sundon shqisat, duke bërë kështu që çdo gjë që do të angazhohen shqisat e tyre punon më mirë. Shkoni në një restorant i bukur që ka ushqime të pasura, marrin pjesë në një provë verë, shpenzojnë vallëzimi natën, ose shkoni në një koncert. Kudo që të shkoni, të jenë të gatshëm për të shpenzuar para, sepse Demi e do luksin. Duke qenë një shenjë tokë, ata nuk do mend të paturit e një piknik e bukur jashtë për aq kohë sa nuk janë shumë të mete rreth, kështu që nëse ju shkoni atë rrugë, sjellë disa qirinj Citronella.

GEMINI

Nëse jeni duke shkuar në një datë me një Binjakët, marrë ato diku i ftohtë, i rastësishëm, ku ka shumë njerëz përreth për të mbajtur ata të stimuluar mendërisht, dhe ku ju mund të keni bisedë të gjallë. Mbani temat lehta dhe të rrokulliset me të kur ata shpejt ndryshojnë subjektet. Ata nuk do mend çdo vend që është e zhurmshme ose me të vërtetë i zënë, si një klub, dhe në të vërtetë si kjo. Ata mund të thonë se ata si gjëra aventureske, por kjo shenjë mendon se ata janë më shumë aventureske se ata në të vërtetë janë, kështu që nuk do të marrë ata shumë larg jashtë zonës së tyre rehati.

KANCERI

Nëse jeni duke shkuar në një datë me një Cancer, sjellë ato diku që është e njohur për to, diku ju e dini se ata kanë qenë të para. Ata kanë nevojë për një mjedis të njohur për t'i bërë ata të ndjehen rehat dhe të lejojë veten për të hapur deri për ju. Një restorant i qetë është e mundshme bast tuaj më të mirë, veçanërisht nëse ata shërbejnë ushqim rehati dhe kanë kolltukë në vend të karrige të vështirë. Tregoj kamerier nuk të shqetësojë të dy prej jush tepër, shumë në mënyrë që ata të kenë mjaft kohë për të bërë të rehatshme me ju, dhe dy prej jush mund të lidheni emocionalisht.

LION

Nëse jeni duke shkuar në një datë me një Leo, kjo është shenjë se e do dramën, kështu që të përpiqet shkuar në një film apo teatër. Nëse ju shkoni në kinema, sigurohuni që është lëvizje e lehtë e fundit me një yll, dhe në qoftë se ju shkoni në teatër, sigurohuni që është shfaqje nxehta atje tani. Ata si të ndihen në me në turmë, kështu që kudo që të shkoni, e bëjnë atë një pikë e nxehtë. Nëse ata janë super koket me jo vetëm ju, por të gjithë ju vijnë në kontakt me, të ndjehen të lirë për të treguar një xhelozi të vogël. Ata në të vërtetë donte që.

Virgjëresha

Nëse jeni duke shkuar në një datë me një Virgjëresha, mos bëni asgjë tepër të madh ose bie shumë në sy, dhe nuk e marrin ata kudo zhurmshme ose i zënë. Bëni atë një vend të qetë ku ata mund të dëgjojnë mendimet e tyre. Ata janë shumë praktike, dhe nuk mund të merrni atë në qoftë se ju bëni ndonjë gjë pompoz, pa marrë parasysh sa romantike ju mendoni se është. Virgjëresha është shenjë e shëndetit, kështu që të përpiqet një restorant që shërben ushqime të shëndetshme, ose shkoni në palestër me ta. Sigurohuni që ju të zbutur pasiguri e tyre shpejt, veçanërisht në lidhje me trupin e tyre, kështu që i kushtoj atyre disa komplimente sinqertë.

LIBRA

Nëse jeni duke shkuar në një datë me një Peshorja, marrë ato në një muze arti, galeri arti, ose ekspozitë arti. Kjo është shenjë se e vlerëson shprehje artistike më. Ju mund të bëni diçka artistike me ta, si duke shkuar në një gotë qeramikë ose në një studio glassblowing. Ata do të gëzojnë aktin e krijuar diçka me ju. Ju gjithashtu mund të provoni duke shkuar për të rinj, spot trendiest në qytet, nëse kjo është një restorant, klub, ose park. Libras si një-në-një vëmendje, kështu që edhe në qoftë se ju jeni të rrethuar nga njerëz, mbani sytë mbi ta.

Akrepi

Nëse jeni duke shkuar në një datë me një Akrepi, rrinë në vende me ndriçim të errët. Ata janë tërhequr për dark, kështu ka data ditë. Ata mund të jenë owls natës shumë, kështu që të ndjehen të lirë për të filluar datën vonë. Ata si shkenca, kështu që ju mund të provoni një muze shkencë, veçanërisht pasi shumica e njerëzve kanë shkuar dhe ato mund të jenë të vetëm me ju,. Ata gjithashtu si anën e errët të jetës dhe tabu subjekteve, kështu që nëse ju mund t'i merrni ato diku kanë të bëjnë me seksin, vdekje, ose gjak dhe guxim, ata ndoshta do të nxjerrë me gëzim.

Shigjetari

Nëse jeni duke shkuar në një datë me një Shigjetari, të jetë i hapur për një aventurë. Kjo shenjë do të bëni gjëra në një trill, kështu që çdo gjë që ju planifikoni ndoshta nuk do të ndodhë në të vërtetë. Ju do të filloni në rregull, por pastaj largohem diku tjetër, kështu që rrokulliset me të. Shigjetari do kulturat dhe vendet e tjera, kështu që të marrin ata në një restorant që shërben kuzhinë ekzotike, dhe në qoftë se ju mund të marrë një udhëtim, bëjë atë. Nëse kjo është afër dhe ju qëndroni disa orë, ose ju të hip në një aeroplan dhe të kalojnë një oqean, ata janë deri për udhëtim. Ekstreme Diçka mund të punojnë edhe, si hidhem me parashutë.

Bricjapi

Nëse jeni duke shkuar në një datë me një Bricjapit, bëj atë si tradicionale si ju mund të. Darka dhe një film është një-në rregull me këtë shenjë. Ata nuk më pëlqen duke u shtyrë jashtë zonës së tyre rehati, dhe duan të bëjnë atë që ata tashmë e dinë mirë. Rrinë në atë që është normale për ta dhe të qëndrojnë larg nga çmendur. Nëse ju mund të marrë ata në një darkë ku shumë i suksesshëm, njerëz të rëndësishëm do të jetë, që do të ju të shënuar disa pika të rënda. Ata duan që të shoqërohem me njerëz deri shkallës sociale.

Ujori

Nëse jeni duke shkuar në një datë me një Ujori, bëjë atë si të pazakonta si ju mund të. Kjo shenjë e do gjëra që janë të pazakonshme dhe të ndryshme nga çdo gjë që ata normalisht do të bëjë, kështu që të shtyjë sa më shumë jashtë zonës tuaj rehati si ju mund të. Ata janë gjithashtu të rehatshme në një datë në grup, kryesisht për shkak se ata duan të jenë miq me ju, së pari në mënyrë që ata të përpiqen për ta mbajtur atë rastësor. Shko në vende që janë eko-miqësore, i madh mbi riciklimin, ose ku ju mund të bëni disa punë humanitare bashku, si picking up pjellë, vullnetarizmit në një mensë për të varfërit, ose duke shkuar në një darkë bamirësie.

Peshqit

Nëse jeni duke shkuar në një datë me një Peshqit, e di se kjo shenjë është super romantike, ndoshta më shumë se çdo tjetër, kështu ata do të vlerësojmë çdo gjeste të njomë. Një darkë romantike, ku ju jeni serenata dhe një kuartet string ju shoqëron për një shëtitje në plazh është diçka që ata do të të duan. Peshqit e bën dashuri në ujë, kështu që ju mund të shkoni në një restorant ku ju do të keni pikëpamje të ujit. Ata gjithashtu duan muzikën, kështu që të përpiqet një koncert, simfoni, ose të shkojnë jashtë vallëzimi. Ata me të vërtetë vetëm duan të jenë pranë jush. Zgjedhje oddball? Kopsht zoologjik. Ata e duan kafshët.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio